Novinky

Přečtěte si rozhovor se studentem, který právě prožívá svůj výměnný rok v Nizozemí. Chodí na tamní střední školu, hraje basketbal, učí se nizozemsky a sám popisuje svůj pobyt slovy "Strašně si to užívám, jsem nadšenej".
Školní rok 2015/16 je sice ještě vzdálený, termíny pro přihlášení ke studiu v zahraničí v se ale nezvratně blíží. Informujte se ještě v prosinci a o dostupných programech a podejte si přihlášku. Studium v zahraničí na střední škole je zkušenost, která mladé lidi nesmírně obohatí. Využijte také možnosti informovat se o studiu v zahraničí na prezentacích o YFU.
Rádi bychom tímto informovali zájemce o studium v zahraničí, hostitelské rodiny a dobrovolníky, že bude kancelář YFU uzavřena ve dnech 22.12.- 2. 1. 2015. Na emaily budeme schopni reagovat s možným zpožděním.
Vyprávění hostitelské rodiny Rubišarových vám představí hostitelský program z pohledu hostitelské rodiny. "Proč to děláte", to je jistě dotaz, který nejedna hostitelská rodina musí zodpovídat. Následující článek snad zodpoví nejen tuto otázku, ale třeba si po jeho přečtení řeknete - proč to vlastně neděláme?
Přečtěte si vyprávění studentky, která se rozhodla strávit svůj roční studijní pobyt v Norsku. Bydlí ve městě, které je až za polárním kruhem a tak již mimo jiné měla možnost spatřit na vlastní oči polární záři. Učí se rovnou tři dialekty norštiny a tohle jsou její dojmy z prvních měsíců pobytu.
Štěpánka je již od února v Chile. Vydala se na roční pobyt od února do ledna, což možná není z evropské perspektivy na první pohled moc logické, ale smysl v tom je - v jižní Americe mají školní rok obráceně - tamní léto vrcholí právě v únoru. Rozdíly mezi životem v Chile a České republice spatřuje Štěpánka každý den. Přečtěte si její vyprávění...
Přečtěte si vyprávění studentky, která se rozhodla strávit svůj roční studijní pobyt v Rakousku. Během prvních týdnů pobytu už stihla vyzkoušet Dirndl a Lederhose, navštívila hory i Štýrský Hradec.
Být o programu dobře informován,znát cíle pobytu a jeho hodnoty, znát příběhy jiných lidí - to jsou důležité předpoklady k tomu, aby se mladý člověk mohl rozhodnout prostudium v zahraničí. Řadu otázek týkajích se studia v zahraničí mají samozřejmě také rodiče a příbuzní. Právě pro ně připravujeme informační besedy o studiu v zahraničí.
Během podzimu budou probíhat školní a mimoškolní prezentace o možnostech ročního či semestrálního studia v zahraničí. Zájemci se na prezentacích mohou setkat s absolventy programu. Na mimoškolních prezentací se také rodiče mohou setkat s rodiči studentů, kteří mají svůj studijní pobyt již za sebou.
Se začátkem nového školního roku představujeme nabídku ročních a semestrálních pobytů v zahraničí. Studium v zahraničí umožňuje mladým lidem poznat odlišnou kulturu, naučit se cizí jazyk a poznat spousty nových lidí. Také ve školním roce 2015/16 je možnost vybrat si z pestré nabídky zemí!

 

Chceš, aby se o studiu v zahraničí dozvěděli tví rodiče? Informuj je vyplněním krátkého formuláře. Pošleme jim všechny informace o studijních pobytech, které potřebují ke svému rozhodnutí.