"Oni prostě vědí, jak mají věci chutnat!"

Datum: 12. 9. 2019

Markéta má za sebou prvních pár dní ze svého pobytu v Itálii a je plná dojmů! Rozhodla se proto sdílet své zážitky ze země, která je známá pizzou a espressem, ale také plná zajímavých lidí. Přečtěte si její článek a zjistěte, proč by do Itálie měl jet úplně každý.

Ahoj všichni!Maja1

Přestože jsem u své hostitelské rodiny zatím jen týden, rozhodla jsem se Vám povědět trochu o tom, jak se žije v Itálii, proč jsem si jí vybrala já a proč bys měl/a i ty.

V Itálii samotné už jsem přes dva týdny, jelikož jsem prvních deset dní strávila na YFU kempu ve Frascati pod Římem. Za tu dobu už jsem se naučila dost věcí o kultuře, jídle i lidech samotných.

Ale začnu s tím, proč jsem si Itálii vůbec vybrala. Vždycky jsem ráda cestovala, naprosto zbožňuju malá italská městečka, jídlo (OH BOŽE, ITALSKÝ JÍDLO) a hlavně fakt, že Itálie má jak hory, tak moře. Plus italština je vážně krásná a melodická.

Na kempu jsem pak zjistila, že těstoviny opravdu jsou jejich hlavní surovina, ale taky to, že jako vegetariánkaMaja6 se tady najím víc než dost. Mají tolik receptů se zeleninou! Zatím pro mě v podstatě každé jídlo bylo nové, i přes to, že by se zdálo, že se to od Čech nemůže přece tolik lišit. Jde i o to, že mají vždycky více chodů. Což ze začátku byl fakt šok: normálně jsem se najedla, jenže pak přišla zelenina, po tom ještě něco menšího na závěr a ještě možnost dezertu. Jím tady opravdu, opravdu hodně. Pro Italy je totiž jídlo důležitá součást dne, prostě si všichni udělají čas a sednou si dohromady.

A další bonus je kafe. Ach, to kafe! Dřív jsem byla zvyklá pít cappuccino, ale tady jsem si už po chvilce Maja5 navykla na rychlá espressa alespoň třikrát denně. Dřív jsem nebyla schopná preso vypít, tady se na to nedočkavě těším. Nechápu, jak je to možné, ale oni prostě vědí, jak mají věci chutnat (i vypadat). Hrozně se mi líbí, jak fakt lidi skoro jakéhokoliv věku sdílejí lásku ke kávě a kavárny jsou tu po škole úplně plné.

Taky bych asi měla říct něco k italské škole. Já žiju celkem dost na severu a chodím na Liceo Linguistico. To je ekvivalent českých gymnázií, ale tady existují různé typy podle zaměření. Učí se v podstatě všechno, ale liší se počet hodin určitých předmětů. Moje škola je jazykově zaměřená, takže máme díky bvohu angličtinu. Alespoň se teď normálně se všemi domluvím! Chytit takhle ze začátku, o čem je řeč, se vážně nedá - všichni mluví rychle a používají slang, takže se dpst ztrácím. Ve škole máme taky i francouzštinu a španělštinu. Já budu muset chodit na jednodušší hodiny, protože oba tyto jazyky jsou pro Italy poměrně jednoduché, a tak už mluví plynně. Já jsem ráda, že trochu rozumím italsky, natož ještě španělsky.

Maja4

Na závěr bych ráda podotkla, že asi nejzajímavější na celém pobytu jsou lidé. Nemyslím jen Italy, jelikož na kempu jsem poznala lidi především z jiných zemí. Zkrátka mě to tady naučilo, jak je důležité otevřít se novým myšlenkám a jak člověka můžou jiní lidé posunout a inspirovat. Přestože ve tvé rodné zemi je zajímavých lidí určitě nespočet, každá část světa přemýšlí jinak a dostat trochu moudrosti od každého je k nezaplacení.

Tak snad ti Itálie padne do oka!

Odkazy

Studium v zahraničí

Studijní pobyt v Itálii

Zážitky studentů

Předběžná přihláška

Kalendář akcí

Maja8

 

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.