Jak jsem se balila na rok do Chile

Datum: 11. 7. 2013

Pro většinu vyjíždějících studentů brzy vyvrcholí přípravy na studijní pobyt s YFU a vynořují se otázky, co si s sebou zabalit a co vše při tom myslet. Anna Laura řešila podobnou situaci před půl rokem. Dnes je už zkušená výměnná studentka užívající si polovinu svého pobytu v Chile. Podělila se o své zážitky z balení a přidala pár dobrých tipů.

Zbývá mi tu ještě 7 měsíců, to je 28 víkendů

Tak už tu jsem 6 měsíců. Vůbec mi to tak nepřipadá. Nevěřím, že už mám půlku pobytu za sebou!  V tuhle dobu všichni ostatní, kteří sem přijeli v srpnu, odjíždí, tak už jsem si trochu vyzkoušela, jaký to bude. Viděla jsem, jak se nikomu nechce domů, a všichni mi říkali, ať si užívám mé  zbylé měsíce, že to prý uběhne strašně rychle. Ale to jsem si teprve úplně uvědomila při semináři pro ty, co odjíždí: "Máte jeden měsíc, to už jsou jen 4 víkendy, využijte je na maximum", a já si tak k sobě mumlala: "Mám 7 měsíců, to je 28 víkendů, to taky není zrovna hodně…"

Musela jsem to přebalit, abych se vešla do 20 kg

V tuhle dobu je dost důležité téma “balení”. Všichni, kdo teď jedete pryč, určitě přemýšlíte nad tím, co si vzít sebou, co nechat doma. Přiznám se vám, že já jsem neměla tušení. A tak jsem si říkala, že by mi mohli pomoct ti, co už někde byli. Můj brácha, který byl na rok v Americe mi řekl: "Jedeš do Jižní Ameriky, tam je vedro, takže potřebuješ jenom plavky..." a někteří z ostatních výměnných studentů mi řekli: "Vezmi si všechno." Takže si můžete představit, že mi to moc nepomohlo. A jak jsem teda balila?

Začala jsem tím, že jsem si připravila všechno, co jsem si chtěla vzít sebou, nebo co mě v tu chvíli napadlo, že bude potřeba. Jela jsem v lednu, a to je v Chile léto, tak jsem moc nepřemýšlela o zimě, ani jsem nečekala, že bude velká zima... měla jsem představu, že to bude něco jako Itálie. Letěla jsem v úterý 8.1. a v pondělí jsem měla jakž takž sbaleno. Všechno se mi vešlo, jen jsem musela ještě trochu přebalit, abych se vešla do 20 kg. V úterý jsem se šla rozloučit do školy a moje třída mi jako dárek předala obrovského plyšáka. A říkali: Musíš si ho vzít sebou!! Na památku.  No tak jsem jela přes půlku Prahy domu, všichni se na mě koukali jak na blázna, a přijedu domů...Plyšák zabere půlku kufru, takže znova přebalit, vyhodit pár věcí, co bych nakonec asi stejně nepotřebovala, a zvážit. Pořád moc. Takže znova ;)

20 kg na celý rok? To není možný!

Ale pořád jsem přemýšlela: Fakt nebudu potřebovat víc? 20 kg na jeden celý rok....to není možný. Mám všechno? Když jsem se rozhlédla po mém pokoji, viděla jsem věci, které jsem čas od času používala, ale bohužel; místo je omezené, jen to důležité jsem brala sebou. Pár fotek na památku, dárky pro mojí hostitelskou rodinu a pár věcí na vzpomínku. Během mého pobytu jsem si všimla, že některé věci, které by se hodily, jsem bohužel zapomněla, ale daly se sehnat i tady. A nebo mi je máma poslala z Česka, ale to není zrovna levné, když je to na druhou stranu světa ;)

Mějte se úžasně, a pro všechny budoucí výměnné studenty: Hodně štěstí s balením a nezoufejte. Nejste jediní, co s tím mají problémy :) Všichni se cítí stejně!

Odkazy

Studium v zahraničí

Studium v Chile

Příběhy studentů

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.