YFU Switzerland je na YFU mapě světa již od roku 1967. Díky této organizaci jezdí na zahraniční pobyt YFU do Švýcarska přibližně 70 studentů ročně. Organizace YFU nabízí zahraničním studentům pestré semináře, které výhradně pořádají dobrovolníci. Ve Švýcarsku se můžete naučit jeden z jejich úředních jazyků, kterými jsou francouzština, němčina, italština a rétorománština. Jedna pětina švýcarských obyvatel jsou cizinci. Navštiv zemi, která si tak váží své neutrálnosti a suverenity, že nevstoupila do Evropské unie. Poznej Švýcarsko s organizací YFU!
Studuj v ČíněHlavní město: Bern
Sídlo vlády: Bern
Měna: Švýcarský frank (CHF)
Počet obyvatel: 7 miliónů
Rozloha: 41 285 km²
Typ krajiny: Švýcarsko je hornatá země, dokonce je zemí s nejvyšší průměrnou nadmořskou výškou v Evropě. Najdeme zde Penninské Alpy, Bernské Alpy s největším alpským ledovcem, na východě Lepontské, Rétské a Glarnské Alpy. Zhruba v prostředku země je Švýcarská plošina s většinou švýcarského obyvatelstva. Na severozápadě země leží vápencové pohoří. Také je tu mnoho jezer ledovcového původu a pramení zde významné evropské řeky. Nejvyšším bodem je Dufourspitze 4 634 m.n.m.
Věděli jste?
Čtyři řeči, mnoho dialektů
Švýcarsko má čtyři úřední jazyky: němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu. V německé části Švýcarska se mluví mnoha dialekty, které se v každém regionu mohou lišit.
Sklon k federalismu
Švýcaři mají sklon k federalismu, který se projevuje například na dvaceti šesti rozdílných školních a daňových systémech, a to na ploše, která je téměř poloviční oproti České republice.
Fête de l'Escalade – Obrana polévkou
V Ženevě se každý prosinec pořádá kostýmový průvod, který má připomínat historický triumf z roku 1602, kdy se sousední Savoyardi pokusili dobýt město, ovšem bez úspěchu, protože Ženevané se bránili všemi prostředky. Hrdinou se stala Mère Royaume, která na protivníky vylila z okna polévku.