Novinky

Také v letních měsících se můžete přihlásit u YFU a stát se hostitelskou rodinou. V srpnu přijede do České republiky mimo jiné také studentka ze Srbska, která bude chodit na Hudební gymnázium v Praze. Otevřete svůj domov a přijměte ji na jeden školní rok za člena své rodiny. Je to jedinečná příležitost, jak se seznámit s jinou kulturou skutečně do hloubky - zcela přirozeně v rytmu každodenního života. Hledáme hostitelskou rodinu z Prahy, která přijme studentku ze Srbska! 

 

Také v letních měsících se můžete přihlásit u YFU a stát se hostitelskou rodinou. V srpnu přijede do České republiky mimo jiné také studentka ze Srbska, která u nás bude chodit na střední školu. Otevřete svůj domov a přijměte ji na jeden školní rok za člena své rodiny. Je to jedinečná příležitost, jak se seznámit s jinou kulturou skutečně do hloubky - zcela přirozeně v rytmu každodenního života. Hledáme hostitelskou rodinu, která přijme Anastasiji ze Srbska! 

 

Zabalit na rok? Nesnadný úkol. Vzít s sebou mončičáka, sbírku Harry Potterů, boty na tenis, boty na fotbal, boty na kolo, boty na pláž, oblíbený šampón, helmu na lyžování, pět ručníků - to asi není dobrý nápad. A velmi rychle by člověk zjistil, že v kufru už na další věci není místo. Jak tedy zabalit, aby člověk měl s sebou vše a zároveň se vše vešlo do jednoho kufru?

Už jste přemýšlelli o tom stát se hostitelskou rodinou? V následujícím článku se dočtete o pěti důvodech, proč je příjetí zahraničního studenta skvělým a neopakovatelným zážitkem. YFU hledá hostitelské rodiny ještě pro několik studentů, kteří přijedou na jeden školní rok do České republiky v létě 2014.

Poznejte blíže studentku ze Švýcarska, která přijede v srpnu 2014 na jeden školní rok do České republiky. Podobně jako spousta jiných teenagerů se chce Lisa od svého okolí odlišit. To, že je Švýcarka je ale také dobře znát - láska k horám a zimním radovánkám je jí vlastní. Hledáme hostitelskou rodinu, která přijme Lisu ze Švýcarska!
Uplynulý víkend (6.-8.6.) nebyl jen ve znamení teplotních rekordů a tenisového Roland Garros. Byl také ve znamení největšího semináře, který pořádá YFU CZ na území České republiky - PDO (Pre departure orienation). Na seminář se sjeli studenti, kteří se chystají na studium v zahraničí, a také zahraniční studenti, kteří naopak mají většinu svého pobytu v České republice již za sebou.
Nayla přijela do České republiky v lednu, protože svůj pobyt přizpůsobila školnímu roku v Argentině, odkud pochází. V následujícím článku se podělila o své dojmy a postřehy po prvních měsících na jihu Čech. Čtěte vyprávění argentiské studentky, která tráví rok v "zemi miliónů koláčů".
Chceš studovat v zahraničí, ale roční pobyt je na tebe moc dlouhý? YFU nabízí také možnost půlročních, tedy semestrálních,  pobytů! Studuj v USA, Německu, Chile nebo třeba v Norsku! K semestrálním pobytům se můžeš přihlásit již dnes!

Pravidla pobytu YFU jsou nastavená tak,aby každý student, každá hostitelská rodina mohla z programu vytěžit to, co má přinést: Poznat novou kulturu, nové lidi a jejich zvyky, pochopit také zvyky ve své vlastní rodině a zemi. To vše je možné jen za důležité podmínky, že student během svého pobytu v zahraničí chodí s otevřenýma očima, naslouchá, učí se, jde vstříc novým výzvám. Pravidla pobytu YFU omezují, nebo aspoň nedoporučují některé aktivity, které by plnohodnotnému poznávání mohly bránit. Mezi tyto aktivity patří i fenomén dnešní doby - sociální sítě a internet.

Lucie tráví rok v hostitelské rodině v Sainte Pazanne ve Francii. Dorazila z Čech do náruče rodiny Naboulet s pouhými dvěma roky francouzštiny. Lucie, 17 let, dnes mluví plynule Moliérovým jazykem. „Francie, její kultura, její literatura, její jazyk, který u nás pokládáme za krásný a navíc v mé zemi užitečný. Byla jsem velmi motivovaná přijet do Francie, přestože si budu muset tento rok na gymnáziu zopakovat. Baví mě objevovat francouzskou kuchyni, navštívila jsem Paříž, chodím do kurzů malby v Sainte Pazanne. Oblíbila jsem si život u moře a objevila katamaran", říká Lucka v rozhovoru pro místní noviny. "Pazánští rodiče" Pascal a Marielle vidí jen výhody této situace, což je dělá hostitelskou rodinou už třetím rokem.

 

Chceš, aby se o studiu v zahraničí dozvěděli tví rodiče? Informuj je vyplněním krátkého formuláře. Pošleme jim všechny informace o studijních pobytech, které potřebují ke svému rozhodnutí.