Studuj v zahraničí ve školním roce 2019/20

Datum: 14. 12. 2018

Toužíš se naučit nový jazyk? Sníš o tom, jaké to je žít (třeba) na druhém konci světa? Nebo chceš poznat jaký je skutečný život v zemi, kterou už trochu znáš jako turista? Studuj v zahraničí s YFU. Budeš žít s hostitelskou rodinou- strávíš s nimi neopakovatelné každodenní zážitky i zvyky - budeš chodit na střední školu, kde poznáš spousty místních kamarádů. Přijímáme přihlášky pro školní rok 2019/20.

Buď doma ve světěYFU studium v zahraničí

Podstatou programů YFU je poznat novou kulturu, její zvyky, nové pohledy na každodenní situace a v neposlední řadě také ovládnutí nového jazyka. Tím, že se studenti - jako mladí dospělí - dostanou pryč od své komfortní zóny, poznávají také sami sebe a také svoji vlastní kulturu.

Proč YFU?

YFU bylo založeno po druhé světové válce, aby pomohlo mlYFU Uruguayadým lidem ze zničené Evropy poznávat život v odlišných kulturách. První výměny studentů probíhaly mezi Německem a USA. Skutečným posláním bylo, aby mladí studenti z Německa poznali život v demokratické zemi, která ještě nedávno byla (během 2.světové války) nepřátelskou mocností.

 • Zakladatelka YFU Rachel Andresen byla roku 1973 nominována na Nobelovu cenu míru.

Kam se vydat s YFU dnes?

Studovat v zahraničí, to je sen nejednoho studenta střední školy. Cílem YFU je, aby programy byly dostupné pro co největší množství studentů (proto také nabízíme stipendia do vybraných zemí).

Studuj v USAUSA - Exchange student and HF by falls

Nejoblíbenější destinací je USA. Studuj v USA stejně jako stovky dalších YFU studentů z celého světa!

 • Přihlášky přijímáme do 15.1. 2019.
 • Kapacita programu je omezená, nabízíme poslední volná místa.
 • Cena pobytu v USA je 11 600 USD. Zahrnuje dopravu, pojištění, umístění do hostitelské rodiny, umístění na americkou high school a regionální doprovodné aktivity s YFU.

Studuj v Německu

 • Možná tuto naši sousední zemi znáte. Znáte ji ale opravdu dobře? Poznej zvyky, tradice a každodenní život v Německu.
 • Cena studijního pobytu v Německu je 169 000 Kč. Zahrnuje dopravu, 3 semináře s YFU Německo, ubytování v hostitelské rodině, umístění na německou střední školu a pojištění. 14707927_10210372104281872_5410068541349760029_o
 • Nabízíme stipendijní příspěvek až 50 000 Kč na roční studium v Německu. (Udělování stipendií se řídí těmito podmínkami)
 • Němčina (jako druhý cizí jazyk) je velice žádaná! Studiem němčiny výrazně zvýšíš svoji konkurenceschopnost při výběru univerzity nebo později i práce.

Studuj v zahraničí - další země

 • YFU je založeno na činnosti absolventů programu. Všichni, kdo programem prošli ví, že samotné rozhodnutí vydat se na rok nebo na semestr do zahraničí není snadné. "Nepřijdu o své kamarády v ČR?", "udělám pak maturitu?", "jaká bude ta hostitelská rodina?", to vše jsou časté dotazy, které si každý student před vycestováním klade.
 • Ve YFU jsme přesvědčeni, že se tento krok do neznáma vyplatí udělat. V zahraničí získáš nové kamarády, zcela nový pohled na svět, nové obzory, získáš třeba také nové koníčky, nebo naopak uděláš pokrok s těmi koníčky, které už dávno provozuješ.holland
 • Nech se inspirovat příběhy našich studentů, kteří na programu jsou právě teď, nebo se z něj již vrátili.

Kontaktuj YFU - rádi pomůžeme s výběrem cílové země.

Odkazy

Studium v zahraničí

Studijní pobyt ve Švýcarsku

Zážitky studentů

Předběžná přihláška

Kalendář akcí

 

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.