Novinky

Jak se člověk dostane k tomu, že se rozhodne studovat třeba ve Finsku? Přečtěte si zkušenosti českého studenta Matyáše, který popisuje své dojmy ze studijního pobytu ve Finsku...

Přečtěte si rozhovor se studentem, který právě prožívá svůj výměnný rok v Nizozemí. Chodí na tamní střední školu, hraje basketbal, učí se nizozemsky a sám popisuje svůj pobyt slovy "Strašně si to užívám, jsem nadšenej".
Školní rok 2015/16 je sice ještě vzdálený, termíny pro přihlášení ke studiu v zahraničí v se ale nezvratně blíží. Informujte se ještě v prosinci a o dostupných programech a podejte si přihlášku. Studium v zahraničí na střední škole je zkušenost, která mladé lidi nesmírně obohatí. Využijte také možnosti informovat se o studiu v zahraničí na prezentacích o YFU.
Rádi bychom tímto informovali zájemce o studium v zahraničí, hostitelské rodiny a dobrovolníky, že bude kancelář YFU uzavřena ve dnech 22.12.- 2. 1. 2015. Na emaily budeme schopni reagovat s možným zpožděním.
Vyprávění hostitelské rodiny Rubišarových vám představí hostitelský program z pohledu hostitelské rodiny. "Proč to děláte", to je jistě dotaz, který nejedna hostitelská rodina musí zodpovídat. Následující článek snad zodpoví nejen tuto otázku, ale třeba si po jeho přečtení řeknete - proč to vlastně neděláme?
Přečtěte si vyprávění studentky, která se rozhodla strávit svůj roční studijní pobyt v Norsku. Bydlí ve městě, které je až za polárním kruhem a tak již mimo jiné měla možnost spatřit na vlastní oči polární záři. Učí se rovnou tři dialekty norštiny a tohle jsou její dojmy z prvních měsíců pobytu.
Štěpánka je již od února v Chile. Vydala se na roční pobyt od února do ledna, což možná není z evropské perspektivy na první pohled moc logické, ale smysl v tom je - v jižní Americe mají školní rok obráceně - tamní léto vrcholí právě v únoru. Rozdíly mezi životem v Chile a České republice spatřuje Štěpánka každý den. Přečtěte si její vyprávění...
Přečtěte si vyprávění studentky, která se rozhodla strávit svůj roční studijní pobyt v Rakousku. Během prvních týdnů pobytu už stihla vyzkoušet Dirndl a Lederhose, navštívila hory i Štýrský Hradec.
Být o programu dobře informován,znát cíle pobytu a jeho hodnoty, znát příběhy jiných lidí - to jsou důležité předpoklady k tomu, aby se mladý člověk mohl rozhodnout prostudium v zahraničí. Řadu otázek týkajích se studia v zahraničí mají samozřejmě také rodiče a příbuzní. Právě pro ně připravujeme informační besedy o studiu v zahraničí.
Během podzimu budou probíhat školní a mimoškolní prezentace o možnostech ročního či semestrálního studia v zahraničí. Zájemci se na prezentacích mohou setkat s absolventy programu. Na mimoškolních prezentací se také rodiče mohou setkat s rodiči studentů, kteří mají svůj studijní pobyt již za sebou.

 

Chceš, aby se o studiu v zahraničí dozvěděli tví rodiče? Informuj je vyplněním krátkého formuláře. Pošleme jim všechny informace o studijních pobytech, které potřebují ke svému rozhodnutí.