Změna vedení ve YFU Česká republika

Datum: 7. 11. 2021

Vážení studenti a studentky, milí rodiče, hostitelské rodiny, přátelé, dobrovolníci, podporovatelé YFU. Touto cestou bychom Vás rádi informovali o změnách ve struktuře organizace YFU. 

členové YFU CZŘeditelka Markéta Kratochvílová opouští YFU

Dne 25.8. jsme od stávající ředitelky Markéty Kratochvílové obdrželi výpověď na jí zastávanou pozici výkonné ředitelky. Posledním pracovním dnem Markéty Kratochvílové byl 31.říjen 2021.

Markéta na pozici výkonné ředitelky nastoupila v létě 2019, kdy tento úřad převzala od dosavadního ředitele a zakládajícího člena Martina Langpaula, který se po necelých patnácti letech rozhodl pozici uvolnit. Markéta přicházela na pozici z místa koordinátorky hostitelského programu.

V roce 2019 nikdo nemohl tušit, jakou neočekávanou výzvu před sebou vedoucí pozice zavedené mezinárodní organizace bude mít. V polovině března 2020 naplno propukla pandemie nemoci Covid 19, a tak musela nová ředitelka Markéta Kratochvílová řešit zcela bezprecedentní události. S podporou představenstva YFU se této výzvě stavila statečně a odhodlaně s jediným cílem: Mezinárodní výměna mládeže musí pokračovat i po roce 2020. Víc, než kdy jindy bude důležité, aby se kultury mezi sebou potkávaly, učily se od sebe a navzájem se poznávaly.

Díky Markétě i v roce 2020 - v době, kdy pandemie coronaviru teprve chystala své druhé, třetí a další tragické vlny - vycestovaly desítky českých studentů na svůj zahraniční pobyt, byť byly pobyty svázané nejrůznějšími restrikcemi a opatřeními...

Naše budoucnost je naším závazkem

Ani v roce 2021 nejsme zdaleka v novém "normálu" a nejistotu spojenou s pandemií i s různými opatřeními vnímáme ve svém každodenním životě všichni. Ani v roce 2021 nepolevuje organizace YFU ve svém odhodlání připravovat nové a nové generace studentů na mezikulturní výměnné pobyty - snad již s vyhlídkou, že restrikcí bude čím dál méně. YFU v tomto roce slaví sedmdestát let od svého založení a nejen naše minulost, ale především i budoucnost je závazkem, proč chceme připravovat kvalitní mezikulturně vzdělávací programy pro středoškoláky. Naším motivem je, že sami svoji činnost vnímáme jako aktivitu napomáhající k míru na naší Zemi, k většímu porozumění a v neposlední řadě k lepšímu vzdělání nejen mladých lidí.

Přiznáváme, že rozhodnutí Markéty Kratochvílové opustit YFU, bylo pro nás překvapením. Z četných pravidlených setkání s představenstvem YFU, jsme neměli dojem, že se Markéta chystá v brzké době organizaci opustit. Přiznáváme také, že jsme vzniklou situaci museli řešit narychlo a s velkou dávkou osobního nasazení ze strany členů představenstva, kanceláře, i dobrovolníků.

Martin Langpaul se ujímá vedení YFU Česká republikaIMG_0952

V této neočekávané situaci se ujímá vedení YFU jeho zakládající člen Martin Langpaul, který dočasně povede činnost organizace tak, aby byla zajištěna hladká kontinuita programů i práce s dobrovolníky. S Martinem ale přichází také jistota, že zajištění programů proběhne s veškerou citlivou péčí, kterou se vždy YFU vyznačovalo, a že organizace vykročí do dalších let s optimismem a odhodláním. Martin Langpaul přináší kromě svých mnohaletých zkušeností z YFU Česká republika také řadu zahraničních zkušeností ze Švýcarska, kde mj. působil v roce 2020 jako ředitel organizace YFU Švýcarsko.

Programy jsou nadále v kompetenci stávajících členek kanceláře YFU:

Studium v zahraničí - Tereza Fikrlová

Hostitelský program - Anežka Křenková

V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím obracejte kontaktním formulářem, nebo těmito známými kontakty.

Odkazy

Studium v zahraničí

Hostitelský program

O YFU

Kontakty

 

Nahoru Tisk Zpět

Řekni to rodičům

Martin Langpaul

Martin Langpaul
  • absolvent výměnného pobytu YFU ve Švýcarsku
  • zakládající člen YFU Česká republika, z.s.
  • ředitel YFU Švýcarsko v roce 2020
  • dočasný ředitel YFU Česká republika

další články

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.