"Už teď vím, že to bude úžasný, vtipný rok plný nezapomenutelných zážitků!"

Datum: 11. 10. 2018

Jak se dá zvládat nový život v osmičlenné rodině? A co dalšího může přinést výměnný pobyt v Německu? Přečtěte si článek Verči, ve kterém Vám poví, jak právě tráví prázdniny. V Německu jsou prázdniny často, není to pro výměnného studenta nuda? Vůbec! Tak čtěte dál...

Zažít co nejvíce to půjde, s tím jsem na výměnný pobyt jela a taky se tím tady snažím řídit!

43199590_1018705374976897_5667961979961081856_nŽiju v osmičlenné rodině v Salzgitteru, v Dolním Sasku, kde momentálně teď máme prázdniny. Ideální čas na to zažít něco nového!

Moje prázdniny začaly výletem s novým kamarádkami, které jsem si našla ve škole. Prošly jsme si nedaleké městečko Peine, zašly nakupovat a vypustit páru na kafe po perném týdnu. Následující dny jsem byla s rodinou doma a užívala si rodinné pohody neboli chaosu… u nás doma to vždy žije a pořád se něco děje. To, že mám 5 sourozenců nedává příliš prostoru pro nudu. Často s nejstarší ségrou peču, nebo vařím s mamkou a když zrovna nejsem v kuchyni, tak společně stavíme nebo opravujeme něco s tátou. Tyto prázdniny jsme dodělali botník, můj nový pokoj a začneme stavět házenkářskou bránu pro mě a další tři sourozence, kteří hrají házenou, stejně jako já.

"Ve všem mě podporují!"

43190251_1889340377782085_117514583005986816_nDalší den jsem zase trávila s kamarádkami. Koukaly jsme společně na filmy a pak mi holky barvily vlasy, zažíváme spolu spoustu zážitků a blbostí. Jsem moc ráda, že mám okolo sebe tolik kamarádek a že jsem ve škole bez problému zapadla. Chodím do 11. třídy v jiné časti Salzgitteru, půl hodiny autobusem od domova. Ve škole zatím nerozumím všemu, ale už jsou předměty, ve kterých se chytám a mohu o daném tématu komunikovat, nebo pomáhat ostatním.

Všichni jsou na mě moc milí, ochotní a s mojí hostitelskou rodinou vycházím naprosto bez problému, vychází mi vstříc anebo vždy společně najdeme kompromis. Chovají se ke mně stejně jako k ostatním dětem a tím pádem se cítím plnohodnotným členem rodiny. Ve všem mě podporují! Ať už jde o učení, o sport nebo o mé nápady, kterých je doopravdy mnoho.

"To, co tady zažíváme nemůže pochopit nikdo, kdo to nezažil."

43234212_307342736727233_6735737235393478656_nAby mi prázdniny lépe utíkaly, naplánovala jsem si výlet do severní časti Německa za mojí kamarádkou Adel, která je tu také na výměnném pobytu s YFU v Schleswigu. Jsem zde už dva dny a náramně si to užívám! Poznala jsem nové nádherné město, vidím, jak tady žije jiná, menší hostitelská rodina a mám možnost sdílet všechny zážitky a pocity s člověkem, kterého už znám delší dobu.

Sice jsme se seznámily teprve na prvním semináři YFU, který se konal v červnu u Benešova, ale tím, že zažíváme vše tady dost podobně, stalo se z toho přátelství na celý život. To, co tady zažíváme nemůže pochopit nikdo, kdo to nezažil. Jsem moc ráda, že jsem se mohla jet a poznat větší část země a nové lidi, nejen okolo mého domova. Je neuvěřitelné, co jsem za 7 týdnů tady zažila a poznala nového. Pořád jsem stále na začátku celého roku, ale už teď mi přijde, jako bych tu byla několik měsíců. Všechno tu moc rychle utíká. Pořád je, ale stále dost času na to, poznat nové lidi, místa a lépe se naučit jazyk. Už teď vím, že to bude úžasný, vtipný rok plný nezapomenutelných zážitků!

Odkazy

Studium v zahraničí

Studijní pobyt v Německu

Jak se přihlásit

Často kladené dotazy

Hostitelská rodina

Zážitky studentů

Nahoru Tisk Zpět

Řekni to rodičům

Veronika Rátonyi

Veronika Rátonyi

další články

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.