"Všechno je to úplně jinak, než jsem si představovala a zároveň mnohem lepší, než jsem čekala..."

Datum: 10. 10. 2017

2 hostitelské mamky a thajská ségra? I takový může být výměnný rok! Vanessa si ten svůj užívá na východním pobřeží USA v blízkosti New York City. První dojmy a zážitky popisuje v článku níže...

Thajská ségra

Rok ve Spojených státech. Jeden z mých největších snů. Popravdě, už nějaké čtyři roky jsem v hlavě měla představu sebe samé jak večeřím s hostitelskou rodinou a ráno jdu do americké školy. No a tak tady tedy jsem. A všechno je to úplně jinak, než jsem si představovala a zároveň mnohem lepší, než jsem čekala. 

Na předodjezdovém semináři s YFU jsem byla jediná, kdo v USA ještě neměl hostitelskou rodinu. Začínala jsem být docela nervózní, když jsem neměla žádné informace ani na začátku prázdnin. Přála jsem si, abych měla sourozence v mém věku a moje rodina bydlela v nějakém větším městě, nebo alespoň poblíž. Ani ne za dva týdny přišlo velký překvápko. Same sex couple a double placement.

NYC

Dvě hostitelské mamky a o rok mladší studentka z Thajska. Nejdřív jsem vůbec nevěděla co od toho čekat a upřímně, měla docela strach. Teď ale můžu s jistotou říct, že moje obavy byly úplně zbytečné. Moje rodina je skvělá a mám pocit, že moje hostitelské mamky jsou obě trochu odlišné než ostatní američané. Každá má velice zajímavý životní příběh - jedna vyrůstala v Itálii, studovala ve Francii, druhá byla více než rok v Afghánistánu. A dokonce, obě dvě si v minulosti prožily rok exchange studenta.

Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že bydlíme na kraji New Jersey v městečku Ringwood, pouze hodinu od New Yorku. Během prvních dvou dnů jsem se zabydlela, poznala svoji „sestru“ Buu a s hostitelskou rodinou jsme si skvěle sedly. Míváme společné večeře, povídáme si o tom, co jsme za celý den prožily, smějeme se, nebo řešíme plány na zbytek roku. V budoucnu určitě navštívíme Boston, Philadelphii, New York a dokonce plánujeme výlet na Hawai! Dvakrát nebo třikrát týdně jezdím s mojí hostitelskou mamkou na kruhové tréninky, každou sobotu po něm jdeme na snídani a už se z toho stala taková příjemná rutina. Hned první víkend jsme společně jely do NY na koncert Lady Gaga, přespaly v hotelu a hned další den se procházely po Manhattanu (život výměnného studenta je fakt nuda).

fotbalový zápasJedna z nejdůležitějších součástí výměnného programu je samozřejmě škola. Každý den máme rozdělený na 5 bloků, z toho se 4 učíme a jeden je pauza na oběd a Study hall. První blok začíná už v 7:30 a každá hodina trvá 80 minut. Co mě ale nejvíce překvapilo byly volitelné předměty. Spoustu oborů a v každém několik možností. Například Exercise Science, kde se učíme o fitness- jak teorii, tak praxi- techniku cviků, jak zlepšit sílu a vytrvalost, anatomii, každou hodinu chodíme do školní posilovny a na konci školního roku si vytvoříme cvičební plán podle našeho vlastního cíle. Máme také spoustu školních klubů a to nejen sportovních- rugby, fotbal, volejbal, čínská kultura, latinskoamerická kultura a spoustu dalších.

kruhový tréninkV mojí škole je přes tisíc studentů a nebylo úplně jednoduché zapadnout, zvlášť když každou hodinu mám s jinými lidmi. Postupně ale začínám poznávat čím dál více skvělých lidí a to i mimo školu. Není to vždycky snadné, špatná nálada existuje i na výměnném pobytu. Můžu ale s jistotou říct, že si to tady moc užívám a je to rozhodně skvělá příležitost, jak poznat novou kulturu a přátele, naučit se jazyk a vytvořit si domov i za oceánem. Je to šance změnit svůj dosavadní život a rozšířit si obzory. Těším se na všechny zážitky, vzpomínky, nové přátele a zkušenosti, protože tento měsíc v USA je teprve začátek.

Odkazy

Studium v zahraničí

Studijní pobyt v USA

Jak se přihlásit

Často kladené dotazy

Hostitelská rodina

Zážitky studentů

Nahoru Tisk Zpět

Řekni to rodičům

Vanessa Ficalová

Vanessa Ficalová
  • výměnná studentka v USA 2017/18

další články

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.