Hoi, já jsem Adéla a už devět měsíců bydlím v Nizozemsku. Během mého výměnného pobytu v holandské rodině a škole všimla několika zajímavých zvyků Holanďanů. A ačkoliv se mi napoprvé vše zdálo zvláštní, po čase jsem si to tu opravdu oblíbila.
Španělština patří mezi nejrozšířenější jazyky světa. Mluví jí více než 500 milionů lidí a je oficiálním jazykem ve Španělsku i ve většině zemí Latinské Ameriky. Silné postavení má také v některých částech Spojených států, například v Kalifornii, Texasu nebo Novém Mexiku. Studium španělštiny v zahraničí vám nejen umožní rychle zvládnout jazyk v přirozeném prostředí, ale také vám otevře dveře k novým kulturním zážitkům, studijním příležitostem a lepšímu uplatnění na trhu práce. V tomto článku se podíváme na to, kde a jak studovat španělštinu, jaké typy kurzů existují a proč se vyplatí investovat do jazykového pobytu v zahraničí.
Zdravím všechny dobrovolníky a dobrovolnice!
Jako vždy s sebou nese začátek nového měsíce i nové vydání DobrOběžníku. Zajímá vás, co se událo za uplynulý měsíc, nebo co nás v českém YFU čeká v následujících měsících? Tak čtěte dál a vše tohle i ještě víc se dozvíte.
Tak pojďme na to!
Jaké to je, když vyrazíte studovat do USA a vaše hostitelská máma je spíš vaše BFF? Ema s námi sdílí svůj zážitek ze semestru za oceánem – o tom, jak se naučila říkat si o věci, jaká opravdu je americká otevřenost a proč některé stereotypy fakt sedí.
Navíc jsme v téhle epizodě otestovali úplnou novinku – bleskový kvíz!
Pusť si novou epizodu a nech se vtáhnout do světa, kde se přátelství i životní lekce píšou trochu jinak.
Němčina je jednou z nejdůležitějších evropských jazyků. Mluví jí více než 100 milionů lidí a je oficiálním jazykem v Německu, Rakousku, Švýcarsku i Lichtenštejnsku. Studium němčiny v zahraničí vám nejen pomůže rychle zvládnout jazyk, ale otevře vám také dveře k novým vzdělávacím i pracovním příležitostem. V tomto článku se podíváme na to, kde a jak studovat němčinu, jaké typy kurzů existují a proč má smysl investovat do jazykového pobytu v zahraničí.
Výměnný pobyt je vzdělávací program, během kterého student na určitou dobu odjíždí do zahraničí, kde žije v hostitelské rodině a navštěvuje místní školu. Výměnný pobyt nabízí jedinečnou příležitost zažít život v jiné kultuře, osvojit si cizí jazyk, získat nové přátele a rozšířit si obzory. Výměnné pobyty nejsou jen o cestování, jsou o osobním růstu, přátelství, rodině, samostatnosti a nezapomenutelných zážitcích.
Rok se s rokem sešel, a my na začátku června opět připravovali naše studenty na výměnný pobyt v zahraničí. Konal se totiž PDO – předodjezdový seminář pro vyjíždějící studenty, a zároveň REO – přednávratový seminář pro naše inboundy (ti zlatíčka, co strávili jejich výměnu tady v Česku). Prodloužený víkend jsme strávili na chatě Doubravka u Chotěboře, v krásným prostředí v přírodě. A i když nám dva dny propršelo, my to zvládli, a seminář se celkově moc povedl.
Ahoj, já jsem Mia. Jsem výměnná studentka z německa tady v Česku a už jsem tady asi osm měsíců a chci mluvit o věcích které pro mě byly překvapení tady v Česku.
Zdravím všechny dobrovolníky a dobrovolnice!Červen už dorazil a čekají nás horké, snad i odpočinkové, letní dny. I v létě se však můžete těšit na nějaké YFU akce a jestli vás zajímá na které, tak tohle vydání DobrOběžníku určitě stojí za přečtení.Pojďme na to!