Sakury první Velikonoce v České republice

Sakury první Velikonoce v České republice
Sakura Onoda
Sakura Onoda
Další články
Datum:

Ahoj, já jsem Sakura. Jsem z Japonska. Už je to 7 měsíců, co jsem v České republice. Očekávám, že se v Česku naučím spoustu nových věcí. Protože Česko je od Japonska velmi, velmi vzdálené.  Myslela jsem si, že mezi Českou republikou a Japonskem budou nějaké kulturní rozdíly. A taky že jsou. Nevíte, jestli se v Japonsku slaví Velikonoce? Tolik zemí má oslavy Velikonoc. Ale abych byla upřímná, nikdy jsem Velikonoce neslavila a věděla jsem jen o hledání vajíček a zajíčcích. Byla to moje první oslava Velikonoc.

BeránekACC18E11-F5C9-4479-B5B1-8C949152B420

Před Velikonocemi upekla moje hostitelská maminka babovku, což je typický český koláč. V podstatě vypadá jako velká Kanure, ale byla vyrobena tak, aby vypadala speciálně pro Velikonoce. Měla tvar beránka. Je to totiž symbol Ježíše Krista. Babovku mám moc ráda, po Velikonocích jsem snědla hlavu Beránka. Cítila jsem se trochu provinile, že jsem tu hlavu snědla, ale byla výborná.

Pomlázka

Je to velikonoční proutek. Čeští kluci si je vyrábí sami na pondělí. Můj hostitelský otec mě je naučil dělat a já jsem je dělala v neděli. Je to nedílná součást českých Velikonoc. Je v ní obsažena energie mládí, zdraví a jara.

Vajička

Se svou hostitelskou sestrou a její kamarádkou jsme barvily vajíčka. Nejprve jsme si připravily horkou vodu, ocet a barvy do lahví, 6F125F07-775C-4FA2-A227-BBF8647E9293do lahví jsme daly vajíčka a po 5 minutách jsme vajíčka z lahví vyndaly. Vajíčka měla opravdu pěkné barvy, fialovou, červenou, modrou, zelenou a žlutou. Bylo to jako pokus a já se stal vědcem. Po obarvení vajíček jsem je ozdobila samolepkami a flitry. Udělali jsme je velmi nádherná a roztomilá.

Velikonoční pondělí

Existuje jedna zajímavá česká tradice. Kluci chodí od domu k domu v okolí s pomlázkou. Děvčata na ně čekají doma a baví je. Za zpěvu vyšlehali děvčata pomlázkou. Pomlázka má v sobě sílu a chlapci ji dívkám dávají tím, že je šlehají. Chlapci musí jít až do poledne. Když jdou odpoledne do domů, děvčata je polévají vodou.

Ráno jsme na zahradě připravili nějaké jídlo nějakou čokoládu a vajíčka. Já jsem doma čekala, až přijdou kluci, a když přišl69C98D8B-946C-4386-8093-6356480DFD52i, dostala jsem výprask. První, kdo ke mně přišel, vymyslel každý rok originální básničku. Někteří chlapci byli v krojích a tančili s písničkami. Dávala jsem jim čokoládu a barevná vajíčka. Skvělé bylo, že všichni přišli před polednem a já nikoho nezalévala. Byl to pro mě opravdu dobrý a zábavný zážitek. České Velikonoce se mi moc líbily a určitě si je v Japonsku zopakuji.

Poznejte naše studenty

Předběžná přihláška do hostitelského programu

Dalapat z Thajska

Poznejte nás!
Dalapat z Thajska

Chayut z Thajska

Poznejte nás!
Chayut z Thajska

Rioha z Japonska

Poznejte nás!
Rioha z Japonska

Kwankhao z Japonska

Poznejte nás!
Kwankhao z Japonska

Catalina z Argentiny

Poznejte nás!
Catalina z Argentiny

Luisa z Německa

Poznejte nás!
Luisa z Německa

Yoselyn z Chile

Poznejte nás!
Yoselyn z Chile