Novinky

Bára odjela do Spojených států amerických v létě 2014. Nyní žije v městečku Oak Harbor ve státě Washington a jak sama říká - během studijního pobytu se učí každý den něco nového. Přečtěte si v čem konkrétně ji pobyt v USA obohatil a jestli by se na takové dobrodružství vydala znovu! Toto jsou její dojmy...

Druhá část příběhu, o který se s námi podělil Matyáš, který je momentálně na studijním pobytu ve Finsku! Sám radí váhajícím studentům, že by se neměli rozhodovat o tom jestli pojedou na výmenný studijní pobyt, ale spíš kam pojedou. Tak proč ne třeba Finsko? 

Samra se jako první česká YFU studentka vydala na studijní výměnný pobyt do Japonska! Japonštinu už trochu ovládala před svým odletem, a tak jí nyní nedělá problém zapojování se do všech školních aktivit. Sama popisuje zemi vycházejícího slunce jako skvělou destinaci pro výměnné studenty. Přečtěte si její vyprávění o životě v Japonsku, o škole, kterou má někdy i 7 dní v týdnu, nebo o tom, kam japonští středoškoláci jezdí na školní výlety! 

Sledujte nabídku semestrálních pobytů v zahraničí od ledna 2016. Přijímáme přihlášky k semestrálním a ročním pobytům od ledna a února 2016!

O další zážitky ze svého studijního pobytu se s námi podělil Matyáš, který od léta 2014 žije ve Finsku. Během dosavadního průběhu pobytu již stihl se svoji hostitelskou rodinou navštívit Laponsko, nebo Santu v Rovaniemi. Přečtěte si jeho dvoudílné vyprávění o tom, proč pro něj bylo Finsko volba číslo 1!  

Přinášíme příběh Jakuba, který v létě 2014 odjel na studijní pobyt do Nizozemí. Za 8 měsíců, které v této zemi strávil toho stihl již vskutku hodně - s basketbalovým týmem vyhrál například nizozemskou ligu. Do školy jezdí denně 25 minut na kole a bydlí v hostitelské rodině se starší maminkou. Jak sám říká, nizozemština mu nyní již nedělá problém, a tak se aktivně zapojuje do školní výuky na své střední škole v Eindhovenu

Interaktivní průvodce Prahou – i tak bychom mohli nazvat akci, která proběhla poslední dubnovou sobotu. Přijeli nás totiž navštívit výměnní studenti, kteří tráví svůj roční pobyt v Maďarsku. A my jsme jim připravili pestré odpoledne v historickém jádru města.


Právě teď se můžete přihlásit u YFU a stát se hostitelskou rodinou. V srpnu totiž přijíždí do České republiky studentka z Thajska. Otevřete svůj domov a přijměte ji na jeden školní rok za člena své rodiny. Je to jedinečná příležitost, jak se seznámit s jinou kulturou skutečně do hloubky - zcela přirozeně v rytmu každodenního života. Hledáme hostitelskou rodinu, která přijme studentku ze Thajska! 

Chystáš se na studijní pobyt v zahraničí? Rozšiř svůj profil (File flow) o videoprezentaci! Můžeš tím pomoci k rychlejšímu umístění do hostitelské rodiny nebo tím aspoň můžeš zdůraznit ty své rysy, které na sobě považuješ za nejdůležitější. Pro inspiraci se podívej na video, které pomohlo studentce jedoucí na roční pobyt v Norsku...

Kačka je na ročním studijním pobytě v americkém Michiganu již od léta 2014 a tak má větší část svého amerického dobrodružství za sebou. Přečtěte si jaké jsou její pocity dva měsíce před návratem do České republiky.

 

Chceš, aby se o studiu v zahraničí dozvěděli tví rodiče? Informuj je vyplněním krátkého formuláře. Pošleme jim všechny informace o studijních pobytech, které potřebují ke svému rozhodnutí.