Staňte se hostitelskou rodinou

"Jsem spolehlivá a upřímná holka," říká o sobě jedna ze studentek z Argentiny, pro které hledáme hostitelské rodiny od ledna 2017.

Přijměte zahraničního studenta za člena své rodiny. Zapojením do hostitelského programu změníte směr života jiného člověka. Být hostitelem znamená zábavnou zkušenost, která vlije novou energii do života vaší rodiny a získáte globálnější pohled na svět – a to se přitom nemusíte hnout z domova.

Zjistíte, že váš všední život je pro výměnného studenta neobyčejný.

 

Nabídka pobytů od ledna 2017

Výměnného pobytu YFU se od jeho založení (v roce 1951) zúčastnilo přes 260 tis. studentů.

Přidej se k nim, nech se inspirovat jejich příběhy a zažij svůj vlastní.

USA - semestrální pobyt od ledna 2017

Přijímáme přihlášky k semestrálním pobytům v USA od ledna 2017.

"Kdybych měla možnost vybrat si znovu, moje odpověď by byla stejná..."

...říká Bára, která byla v Oak Harbor ve Washingtonu. Jaké jsou její dojmy z výměnného pobytu v USA? Dozvíte se právě v tomto článku!

Semestrální pobyty od ledna 2017

  • Výměnné pobyty YFU jsou vhodné pro ty, kteří se snaží jít neprošlapanou cestou, kteří jsou otevřeni objevování a uvědomují si, že život se dá žít více než jedním způsobem; je vhodný pro ty, kteří se nebojí těžkých otázek o vlastní osobě a kteří jsou připraveni se učit něco úplně nového.

Přijímáme přihlášky k pobytům od ledna 2017.

Gril, déšť a nové tváře: zažili jsme Bořivojku jinak

22. 9. 2016

Akce Zažít město jinak se letos v Praze objevila i v ulici Bořivojova. V ulici, kde sídlí YFU. Senzační příležitost, jak se seznámit se sousedy a dát jim také vědět o tom, kdo jsme, jak smýšlíme a co děláme. Přečtěte si reportáž přímo z místa činu!

Mé první týdny v USA

18. 9. 2016

Studenti se sami stávají učiteli pro své hostitelské rodiny, školy a celé komunity, protože představují model kultury své vlasti, kterou jim současně sami vysvětlují. Jedním z YFU ambasadorů letos je i Denisa, která se vydala na studijní pobyt do USA. Přinášíme vám její příběh, kde popisuje jaká byla cesta za oceán, jak ji přijala její hostitelská rodina a jak se zapojila do chodu tamní střední školy.

"Jaký byl můj první rok jako dobrovolník u YFU CZ?"

13. 9. 2016

Výjímečnost YFU spočívá v lidech. Na celém světě je okolo 12 000 dobrovolníků, kteří žijí a působí v komunitách, kde pro nás vytvářejí bezpečnou síť podpory. Jedním z nich je i Matyáš, který strávil školní rok 2014/15 na studijním pobytě ve Finsku. Po návratu do ČR se rozhodl zapojit se aktivně do chodu YFU a v tomto článku vám přiblíží co mu jeho první rok dobrovolnictví dal.

více novinek

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.