Studium v zahraničí ve školním roce 2018/19

komentáře » 17

Datum: 19. 9. 2017

Připravili jsme nabídku pro všechny zájemce o studium v zahraničí ve školním roce 2018/19. YFU nabízí roční i semestrální studijní pobyty v zahraničí, jejichž cílem není zdaleka jen ovládnutí cizího jazyka. Vystoupením ze své komfortní zóny se studenti dostanou do řady situací, které by doma nemohli zažít. Seznámí se s novými pohledy na školní výuku, na fungování rodinného života a v neposlední řadě poznají mnoho lidí z různých koutů světa.

Buď doma ve světěYFU PDO 2017 621

Cílem pobytu YFU je zjištění, že svůj domov můžeme najít v jakékoli zemi světa - za předpokladu, že tam nalezneme bezpečné a přátelské prostředí. Najít nový domov neznamená odhodit své zažité zvyky a zapomenout, odkud pocházíš. Vystoupením z komfortní zóny svého domova ale zjistíš, že cizí prostředí nabízí spousty příležitostí a výzev, které můžeš objevit a to nejlepší si můžeš osvojit. Studiem v zahraničí poznáš nejen spoustu nových věcí a lidí, ale také sám sebe.

Kam vycestovat?

Výběr cílové destinace se může zdát jako klíčové rozhodnutí. My ve YFU jsme ale přesvědčení, že kouzlo výměnného pobytu může zažít každý výměnný student v jakémkoli koutě světa. Klíčovým poznatkem je totiž zjištění, kolik společného mají (navzdory mnoha odlišnostem) všichni lidé na celém světě.

Prostuduj si informace o jednotlivých zemích - domluv si s námi schůzku a zeptej se na zkušenosti YFU PDO 2017 121absolventů.

Studium v zahraničí - co mě čeká?

 • YFU ti zajistí hostitelskou rodinu, se kterou budeš bydlet po celou dobu zahraničního pobytu.
 • S hostitelskou rodinou strávíš např. i Vánoce a další důležité svátky. Díky tomu poznáš neopakovatelným způsobem a zblízka život v cizí zemi.
 • Budeš chodit na zahraniční střední školu - díky tomu poznáš mnoho místních vrstevníků.
 • YFU zajistí také semináře a setkání před odjezdem, během zahraničního pobytu a nabídne ti neomezenou možnost spolupráce po návratu.
 • YFU ti nabízí sít více než padesáti poboček po celém světě. Od roku 1951 prošlo naším programem přes 260 tisíc studentů.

Nech si poradit od absolventůYFU PDO 2017 593

Mnoho lidí, kteří stojí před rozhodnutím, kam vycestovat zohledňují cizí jazyk jako jedno z nejdůležitějších kritérií. Ovládnutí - ať už částečné, nebo mnoha případech i téměř úplné - cizího jazyka je jeden z hlavních výstupů. Právě proto má smysl podívat se na pobyty v zemích, jejichž jazyk ještě neovládáš, nebo jen malinko. Ovládat angličtinu je určitě praktické... Ovládat angličtinu a navíc ještě jeden další cízí jazyk - to už výrazně zvýší tvoji konkurenceschopnost... 

Náš tip:

 • Angličtina je světový jazyk číslo 1.
 • Angličtinou se právě proto v řadě zemích domluvíš a určitě je budeš mít i ve škole. Není  zajímavější vycestovat do neanglicky mluvící země?

Inspiruj se příběhy výměnných studentů

Každoročně cestují studenti z České republiky do nejrůznějších zemí po celém světě. Ve všech svých programech YFU garantuje umístění do hostitelské rodiny, umístění na střední školu a doprovodný program (semináře) s YFU. Na výměnném pobytu YFU poznáš skutečný život v dané zemi.YFU PDO 2017 347

"Vybrala jsem si Jihoafrickou republiku..."

"Ze začátku to bylo těžké..."

"Uruguay je pro mě velké dobrodružství a obrovská zkušenost..."

Co je výměnný pobyt?

 

 • Hostitelské rodiny sdílejí své tradice, svátky a zvyky a nabízejí tak studentovi jedinečnou, osobní verzi života hostitelské země a pochopení jeho rozmanitosti.
 • Studenti sdílejí každodenní život; při pohledu novýma očima zvenčí se obyčejné může stát neobyčejným.
 • Výměnný pobyt neznamená, že musí zahraniční student přijet do tvé vlastní rodiny.

Důležité odkazy

Studium v zahraničíYFU PDO 2017 046

Studijní pobyty

Jak se přihlásit

Zážitky studentů

Předběžná přihláška

 

 

 

Nahoru Tisk Zpět

Řekni to rodičům

Martin Langpaul

Martin Langpaul
 • absolvent výměnného pobytu YFU ve Švýcarsku
 • zakládající člen YFU Česká republika, z.s.
 • pedagog a ředitel YFU Česká republika

další články

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.