"Rád pomáhám učitelům a dalším studentům..."

Staňte se hostitelskou rodinou ve školním roce 2016/17. Otevřete svůj domov pro studenta z Thajska! Od srpna se bude účastnit bilinguálního programu - v ČR tedy bude chodit na anglické gymnázium, kde výuka probíhá převážně v angličtině.

Poznejte, jak neobyčejný může váš život být v pohledu zahraničního studenta!

Setkání alumni - bývalých účastníků

Jste bývalý student YFU? Člen hostitelské rodiny? Přijďte na květnové setkání YFU Alumni klubu.
Kde: Swiss cheese, Libušská 15/182
Kdy: čtvrtek 12.5. od 18:00 hodin

Staňte se hostitelskou rodinou

Hostitelský program je příležitostí, abyste se studentem sdíleli svůj vlastní příběh, své tradice a své zvyky. Současně se díky přijetí zahraničního studenta k sobě domů dozvídáte spoustu věcí o jiných lidech a odlišné kultuře.

"Lehkou váhu nebrat", aneb po návratu z výměnného pobytu

Přečtěte si jaké mají studenti dojmy krátce po návratu do České republiky po roce stráveném v Nizozemí.

Pozvánka na předodjezdový seminář pro rodiče

V pátek 20.5.2016 v 15:30 organizujeme informační setkání pro rodiče studentů, kteří odjíždějí v roce 2016 na semestrální nebo roční pobyt do zahraničí. Na tomto odpoledním setkání budete mít mimo jiné možnost promluvit si s rodiči absolventů programu a vyměnit si s nimi cenné zkušenosti.

Kde: Impact Hub Praha, Drtinova 10, Praha 5

 

 

"Jsem si jistá, že se toho hodně naučím..."

3. 5. 2016

Staňte se hostitelskou rodinou ve školním roce 2016/17. Otevřete svůj domov pro studentku z Mexika! Do ČR přijede ke konci srpna na jeden školní rok. Bude zde chodit na střední školu, učit se česky a stane se součástí vaší rodiny.  Poznejte, jak neobyčejný může váš život být v pohledu zahraničního studenta!

"Rád pomáhám učitelům a dalším studentům..."

25. 4. 2016

Staňte se hostitelskou rodinou ve školním roce 2016/17. Otevřete svůj domov pro studenta z Thajska! Od srpna se bude účastnit bilinguálního programu - v ČR tedy bude chodit na anglické gymnázium, kde výuka probíhá převážně v angličtině. Poznejte, jak neobyčejný může váš život být v pohledu zahraničního studenta!

S Mexičankou v podhradí

13. 4. 2016

Šimon je letošní maturant, sportovec, hokejový fanoušek a právě teď také hostitelský bratr Daniely z Mexika. YFU však jeho rodině vlastně změnilo život už loni, kdy do jeho třídy rakovnického gymnázia přišel výměnný student Sebastian. Společné studování a kamarádství bylo tak fajn, že Šimon přesvědčil svou rodinu, aby se do výměny pustili také. Do svého domu pod hradem Křivoklát, ke dvěma mladším sestrám, tak přibyla Šimonovi vrstevnice, která přijela z megapole Mexiko City. Jaký je jejich společný život? Šimon popisuje, že obohacující. Pro lepší představivost si můžete ke čtení také uvařit fazolovou specialitu z Mexika Frijoles Chaross.

více novinek

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.