"Chci se zase vrátit co nejrychleji na návštěvu."

Datum: 29. 1. 2021

Ahoj, já se jmenuju Angelina, je mi 16 a jsem z Německa. Bydlím v Pardubicích na půl roku, od konce srpna do začátku února. Dneska vám budu vyprávět jak se mě tady daří, jak to jde ve škole, v rodinně, s českým jazyku a tak dál...

Proč jsem jela do Česka?

Já jsem už vždycky chtěla někdy do Čech ale nikdy jsem neměla nějaký plány jak. A jak moje kamarádka se přihlásila u yfu, mě to taky přišlo jako super nápad jít do zahraničí s programem od yfu. K Čechách mám spojení s rodinou a jsem bylo už  často v Čechách. Yfu je super organizace pro mě je, jsou hodně možností něco dělat a mimo pandemie určitě ještě víc.

To moje spojení je moje maminka nebo spíš moje prarodiče, co emigrovali z Československo v roce 1969. Moje maminka se učila česky od rodičů a já pak od ní. Z toho mám radost protože se mě ta čeština hrozne libí a mě i baví.

Jak se učím česky?IMG-20200828-WA0000

Tak jsem mela úž dobry základ jak jsem jela na muj pobyt sem, takže jsem se dobře dokázala domluvit. Si myslím ze mě to ulehčilo hodně jak třeba nalézt kamarády protože jsem se mohla úž pokecat s nima.

Ale sama už jsem zjistila ze jsem se hodně zlepšila. Kde jsem se učila nejlepší je ten každodenní život s rodinou a školou, jenom ze škola je zrovna distanční co mě moc nepomůže.

Všecky zahraničí studenti co jsou zrovna tady v Čechách měli jazykový kurs od yfu. Takže to taky vůbec není problém jet do Čech nebo kamkoliv protože yfu podporuje u učeni toho cizího jazyka. Ty jiní studenti co bydleji zrovna v Čechách taky mluvěji úplně super bez předchozí základ. Jinak se myslím ale že čeština není tak lehká a půl rok je docela krátká doba aby se někdo naučil plně češtinu.

Jaká je distanční výuka?

Jak jsem už řekla je škola zrovna distančně co mě docela mrzí protože ve škole se setkám s kamarádama a se učím lehcí a rychlejší. Ale když máte distanční výuku není hned všecko spatně. V tyhle doby je ještě víc iniciativa nutná abych vůbec někoho potkala, když jinak bez prezenční školu skoro nikoho nevidím.

Jinak jdu tady hrozne ráda do školy, jen mě to baví. Ty učitele jsou strašne hodní na mě a mě taky pomůžou když je potřeba. Muj nejoblíbenější předmět je němčina protože jak se uceji všichni ty německy slova já se učím ty český co se super hodí.

Jaká je moje hostitelská rodina?Screenshot_20201227_143556

Co nám teď ještě chybí je to téma hostitelská rodinná. V ty rodinné co u ni teď bydlím se mám super, my se moc dobře rozumíme a hodně se smějeme spolu. Ráda spolu hrajeme karty nebo vařím hodně s mojí host mámou.

Ale abych to mela tak dobre, jsem na začátku říjnu změnila rodinu. To pro mě nebylo lehké, jsem i chtěla jet domů někdy, ale jsem ráda že mě to vyšlo na konci tak dobře. V ty starý rodině to uz neklaplo, jen jsme se nerozuměli. To se nekdy stane, a to není nikoho vina!

Co mě čeká...

Už vím ze budu strašně smutná když zase sedím ve vlaku domu. To jsem se na začátku vůbec nemohla představit. Ale teď jsem se na muj život tady tak zvykla a líbí se mi to tady. Ano jasně se taky těším na doma ale pak se chci zase se vrátit jsem co nejrychlejic na návstevu :).

Doufám ze jste všecko rozuměli co jsem zkusila vysvětlit. Když máte cokoliv otázky na něco tak se nebojte a kontaktujte yfu, jsou všecky moc hodní a by vám rádi pomohli. Nebo chcete se mě něco zeptat tak mě napište na instagramu na „reimerangelina“. Nebo se podíváte na „yfucz“, tam jsem mela na jeden týden storys a je to uložení ve výběru.

Angelina, Česká republika 2020/21

Angelina napsala celý článek sama česky v této podobě :) Poslechněte si její zážitky v nejnovějším dílu YFU podcastu:

Odkazy

Studium v zahraničí

Výměnný pobyt v Německu

Předběžná přihláška

Zážitky studentů

Kalendář akcí

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.