Dobrovolnický seminář 2019

Datum: 2. 10. 2019

Podzimní dobrovolnický seminář je jednou z každoročně pořádaných akcí, kterou připravují dobrovolníci pro dobrovolníky. Je to víkend plný zábavy, zajímavých sessions, dobrého jídla a maté. Letos se konal během posledního zářijového víkendu ve Svitavách. Co všechno tam naši dobrovolníci zažili, to se dozvíte, když si přečtete následující řádky.

Největší skupina dobrovolníků dorazila ve čtvrtek večer. Kromě českých dobrovolníků přijela i Matilde z Estonska, která vloni strávila svoji výměnu v Česku a také Hannah z Německa, která v současné době pracuje v kanceláři v Praze. Hned večer nás čekala noční hra po okolí, ve které jsme se po splnění několika zajímavých úkolů dobrali do cíle našeho putování, kterým byl Nadační dům na náměstí. Zbytek večera probíhal ve velmi uvolněném duchu, seznamovali jsme se s novými dobrovolníky a užili si spoustu zábavy. 

Ráno jsme začali výbornými palačinkami a simulací colored glasses, kterou jsme si posléze vyhodnotili a Volunteers seminarzopakovali si, jak tyto sessions vést. Následoval trénink přijímacích pohovorů, ve kterém si všichni, kteří ještě žádný pohovor nevedli, vyzkoušeli, jak se to dělá. Odpoledne jsme se věnovali techničtějším věcem, zopakovali a seznámili jsme se strukturou českého YFU a dalšími technickými věcmi, které za fungováním YFU CZ stojí. V průběhu dne se k nám ještě připojil zbytek naší YFU dobrovlnické rodiny. Poté měli ještě čerství navrátilci čas na rozebrání svého roku, řešili zpětný kulturní šok a podobné věci, zatímco zkušenější z nás reflektovali minulý rok ve YFU a hledali, co všechno můžeme vylepšit. Po večeři nás opět čekala hra, tentokrát jsme objevovali Svitavy poslepu.

Během sobotního dopoledne jsme probírali organizaci seminářů a s tím spojenou logistiku. Také jsme se učili, jak lze pomoci výměnným studentům z pozice kontaktní osoby. Poté jsme si odpočinuli u jógy a Volunteers seminarkreativního kreslení, a plni sil se vrhli na asi nejdůležitější část semináře - terapii. Pro tyto účely se k nám připojila i nová ředitelka Markéta a hostitelsko-dobrovolnická rodina Vovsových. Během celého odpoledne jsme řešili právě současné problémy YFU a snažili se najít řešení, jak naše služby pro budoucí studenty co nejvíce zkvalitnit, jak propojit regiony, zpříjemnit dobrovolníkům jejich aktivity a mnoho dalších věcí. Myslím si, že jsme přišli na mnoho věcí, takže se můžete těšit ☺. Večer jsme rozžhavili gril, zapěli mnoho písniček a celkově zrelaxovali.

A už tu byla neděle, bohužel poslední den semináře. Ráno jsme si trochu přispali a poté nastal trénink Volunteers seminarprezentačních dovedností a možností realizace nejen v rámci YFU. Nakonec jsme probrali, co nás v následujících měsících čeká, vyfotili se a vyrazili na nádraží. Cesta nám i přes drobné zpoždění vlaku rychle ubíhala a tak jsme se za několik hodin dostali zpět domů.

Na závěr bych chtěla poděkovat celému organizačnímu týmu za skvělou organizaci semináře. Moc jsem si ho užila a věřim, že ostatní dobrovolníci také. Odnesli jsme si nezapomenutelné zážitky. Nyní se už těším, až všechny nově nabyté zkušenosti zužitkujeme a hlavně se již nemůžu dočkat dalších dobrovolnických akcí, kterých by letos mělo být snad ještě mnoho.

OdkazyP9270278

Studium v zahraničí

Jak se stát dobrovolníkem

Často kladené dotazy

Hostitelská rodina

Zážitky studentů

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.