Novinky

Anežka má své studium v zahraničí teprve před sebou. Před rokem se o YFU dozvěděla na školní prezentaci a od té doby své myšlenky soustředila k tomu, že někam vycestuje. Rozhodla se, že příští školní rok stráví v Norsku, ale o tom, jak se k tomuto rozhodnutí dostala, si přečtěte přímo v jejím článku...  
Přečtěte si vyprávění české studentky Kristýny, která se pro studium v zahraničí rozhodla na poslední chvíli, a tak byly možnosti výběru zemí poměrně zúžené. Estonsko byla země, o které toho moc nevěděla, ale přesto se rozhodla vycestovat právě tam...
Každý rok pořádá YFU Česká republika zasedání všech aktivních členů - Členskou schůzi. Cílem Členských schůzí je mimo jiné i to, aby i regionální zastoupení YFU mohla přispět k pořádání větších akcí, a tak letošní schůze proběhla v Ostravě.
Tereza Svobodová strávila svůj semestrální pobyt v Německu ve školním roce 2008/09. O tom, že pobytem v zahraničí získala zcela nové obzory, Tereza nepochybuje. I přes to, že ne vše bylo během jejího pobytu jednoduché.
Studium v zahraničí lákalo také Elišku z Teplic. Bohužel Eliška věděla, že nebude mít na pobyt v zahraničí dostatek finančních prostředků. Nakonec se ale rozhodla zkusit štěstí a peníze na svůj pobyt získává také přes fundraisingový server GoFundMe.
Naty se před pěti lety vrátila ze svého pobytu v USA. Jak ji její pobyt ovlivnil, v čem se naplnila a nenaplnila její očekávání, o tom se dočtete v rozhovoru, který s Naty udělala Šárka Svobodová.
Pozdě ale přece? Ještě v březnu mají zájemci o studium v zahraničí ve školním roce 2014/15 možnost přihlásit se k programu.

Vycestovat na studijní pobyt v neobvyklé zemi a pak se stát také hostitelskou rodinou? Tak to je příběh Marušky Juříkové, dnes také již aktivní dobrovolnice YFU Česká republika. Přečtěte si rozhovor o pobytu v Ázerbájdžánu a o pobytu ázerbájdžánské studentky u nás...

Ideální čas pro přihlášení k pobytu v zahraničí ve školním roce 2014/15 už sice minul, i tak je ale ještě možnost zapojit se příští školní rok do programu!

Chceš studovat v zahraničí na střední škole? Hledáš zajímavý zdroj informací? Zajímavý ale i zábavný způsob, jak se rozhodnout pro správnou zemi, je také youtube. YFU je mezinárodní nezisková organizace, a tak i na youtube najdeš videa YFU z celého světa.

 

Chceš, aby se o studiu v zahraničí dozvěděli tví rodiče? Informuj je vyplněním krátkého formuláře. Pošleme jim všechny informace o studijních pobytech, které potřebují ke svému rozhodnutí.