Popříjezdový seminář 2022

Popříjezdový seminář 2022
Datum:

Během třetího říjnového víkendu se uskutečnil popříjezdový seminář PAO, na kterém dobrovolníci přivítali výměnné studenty, kteří tráví rok v České republice. Co všechno jsme tam zažili se dočtete v tomto článku.

1D0EFB0B-0C05-4ECF-92D6-476241DE9789V pátek odpoledne se pražská složka účastníků sešla na Masarykově nádraží a vyrazili jsme směr Kamenné Zboží u Nymburka. Seminář se zde konal v krásných prostorách Přírodního domu v duchu Velryby. Přes drobné dopravní komplikace jsme se posléze setkali i s účastníky z různých konců republiky a seminář mohl začít. Nejprve jsme si zahráli seznamovací hry a následně probrali kulturní šoky z dosavadního pobytu a českou kulturu. Po výborné večeři jsme si zažili jednu z Colored Glasses simulací, zreflektovali dnešní den a dříve či později jsme ulehli ke spánku.

191F9CED-2623-41D8-B2CB-D9AB8CEE9C89Další den jsme se nejprve posilnili palačinkami k snídani a pak hned následovala další session. Na ní jsme se zabývali tématy hostitelské rodiny, školy, kulturního šoku a dalšími praktickými otázkami. Po krátké pauze jsme se bavili o cílech výměny a student psali dopis svému budoucímu já. Hned poté jsme i přes drobnou nepřízeň počasí vyrazili na vlak do Nymburka, kde jsme v krásné hospůdce poobědvali. Studenti se s pomocí různých úkolů vydali objevovat město, zatímco my dobrovolníci dokoupili co bylo potřeba a zastavili se v krásné kavárničce. Po návratu jsme si vyslechli prezentace o kultuře zemí, ze kterých naši letošní studenti pochází (Finsko, Německo, Japonsko a Itálie) a následně v menších skupinkách probrali různá intimnější témata. Večer nás poté čekal film Byl jednou jeden král, opět evaluace dne a následné užívání volného času a navazování nových přátelství. A když se sobota přehoupla do neděle, vydali se postupně všichni na kutě.

I nedělní dopoledne bylo nabité, věnovali jsme se důležitosti komunikace (nejen) s hostitelskou rodinou a kontaktními osobami, následně jsme studentům připomněli pravidla výměny a poté jsme se bavili o problémech, na které již studenti narazili a o tom, jak by se mohly řešit. Poté vykouklo sluníčko a tak jsme se šli, jako na každé akci, vyfotit. Před obědem jsme už jen prošli jaké nás v budoucích měsících čekají akce a po obědě jsme se vydali na vlak a domů, kde nás čekal zasloužený odpočinek.

Já jsem si víkend i seznámení s novými studenty moc užila, a doufám, že ostatní také. Tak na viděnou na dalších akcích s YFU!

 

Další odkazy

Hostěte výměnného studenta

Předběžná přihláška do hostitelského programu

Kalendář akcí

Dalapat z Thajska

Poznejte nás!
Dalapat z Thajska

Chayut z Thajska

Poznejte nás!
Chayut z Thajska

Rioha z Japonska

Poznejte nás!
Rioha z Japonska

Kwankhao z Japonska

Poznejte nás!
Kwankhao z Japonska

Catalina z Argentiny

Poznejte nás!
Catalina z Argentiny

Luisa z Německa

Poznejte nás!
Luisa z Německa

Yoselyn z Chile

Poznejte nás!
Yoselyn z Chile