Novinky

PDO je zkratka pro Pre Departure Orientation, nebo-li předodjezdový seminář. Již je tradicí, že PDO je každoročně největším seminářem, který YFU CZ pořádá a nejinak tomu bylo i letos. Téměř přesně po roce od konání PDO 2014 jsme se sešli na tom samém místě ve skupině čítající více, než 45 lidí! Na semináři byli jak výměnní studenti, kteří se na svůj zahraniční pobyt teprve chystají, tak zahraniční studenti, kteří svůj pobyt v ČR již ukončují. Letošní seminář se konal během prvního červnového víkendu, od 5. do 7.6.2015.

Manuel je poslední ze tří sourozenců, který se vydal na studijní pobyt. Jeho bratr strávil rok v USA, jeho sestra v Chile a on teď prožívá výměnný studijní pobyt v Brazílii. V rámci tohoto pobytu měl možnost zúčastnit se fakultativního výletu do Amazonie, který popisuje v tomto článku. Přečtěte si jeho dojmy z plavby po Amazonii, kde se společně s výměnnými studenty z celého světa koupal v řece Rio Negro, lovil piraně a k snídani jedl čerstvě natrhané ovoce.

Staňte se hostitelskou rodinou a přijměte k sobě domů zahraničního studenta! Víme, že to je tak trochu schůzka naslepo, ale ani tak se hostitelského programu nemusíte obávat. Soužití s novým členem rodiny vaši rodinu obohatí o zcela nové pohledy na svoji každodenní rutinu a seznámíte se také s kulturou výměného studenta.

Bára odjela do Spojených států amerických v létě 2014. Nyní žije v městečku Oak Harbor ve státě Washington a jak sama říká - během studijního pobytu se učí každý den něco nového. Přečtěte si v čem konkrétně ji pobyt v USA obohatil a jestli by se na takové dobrodružství vydala znovu! Toto jsou její dojmy...

Druhá část příběhu, o který se s námi podělil Matyáš, který je momentálně na studijním pobytu ve Finsku! Sám radí váhajícím studentům, že by se neměli rozhodovat o tom jestli pojedou na výmenný studijní pobyt, ale spíš kam pojedou. Tak proč ne třeba Finsko? 

Samra se jako první česká YFU studentka vydala na studijní výměnný pobyt do Japonska! Japonštinu už trochu ovládala před svým odletem, a tak jí nyní nedělá problém zapojování se do všech školních aktivit. Sama popisuje zemi vycházejícího slunce jako skvělou destinaci pro výměnné studenty. Přečtěte si její vyprávění o životě v Japonsku, o škole, kterou má někdy i 7 dní v týdnu, nebo o tom, kam japonští středoškoláci jezdí na školní výlety! 

Sledujte nabídku semestrálních pobytů v zahraničí od ledna 2016. Přijímáme přihlášky k semestrálním a ročním pobytům od ledna a února 2016!

O další zážitky ze svého studijního pobytu se s námi podělil Matyáš, který od léta 2014 žije ve Finsku. Během dosavadního průběhu pobytu již stihl se svoji hostitelskou rodinou navštívit Laponsko, nebo Santu v Rovaniemi. Přečtěte si jeho dvoudílné vyprávění o tom, proč pro něj bylo Finsko volba číslo 1!  

Přinášíme příběh Jakuba, který v létě 2014 odjel na studijní pobyt do Nizozemí. Za 8 měsíců, které v této zemi strávil toho stihl již vskutku hodně - s basketbalovým týmem vyhrál například nizozemskou ligu. Do školy jezdí denně 25 minut na kole a bydlí v hostitelské rodině se starší maminkou. Jak sám říká, nizozemština mu nyní již nedělá problém, a tak se aktivně zapojuje do školní výuky na své střední škole v Eindhovenu

Interaktivní průvodce Prahou – i tak bychom mohli nazvat akci, která proběhla poslední dubnovou sobotu. Přijeli nás totiž navštívit výměnní studenti, kteří tráví svůj roční pobyt v Maďarsku. A my jsme jim připravili pestré odpoledne v historickém jádru města.

 

Chceš, aby se o studiu v zahraničí dozvěděli tví rodiče? Informuj je vyplněním krátkého formuláře. Pošleme jim všechny informace o studijních pobytech, které potřebují ke svému rozhodnutí.