"Rakousko mě překvapuje každým dnem"

Na podzim se již můžete hlásit k ročním studijním pobytům ve školním roce 2017/18.  Nechte se inspirovat vyprávěním studentky, který svůj pobyt strávila v Rakousku.

Studium v zahraničí - nabídka pobytů

Programy YFU vhodné pro ty, kteří se snaží jít neprošlapanou cestou, kteří jsou otevřeni objevování a uvědomují si, že život se dá žít více než jedním způsobem; je vhodný pro ty, kteří se nebojí těžkých otázek o vlastní osobě a kteří jsou připraveni se učit něco úplně nového.

Přijímáme přihlášky ke studijním pobytům ve školním roce 2017/18.

USA - roční pobyt od léta 2017

Přijímáme přihlášky k výměnným pobytům v USA od srpna/září 2017.

"Jsme jako jedna rodina"

Hostitelský program je příležitostí, abyste se studentem sdíleli svůj příběh, své tradice a své zvyky a současně se něco dozvěděli o jiných lidech. Váš obyčejný život bude pro vašeho výměnného studenta neobyčejný.

Staňte se hostitelskou rodinou.

"Doporučuju tohle všechno risknout a jet..."

25. 10. 2016

Programy YFU nejsou pro každého. Jsou vhodné pro ty, kteří se snaží jít neprošlapanou cestou, kteří jsou otevřeni objevování a uvědomují si, že život se dá žít více než jedním způsobem; je vhodný pro ty, kteří se nebojí těžkých otázek o vlastní osobě a kteří jsou připraveni se učit něco úplně nového. A přesně taková je Adéla, která se v létě vydala na studijní pobyt do Francie a se kterou jsme udělali následující rozhovor.

Prvním krokem je přijímací pohovor

22. 10. 2016

Zajímáš se o možnosti studia v zahraničí na střední škole? Prvním krokem je vyplnit předběžnou přihlášku a přihlásit se tak k přijímacímu pohovoru s YFU.Právě teď je nejvhodnější čas!

Hostitelské rodiny v lesním baru

19. 10. 2016

Popříjezdové setkání hostitelských rodin se konalo také v Ostravě. Jak proběhlo prvních šest týdnů z pohledu rodičů, studentů a jejich sourozenců? Vše se probralo na výletě k lesnímu baru v Rychlebských horách. V těchto inspirativních neformálních setkáváních chceme pokračovat i během celého výměnného roku. Sdílení má smysl. Přečtěte si, jak je důležité.

více novinek

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.