Studium v zahraničí

DSC_2246

Jsi středoškolským studentemStuduj jeden školní rok v zahraničí. Můžeš si vybrat roční nebo semestrální pobyt v jedné z mnoha zemí. Je dokázáno, že mladí lidé jsou otevřenější vůči novému prostředí, snáze vstřebávají nové podněty a je pro ně snazší učit se cizí jazyk.

Studium v zahraničí

Vyber si jakoukoliv zemi z naší nabídky, která tě zajímá. Studium v zahraničí není nutné podřizovat jazyku, kterým se v dané zemi mluví. Budeš celý rok žít v rodině v zahraničí. Ovládnout cizí jazyk pro tebe bude postupem času snadnésamozřejmé.

Nejde však jenom o cizí jazyk. Díky studijnímu pobytu s YFU v zahraničí se naučíš jednat sám za sebe, poznáš kulturu cizích zemí. Na vlastní kůži zkusíš, jak probíhá výuka na škole v zahraničí, poznáš spoustu nových lidí a prožiješ jedinečná dobrodružství.

Je to dobrodružství, je to výzva!

Studium v zahraničí umožňuje poznat mentalitu lidí, pochopit jejich zvyky, vhlédnout do každodenního života -  k tomu je zkrátka potřeba víc než jen krátká návštěva. Ve dnešním vzájemně propojeném světě, kde je tak snadné a dostupné cestovat, možná ještě snáze sklouzneme k pocitu, že víme jaký je ten či onen národ. Víme to ale opravdu?

Je to ve tvých rukou!

DSC_1880

S YFU máš možnost poznat život v zahraničí tak, jak bys jej nikdy z pohledu turisty nepoznal. Budeš bydlet s hostitelskou rodinou, se kterou budeš sdílet všechny radosti a někdy i starosti všedního dne. Budeš chodit na střední školu, kde si najdeš nové kamarády a možná i nové koníčky. Máš ve svých rukou, jak se tvůj pobyt bude odvíjet.

YFU pořádá semináře v průběhu pobytu, aby tvůj zážitek byl ještě intenzivnější a aby tě nějaké situace nezaskočily – vždyť skoro každý student zažije „kulturní šok“. Jako výměnný student poznáš zcela nové pohledy na každodenní situace, naučíš se zvládat a řešit problémy samostatněji než doma, poznáš, že je důležité respektovat jiný názor a naopak uvidíš věci, které i z jiných perspektiv nejsou tolerovatelné.

Vydej se neprošlapanou cestou

 • Zažij život na novém místě a objev nové věci sám o sobě; nauč se nový jazyk, setkej se s nečekaným a zvládni neznámé nástrahy.
 • Programy YFU nejsou pro každého. Jsou vhodné pro ty, kteří se snaží jít neprošlapanou cestou, kteří jsou otevřeni objevování a uvědomují si, že život se dá žít více než jedním způsobem; jsou vhodné pro ty, kteří se nebojí těžkých otázek o vlastní osobě a kteří jsou připraveni se učit něco úplně nového.

Investice, která se vyplatíDSC_1937

 • Studenti, kteří mají odvahu zkoušet nové věci, získají velký náskok před ostatními.
 • Programy YFU jsou ceněny i jako součást vaší přihlášky na vysokou školu nebo profesního životopisu.
 • Investuj svůj čas a získej nový pohled na svět!

Proč právě nyní

Přestože se "doma" vždy cítíme jen v jedné zemi, stále více si uvědomujeme, že jsme všichni občany jednoho světa... a tento svět se mění.

 • Inovace a technologie náš svět zmenšily a přídavné jméno „globální“ se stalo důležitým slovem 21. století. Jednání lidstva po celém světě je propojené. Rovněž je zřejmé, že problémy, kterým musíme čelit, jsou příliš velké na to, aby je mohla řešit každá země samostatně.
 • Dokonce i když se spojíme, zjišťujeme, že v určitých oblastech světa chybí integrace: Jak uvnitř těchto oblastí, tak i v komunikaci se zbytkem světa.
 • Je paradoxní, že čím více to vypadá, že nás hromadné sdělovací prostředky a sociální média spojují, tím snazší je vytvářet stereotypy a tím snáze se můžeme nechat mylně přesvědčit o tom, že realita odpovídá tomu, co je v médiích a na internetu.

Proč Youth for understanding?DSC_2140

 • YFU (Youth for understanding - Mládež pro porozumění) bylo roku 1951 založeno proto, aby naplnilo reálnou potřebu pomoci tehdejšímu nemocnému světu. Poslání YFU je ale stále stejně živé jako v minulosti.
 • Studium v zahraničí YFU poskytuje nejlepší korekci stereotypů pomocí konfrontace s realitou. Pomáháme lidem každého věku, aby se ve světě cítili jako doma, pomáháme jim pozitivně vnímat rozdíly i vzájemnou podobnost. Protože lidstvo díky technologiím získává schopnost hluboce a bezprostředně ovlivňovat druhé, je nezbytné, abychom se snažili o lepší vzájemné poznání. YFU představuje první důležitý krok na celoživotní cestě mezinárodních kontaktů a vztahů.

Nahoru Tisk Zpět

Řekni to rodičům

Co je mezikulturní výměna?

Co je mezikulturní výměna?
 • ŸHostitelské rodiny sdílejí své tradice, svátky a zvyky a nabízejí tak studentovi jedinečnou, osobní verzi života hostitelské země a pochopení jeho rozmanitosti.
 • Studenti sdílejí každodenní život; při pohledu novýma očima zvenčí se obyčejné může stát neobyčejným.

Proč jet na výměnný pobyt s YFU?

Proč jet na výměnný pobyt s YFU?
 • YFU je nezisková organizace s dlouholetou tradicí založená v USA v roce 1951
 • YFU spolupracuje pouze se svými pobočkami po celém světě
 • YFU pro tebe pořádá semináře před odjezdem, v průběhu pobytu i po jeho ukončení
 • YFU stojí za tebou - v případě jakýchkoliv problémů během pobytu můžeš kontaktovat YFU
 • YFU nabízí absolventům možnost další spolupráce po ukončení programu - dobrovolnictví

Nový pohled na svět

Nový pohled na svět
 • Hlavní zkušenost, kterou mladí lidé v rámci programů YFU získávají, je poučení o světě. Mladí lidé se často zajímají o mezikulturní výměnu, protože je láká dobrodružství a vzrušení z neznámého, ale ve skutečnosti jim tato zkušenost přináší něco zcela jiného. Stanou se totiž mladými dospělými, kteří jsou nezávislejší a zralejší, dívají se na svět novýma očima. Dozvídají se mnohé o nových kulturách, ale současně se ve stejné míře dozvídají nové věci sami o sobě.
 • Klíčovým přínosem výměnného pobytu YFU je osobní růst.

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.