Pozvánka na International brunch

Srdečně zveme všechny přátele YFU na mezikulturní setkání International brunch.

  • Setkání proběhne dne 13.2. od 12:00 v Praze
  • Účastníci setkání přinesou své oblíbené jídlo české nebo cizokrajné kultury
  • Setkání je příležitost pro degustace, poznávání nových lidí i organizace YFU

"Jsem přesvědčená, že to byl nejlepší rok mého života!"

"Můj pobyt možná byl skoro dokonalý, ale o to náročnější to pro mně bylo, když nastal čas vrátit se domů. Vzpomínky na všechny moje úžasné zážitky jsem nedokázala pustit z hlavy a jednoduše jsem se nedokázala začlenit zpět mezi moje kamarády."

Přečtěte si příběh Bašky, která vypráví o tom, jak se dostala k dobrovolnictví a co pro ni dnes s odstupem času znamená její výměnný pobyt v USA...

Poletíš přes nejvyšší hory západní polokoule...

Přihlas se na výměnný pobyt v Chile. Kromě úžasných zážitků na zemi, tě čekají úchvatné pohledy ze vzduchu při cestě do této španělsky hovořící země. Přihlásit se můžeš do 15. února!

Německo - roční pobyt od léta 2016

Přihlas se k ročnímu pobytu v Německu. Poznej život v této pestré, otevřené a přátelské zemi. Do Německa jezdí přes 500 studentů ročně, doporučujeme přihlášení neodkládat - počet míst je omezen.

Přihlas se k výměnnému pobytu ve školním roce 2016/17

Výměnný pobyt v zahraničí je zkušenost na celý život.

Neprováhej ji a přihlas se k některému z pobytů v úžasných zemích po celém světě!

12 důvodů proč jet na studijní pobyt do Estonska

5. 2. 2016

Agata mluví plynule anglicky a polsky. Chtěla si do svého portfolia přidat ale ještě jeden jazyk - estonštinu. A tak se loni v létě vydala na roční studijní pobyt do Estonska, kde nyní žije s hostitelskou rodinou a studuje na tamní střední škole již více, než 5 měsíců. Zde pro vás sepsala 12 důvodů, proč by se Estonsko mělo stát zemí, kam se i vy vydáte na studium v zahraničí. 

Můj první půlrok mimo domov

1. 2. 2016

Vojta chtěl podle svých slov vždy cestovat, objevovat cizí kultury a žít v zahraničí. To vše se mu splnilo díky studijnímu pobytu ve Švýcarsku, kam odjel v létě 2015. Nyní, kdy je jeho studium v zahraničí ve své polovině, se Vojta zamýšlí nad tím, co mu vlastně život v cizí zemi dává, a proč ho to tak naplňuje. Pro váhající studenty má jasnou radu: "Běžte to zkusit, můžete jen získat"! 

"Naše rodina se může rozrůstat po celém světě..."

29. 1. 2016

Přečtěte si článek Kateřiny Rubišarové, hostitelské maminky z Ostravy, jejíž rodina už po několikáté přijala zahraničního studenta u sebe doma. Rok se může zdát jako dlouhá doba, ne každého napadne, že jeho nejtěžší částí společného soužití je závěr pobytu, ke kterému neoddělitelně patří i loučení...

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.