Novinky

Štěpánka je již od února v Chile. Vydala se na roční pobyt od února do ledna, což možná není z evropské perspektivy na první pohled moc logické, ale smysl v tom je - v jižní Americe mají školní rok obráceně - tamní léto vrcholí právě v únoru. Rozdíly mezi životem v Chile a České republice spatřuje Štěpánka každý den. Přečtěte si její vyprávění...
Přečtěte si vyprávění studentky, která se rozhodla strávit svůj roční studijní pobyt v Rakousku. Během prvních týdnů pobytu už stihla vyzkoušet Dirndl a Lederhose, navštívila hory i Štýrský Hradec.
Být o programu dobře informován,znát cíle pobytu a jeho hodnoty, znát příběhy jiných lidí - to jsou důležité předpoklady k tomu, aby se mladý člověk mohl rozhodnout prostudium v zahraničí. Řadu otázek týkajích se studia v zahraničí mají samozřejmě také rodiče a příbuzní. Právě pro ně připravujeme informační besedy o studiu v zahraničí.
Během podzimu budou probíhat školní a mimoškolní prezentace o možnostech ročního či semestrálního studia v zahraničí. Zájemci se na prezentacích mohou setkat s absolventy programu. Na mimoškolních prezentací se také rodiče mohou setkat s rodiči studentů, kteří mají svůj studijní pobyt již za sebou.
Se začátkem nového školního roku představujeme nabídku ročních a semestrálních pobytů v zahraničí. Studium v zahraničí umožňuje mladým lidem poznat odlišnou kulturu, naučit se cizí jazyk a poznat spousty nových lidí. Také ve školním roce 2015/16 je možnost vybrat si z pestré nabídky zemí!
Vítek je prvním studentem, který se z České republiky vypravil s YFU do Austrálie. Objevovat kutlruní odlišnosti tohoto kontinentu může ještě skoro celý rok - ale již po několika týdnech sepsal své první dojmy dojmy. K přečtění se teď nabízí i vám...
Manuel pochází z rodiny, která se již roky angažuje v rámci YFU. Jakožto nejmladší syn ale neměl své rozhodování snadné a možná se musel potýkat i s tím, zda vůbec chce někam vycestovat. Nakonec se rozhodl pro Jižní Ameriku. V následujícím rozhovoru můžete poznat, jaké jeho rozhodování bylo...

Během předodjezdového semináře 2014 jsme měli možnost poznat řadu českých studentů, kteří se chystají na rok v zahraničí. Mezi nimi byl i Jakub, který svůj roční pobyt v zahraničí stráví v Nizozemí. Šárka Svobodová, dobrovolnice YFU, si s Jakubem povídala o jeho očekávání...

Připravili jsme nabídku semestrálních pobytů v řadě atraktivních zemích!Studuj v USA, objev Chile, studuj v Německu, poznej Nizozemí a další zajímavé země na semestrálním pobytu v zahraničí. Přijímáme přihlášky k pobytům od ledna 2015!
Ve školním roce 2014/15 přijedou do České republiky studenti ze všech koutů světa - letos se také rozšířil počet zemí, ze kterých studenti přijedou. V českých hostitelských rodinách a školách tak budou studenti z Argentiny, Austrálie, Kanady, Mexika, Německa, Srbska, Švýcarska a Thajska. V sprnu našla své umístění do hostitelské rodiny i poslední studentka, a tak tímto oznamujeme ukončení náboru hostitelských rodin pro hoštění od srpna.

 

Chceš, aby se o studiu v zahraničí dozvěděli tví rodiče? Informuj je vyplněním krátkého formuláře. Pošleme jim všechny informace o studijních pobytech, které potřebují ke svému rozhodnutí.