"Studenti potřebují váš čas a zájem, prostě jako vlastní děti."

Datum: 1. 6. 2020

Dnes se ve velké části světa slaví Den dětí - a to je skvělá příležitost připomenout si, jak můžou váš život obohatit nejen vaše vlastní děti, ale také výměnní studenti a studentky. V dnešním článku si můžete přečíst i poslechnout zkušenosti hostitelksých rodin, kterým takto do života další dítě už vstoupilo - a často ne jednou.

Zkušenosti hostitelských rodin z ČR:

"Gandhi s námi navštívil hrady, zámky, města…. Byl to krásný rok a doufáme, že to opět zažijeme. První výlet s PINOchutnali jsme všechny pokusy vaření mexické kuchyně, ať to bylo od Gandiho nebo ode mne. Zažili jsme skype s Gandhim, Phumem (naším prvním výměnným studentem z Thajska) a námi v češtině. Byl to pro nás úžasný zážitek, když vám dva kluci, a každý z jiného koutu světa, řeknou česky mami. Doufáme, že budeme moci ještě dalším studentům poskytnout rodinné zázemí pro jejich velký krok v životě a podporovat je." - Kateřina Rubišarová, hostitelská maminka z Ostravy

"Jestli jsme něco za dva roky hostování zjistili, pak to, že jsme Anneke i Carlu přijali na dlouhé měsíce nejen na byt a stravu, ale i do rodiny, domácnosti, našeho života. Tak, že mezi nimi a našimi vlastními dětmi nebyl v běžném životě rozdíl. A jinak bychom to ani nechtěli. Obě děvčata do našich životů vklouzla zcela přirozeně. Nejen pro ně to byl „jejich rok“." - Maršíkovi, hostitelská rodina z Teplic

"Během každodenního života běží věci svým tempem, studenti si brzo najdou svůj režim – škola, hodinyAna-bezky-Hvezda-leden2017 češtiny, noví kamarádi, kroužky. Je dobré maximálně je zapojit do rodinného života, všude je brát s sebou, třeba na návštěvy k prarodičům, i když kvůli jazykové bariéře si ze začátku moc nepopovídají. Studenti hlavně potřebují váš zájem, čas si s nimi sednout, vyslechnout jaký měli den a zda je něco netrápí. Prostě jako s vlastními dětmi." - Zuzana Vovsová, hostitelská maminka z Prahy

Přečtěte si další zkušenosti hostitelských rodin.

Rozhovory s hostitelskými rodinami:

Poslechněte si rozhovor s Káťou - hostitelskou sestrou Mind z Thajska a Teresy z Itálie:

Poslechněte si rozhovor s hostitelskou maminkou Monikou a výměnným studentem Kacinem z USA:

Poslechněte si rozhovor s Kájou - hostitelskou sestrou Jana z Německa a stážistky Hannah:

 

Proč se stát hostitelskou rodinou?

  • Jako hostitelská rodina navážete prostřednictvím studenta intenzivní kontakt s odlišnou kulturoudsc_2045 (mnohem více než na dovolené v dané zemi).
  • Velmi brzy po příjezdu se "nová dcera nebo syn" zapojí do rodinného života a obohatí ho.
  • Jako hostitelská rodina se také dozvíte mnoho nového sami o sobě (spousta věcí, které nám připadají samozřejmé mohou být velmi překvapivé pro zahraniční studenty).
  • Během pobytu studenta u vás v rodině se často vytvoří pevný a dlouholetý vztah.
  • Hostitelské rodiny zažijí krásný pocit toho, že mohly výraznou měrou přispět k vývoji studenta a obohatit tak jeho život.

Máte zájem hostit výměnného studenta?

Hostitelská rodina může přijmout na roční pobyt studenta z cízí země a může očekávat,YFU PDO 2017 669
že se je
jí soužití se studentem stane plnohodnotným mezikulturním zážitkem.

Pozvěte k sobě domů zahraničního studenta, obohaťte svůj život o řadu nových zážitků a
o nový pohled na váš každodenní život! Můžete se ihned přihlásit do hostitelského programu.

Přečtěte si více informací a podívejte se na profily studentů, kteří přijedou letos v létě.

Odkazy

Studium v zahraničí

Jak se stát dobrovolníkem

Často kladené dotazy

Hostitelská rodina

Zážitky studentů

 

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.