FLAG Výměnný pobyt v USA

Reagujeme na rostoucí zájem našich studentů o výměnu ve Spojených státech a rozšířujeme naší nabídku! Je tak možné vyjet s YFU do zkušené hostitelské organizaci FLAG International, která stojí na stejných principech, jako YFU. Studijní pobyt v USA je jedinečným zážitkem pro české středoškoláky od 16 do 18 let, kteří chtějí poznat život v této atraktivní zemi a naučit se angličtinu! V této pestré zemi poznáš jak řadu nových lidí, postavíš se na vlastní nohy a naučíš se mnohé taky sám o sobě.

Popis programu

 • Země: USA (FLAG)
 • Partnerská organizace: FLAG Int.
 • Jazykové znalosti: angličtina – studenti jedoucí do Ameriky musí splnit podmínky jazykového testu (ELTiS test). Znalost angličtiny musí být minimálně na úrovni středně pokročilý. ELTIS score alespoň 217.
 • Umístění do hostitelské rodiny: Napříč celou zemí, studenti jsou umisťováni do měst, příměstských oblastí a na vesnice. Typické umístění je v případě USA menší město, kde je bezpečnější život a výměnným studentům nabízí ideální podmínky pro skvělý pobyt. Umístění na přání v konkrétním státě nemůže YFU garantovat.

Termíny

Termín přihlášení Datum odjezdu Datum příjezdu Typ Cena Přihláška
do 15. března 2023 srpen 2023 červen 2024 roční $12 500 Přihlásit
do 15. března 2023 srpen 2023 leden 2024 semestrální $11 900 Přihlásit

Součásti programu

Součásti programu

 • Umístění v hostitelské rodině - hostitelská rodina se stará o ubytování a stravu minimálně 3x denně 
 • Umístění na veřejné střední škole (výuka probíhá v angličtině)
 • Doprava z ČR do místa bydliště hostitelské rodiny
 • Pojištění
 • Předodjezdový seminář v ČR
 • Čtyřdenní seminář ve Washingtonu DC, který je spojený i s turistikou
 • Regionální setkávání s místní pobočkou YFU (i vícedenní)
 • Podpora organizace YFU CZ a FLAG Int. v průběhu celého pobytu

Poplatek za studium v USA se zpravidla platí ve třech splátkách. Cena programu musí být zaplacena před odletem na pobyt.

Specifika programu

 • Splátky za pobyt je možné hradit v USD, nebo v odpovídající částce v Kč.
 • Student může uvést preferenci umístění na soukromou střední školu (školné je nad rámec ceny programu).
 • FLAG Excursions - S FLAGem máte možnost objevit Americká velkoměsta, úchvatené národní parky nebo ikonické památky! Exkurze jsou vždy 4 denní se 3 v hotelech. V USA se pak studenti mohou na tyto výlety sami přihlásit. 
 • S Flagem je možné být umístěn v hostitelské rodině s dalším výměnným studentem (který je vždy z jiné země, než ČR či Slovenska.)
 • Za příplatek 1500 - 2000 USD je možné zvolit stát nebo region (student si buď volí z nabídky států, nebo za nižší částku volí oblast USA)
 • FLAG nemá jeden příletový den, po umístění do hostelské rodiny může student sednout na nejbližší letadlo, umisťovací perioda je prakticky celý srpen či leden podle typu programu.

Studenti si také mohou vybrat speciální typ programu s životem v kampusu a hostitelskou rodinou, která s více studenty najednou tráví společné víkendy. Více informací poskytneme v kanceláři YFU nebo na emailu info(@)yfu.cz.

 • Program je možný pro držitele J-1 víza (pro výměnné studenty), podklady pro žádost připravíme. Žádost o vízum podává student sám. Za podání žádosti a SEVIS poplatku student uhradí částku zhruba ve výši 400 USD.

O FLAG Int. 

FLAG je organizace založena v 1989, a od té doby už ve Spojených státech přivítala více než 5000 výměnných studentů z celého světa. Rozšiřuje nabídku a možnosti YFU ve Spojených státech. YFU s FLAGem spolupracuje už od roku 2018.

S YFU a hostitelskou organizací FLAG Int. je v USA studentka Andy z Prahy. Poslechněte si rozhovor, který jsme s ní natočili během její výměny v lednu 2021:

 

Chceš být jiný, originální?

Přihlas se k pobytu v méně obvyklých zemích! Láká tě třeba Irsko nebo Velká Británie? Pobytem v zahraničí si vždy rozšíříš své obzory , poznáš skvělé lidi a naučíš se jazyky!

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.