YFU week v Hořicích

YFU week v Hořicích
Irena Jandíková
Další články
Datum:

Každým rokem přibývá více a více žáků, kteří touží po poznání cizích zemí a kultur na vlastní kůži. Výjimkou nejsou ani žáci ze Základní školy Na Habru Hořice.

Naši výměnní studenti z Finska, Itálie a Japonska byli proto pozváni na speciální akci zvanou YFU Week pořádanou právě touto školou, a to za cílem představení svých rodných zemí všem nadšencům. Nechyběli jsme samozřejmě ani my dobrovolníci, kteří máme své roční pobyty plné dobrodružství již za sebou.

Jak již název napovídá, tato akce trvala celý školní týden, přesněji od 20. 2. do 24. 2. 2023. Bydlení jsme měli všichni zajištěno v hořických hostitelských rodinách, které nám dobrovolně otevřely své domovy a s nadšením s námi ve volném čase vyjížděly na výlety po okolí.

Na začátku našeho prvního pracovního dne jsme byli v tělocvičně srdečně přivítáni všemi třídami a učiteli. Po tomto oficiálním začá1A87AB81-149F-45D9-95AA-08BF61A05775tku YFU Week jsme se začali odebírat do jednotlivých tříd, kde jsme měli za úkol přednášet o naší cizí zemi. Tyto přednášky byly ovšem čistě v angličtině, tudíž se žáci nezdokonalovali pouze ve svých zeměpisných znalostech, ale i v anglických dovednostech. My jsme si na druhou stranu vyzkoušeli učitelské povolání, jelikož jsme ve třídách pokaždé strávili celou vyučovací hodinu. Vždy jsme byli zaměstnáni celý školní den, a pokaždé jsme ho zakončili společným obědem v místní restauraci, kde jsme si vyměňovali dojmy a pocity z našeho přednáškového dopoledne.

Součástí YFU Week byl také projekt Global village, kterého jsme se s chutí zúčastnili. Ve školní tělocvičně jsme si vytvořili stánky, které jsme vyzdobili věcmi typickými pro naši zemi. Tyto předměty jsme následně ukazovali žákům. Někteří výměnní studenti si dokonce ze svých rodných zemí přivezli různé sladkosti, které rozdávali menším dětem.

S žáky jsme se všichni i přes jazykovou bariéru dobře skamarádili. Dokonce nás i jedno odpoledne provedli po celém městě a v angličtině vyprávěli o jeho histor473B0A5F-775C-463A-98D9-08FAC6EDE849ii.

V pátek, den našeho odjezdu, nám všem při loučení tekly slzy po tvářích. Tato akce se nám velice líbila a těšíme se na všechny ostatní, které nás zajisté ještě v budoucnu čekají. 

Dalapat z Thajska

Poznejte nás!
Dalapat z Thajska

Chayut z Thajska

Poznejte nás!
Chayut z Thajska

Rioha z Japonska

Poznejte nás!
Rioha z Japonska

Kwankhao z Japonska

Poznejte nás!
Kwankhao z Japonska

Catalina z Argentiny

Poznejte nás!
Catalina z Argentiny

Luisa z Německa

Poznejte nás!
Luisa z Německa

Yoselyn z Chile

Poznejte nás!
Yoselyn z Chile