Ty nejlepší vzpomínky na hostitelské rodiny!

Datum: 15. 6. 2020

Už brzy do České republiky přijedou výměnní studenti z celého světa, aby zde prožili několik měsíců ve škole a v hostitelské rodině. Zeptali jsme se proto několika minulých výměnných studentů, kteří strávili rok v ČR, na jejich oblíbené zážitky s jejich hostitelskou rodinou. Přečtěte si je v dnešním článku!

"Budu tam vždycky doma."

Julia z USA: "Jedna z mých nejoblíbenějších vzpomínek pochází z mého posledního týden v České YFU PDO 2017 347republice. Můj (hostitelský) táta se mě zeptal, jestli mám pořád klíč od domu. Myslela jsem si, že ho bude chtít vrátit, protože brzy odjíždím. Ale místo toho mi řekl, ať si ho nechám, protože tam budu vždycky doma. A já ho od té doby pořád nosím na stejném kroužku, jako klíče od našeho domu v USA."

Benjamin z Argentiny: "Je těžké vybrat jednu oblíbenou vzpomínku, ale nejvíc jsem si zamiloval obědy u babičky. Chodili jsme tam někdy i několikrát do týdne a já jsem se tam cítil doma. Bavilo mě sdílet stůl s blázkými lidmi a bavit se o starých vzpomínkách - i kdyyž jsem nebyl jejich součástí, měl jsem pocit, jako bych to všechno protžil s nimi."

 

Všechny společně strávené chvíleP9230141

Teresa z Itálie: "Nemám jeden nejoblíbenější moment, ale všechny společně strávené chvíle dohromady tvoří ten skvělý vztah, který jsem se svou hostitelskou rodinou měla. Ať už to bylo cestování, koukání na filmy nebo setkání s rodinnými známými."

Aom z Thajska: "Na celé dva týdny vánočních prázdnin jsme s mou hostitelskou rodinou jeli na chatu do hor, vařili jsme, hráli deskové hry a hodně cestovali po okolí - to bylo skvělé!"

A jedna vtipná historka na závěr...P9230163

Lisa z Německa: "Moje hostitelská rodina na Štědrý večer vždycky jezdila na svých koních. Já jsem se trochu bála, protože to neumím, ale chtěla jsem to taky zkusit. Bylo vážně ošklivo a koně nemohli v bahně pořádně jít - a najednou zaštěkal pes, můj kůň se lekl a já jsem spadla. Potom mě vážně bolely záda a musela jsem jít s hostitelskou maminkou hodně pomalu domů, aby sourozenic a táta mohli odvést koně zpátky. Zeptala jsem se hostitelské maminky, jak se česky řekne 'jsem tučňák' - protože jsem chodila jako tučňák kvůli bolesti zad. Ale špatně jsem to vyslovila a řekla jsem, že 'jsem tučná'! Smějeme se tomu doteď!"

Proč být hostitelská rodina?948_NetherlandsFinland_2015_StudJenni_HmomSanne_Hdad_OutdoorPortraitCloseUp

 • jako hostitelská rodina navážete prostřednictvím studenta intenzivní kontakt s odlišnou kulturou (mnohem více než na dovolené v dané zemi)
 • velmi brzy po příjezdu se "nová dcera nebo syn" zapojí do rodinného života a obohatí ho
 • jako hostitelská rodina se také dozvíte mnoho nového sami o sobě (spousta věcí, které nám připadají samozřejmé mohou být velmi překvapivé pro zahraniční studenty)
 • během pobytu studenta u vás v rodině se často vytvoří pevný a dlouholetý vztah
 • hostitelské rodiny zažijí krásný pocit toho, že mohly výraznou měrou přispět k vývoji studenta a obohatit tak jeho život

Jak se stát hostitelskou rodinou?4. Saturday_Image - Copy

 • Stále hledáme hostitelské rodiny pro několik studentů! Jejich profily si můžete prohlédnout zde.
 • Pokud máte zájem stát se hostitelskou rodinou, stačí se rozhodnout a ozvat se nám!
 • Můžete také přímo vyplnit online formulář.
 • Následně se s vámi telefonicky spojíme a poskytneme vám informace o studentovi, a také se domluvíme na osobní návštěvě.
 • Více o tom, jak se přihlásit, si můžete přečíst zde.

Odkazy

Staňte se hostitelskou rodinou

Přihláška hostitelské rodiny

Jak se přihlásit

Často kladené dotazy

Studium v zahraničí

Zážitky studentů

Nahoru Tisk Zpět

Řekni to rodičům

Marky Forejtová

Marky Forejtová
 • absolventka výměnného pobytu YFU v Belgii 2015/16

další články

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.