"Nemohla bych si přát lepší rodinu"

Datum: 30. 12. 2018

Marla původně pochází z Německa, v Česku ale žije už několik let a nakonec se rozhodla vyjet do Spojených států. Svůj výměnný rok si zatím moc užívá, v tomto článku se můžete dočíst malého shrnutí zážitků a každodenního života v této pestré, velké a oblíbené zemi. Jak prožila Den díkůvzdání a Vánoce? A jaké to je na katolické škole? Přečtěte si článek Marly!

Ahoj, jmenuju se Marla a je mi 16 let. Narodila jsem se v Německu, ale posedních 5 let žiju v Praze, v ČR. V srpnu 2018 jsem odletěla do USA, protože jsem se tam rozhodla strávit svůj výměnný pobyt. Teď žiju v Missouri, ve Farmingtonu, což je asi hodinu autem ze St. Louis.

marla_siblingsJsem hrozně ráda, že jsem se rozhodla vyjet na pobyt! Je to to nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělala a doporučila bych to naprosto všem. V životě jsem nebyla šťastnější. Naprosto miluju svojí hostitelskou rodinu, považuji je za mou druhou rodinu. Nemohla bych si přát lepší a vůbec jsem si nemyslela, že by moje hostitelská rodina mohla být tak úžasná jako je. Cítím se jako doma. Bydlíme ve velkém domě, mám pokoj v suterénu (Pozn. YFU: Američané sklepy běžně používají jako pokoje svých dětí nebo jako pokoje na hraní her či koukání na filmy) a mám svoji koupelnu. Fakt mám ten barák a můj pokoj ráda, jsou moc krásný. Taky máme bazén, ve kterém jsme v létě byli pořád.

marla_dogsVe Státech mám mamku, taťku, 3 sourozence, 2 psi, králíka a kočku. Ségrám je 17 a 22, bráchovi je 20. Se všemi členy rodiny mám silný a opravdový rodinný vztah, z toho mám neskutečnou radost.

S tou sedmnáctiletou ségrou chodím do stejné školy, takže každé ráno spolu jezdíme autem, asi tak 30 minut. Chodíme do katolické školy, takže musíme nosit uniformy. Nikdy předtím jsem uniformu nenosila, ale vlastně mi to ani nevadí, do školy se alespoň připravuji daleko rychleji. Školu mám taky moc ráda, všichni studenti jsou na mne moc milí a už mám několik skvělých kamarádů. A taky jsou určené dny, kdy můžeme nosit i normální oblečení. Sice nejsem křesťanka, ale to nevadí, na škole nejsem ani zdaleka jediná. Další dva sourozenci už jsou na vysoké.

marla_friendsS mojí hostitelskou ségrou tancuju, zbožňuju to! Poznala jsem spoustu nových kamarádů a vždycky se tak skvěle bavíme. Pár týdnů zpátky jsme měli představení Louskáčka a já jsem v něm také tancovala! Ségra tancuje balet, takže dostala velkou roli.

Hrozně moc jsem se těšila na svátky a oslavy událostí, které doma nemáme. Např. Thanksgiving (Den díkůvzdání), to bylo v listopadu. Měli jsme hodně výborného jídla, nejspíš Thanksgiving zavedu i zpátky doma. Ráno jsme jeli k rodině maminky a odpoledne k té od tatínka. Byl to moc krásný den. Měli jsme krocana, sladké brambory s marshmallow bonbonky, fazole, mrkve, salát, bramborovou kaši, kukuřici a brusinkový salát, bylo to fakt dobré! A taky bylo fajn vidět zbytek celé rodiny.

marla_XmasPár dní zpátky jsme slavili Vánoce, to jsem si taky moc užila. Bylo to jiné než doma, ale také pěkné. 24. prosince jsme jeli za dědou péct sušenky a zázvorové perníčky a odpoledne jsme šli do kostela. 25. jsme se vzbudili už v 7 ráno abychom co nejdříve otevřeli naše dárečky. Pak jsme se nachystali a vyrazili za babičkou. Byl to moc krásný den, také jsem si ho moc užila.

Odkazy

Studium v zahraničí

Studijní pobyt v USA

Jak se přihlásit

Často kladené dotazy

Hostitelská rodina

Zážitky studentů

Nahoru Tisk Zpět

Řekni to rodičům

Marla Wehner

Marla Wehner
  • výměnná studentka v Missouri, USA 2018/19

další články

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.