Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

10 důvodů, proč jet na rok do Švédska

10 důvodů, proč jet na rok do Švédska

Datum: 17. 1. 2020

Ahoj, já jsem Míša a právě trávím školní rok ve Švédsku. Už si nevzpomínám, kdy mě poprvé napadlo někam tak na dlouho vyrazit - impulsem k realizaci pro mě určitě byla návštěva od YFU v mojí škole. K pobytu mě provázela dlouhá cesta, ale teď jsem tady a můžu si to užívat. Podle mě nezáleží na tom, jakou zemi si vyberete - důležité je na výměnu odjet. Přesto jsem sepsal 10 důvodů, proč jet zrovna do Švédska.

Lyžařský výlet ve zkratce

Lyžařský výlet ve zkratce

Datum: 13. 1. 2020

Minulé pondělí se na jednodenní lyžařský výlet vydalo společně několik dobrovolníků a studentů, kteří tráví svůj výměnný rok v České republice. A jak se výlet povedl? To dokazuje spousta fotek a krátký report dobrovolníka Dominika.

Update: Karen v České republice

Update: Karen v České republice

Datum: 10. 1. 2020

Ne každý stíhá číst dlouhé články. Proto u nás na webu čas od času najdete krátký update od studentů, kteří jsou právě s YFU v zahraničí. Dnes si můžete ve zkratce přečíst pár zážitků Karen z Mexika, která na rok přijela do České republiky.

Jak vypadá pravý zápas v americkém fotbale?

Jak vypadá pravý zápas v americkém fotbale?

Datum: 4. 1. 2020

Ahoj, já jsem Vojta a před zhruba pěti měsíci jsem vyrazil na roční pobyt do USA. Bydlím ve městě Peoria, které má zhruba 110 000 obyvatel a nachází se ve státě Illinois - nejbližší velká města jsou Chicago a Saint Louis. V rodině bydlím pouze já a moji hostitelští rodiče, což je pro mě trochu nezvyk, protože doma jsem prostřední ze tří bratrů.

Marie a Belgie aneb Vánoce v zemi pralinek

Marie a Belgie aneb Vánoce v zemi pralinek

Datum: 29. 12. 2019

Kdo je Marie? Marie je sedmnáctiletá Češka, která odjela na rok do Belgie. No dobře, tím jsem vám toho o sobě asi moc neřekla. Proč jsem se vydala do Belgie? Ve Švýcarsku už nebylo místo. Uměla jsem francouzsky? Ani náhodou, 4 měsíce před odjezdem jsem si koupila první učebnici francouzštiny a o 3 měsíce později jsem ji poprvé otevřela. Ale na Štědrý den jsem oslavila 4 belgické měsíce a už se celkem domluvím. 

Jak se slaví Vánoce ve světě?

Jak se slaví Vánoce ve světě?

Datum: 23. 12. 2019

Vánoce jsou pro výměnné studenty často obdobím, na které si pamatují ze svého pobytu v zahraničí nejlépe. Prožít svátky v cizí zemi totiž není tak docela jednoduché. Pár z našich bývalých studentů se rozhodlo sdílet své pocity a zážitky z Vánoc v cizině prostřednictvím tohoto článku. Jak probíhá Štědrý den v Dánsku, Japonsku, Švýcarsku nebo Jihoafrické republice?

"Moji host rodiče mluví pouze španělsky."

"Moji host rodiče mluví pouze španělsky."

Datum: 18. 12. 2019

Čau všichni! Jmenuji se Šimon a jsem výměnným studentem YFU v Uruguayi. Už jsem tady přibližně čtyři měsíce, a tak bych se s Vámi rád podělil o to, jak se v této jihoamerické zemi žije.

Jaký býl adventní výlet do Prahy?

Jaký býl adventní výlet do Prahy?

Datum: 14. 12. 2019

V sobotu 7. prosince se sešli v Praze skoro všichni studenti, kteří tráví rok či semestr v České republice, aby zde společně strávili druhý adventní víkend. Co všechno zažili se dočtete v následujícím článku od Teresy z Itálie, která je v ČR již čtyři měsíce.

"Přiznávám, chybí mi moře."

"Přiznávám, chybí mi moře."

Datum: 11. 12. 2019

Nedokážete si představit, proč by se někdo na rok vydal do sousední země, jejíž jazyk neovládá? A co život v jednom pokoji s hostitelskou sestrou? Luisa, studentka z Německa, prožila své první tři měsíce v České republice a rozhodla se upřímně popsat svou zkušenost. Její pocity a zážitky si můžete přečíst v dnešním článku.

"Je to pro mě velmi náročné, ale je to příležitost."

"Je to pro mě velmi náročné, ale je to příležitost."

Datum: 5. 12. 2019

Ahoj! Moje jméno je Kryštof a jsem aktuálně na semestrálním pobytu v USA, konkrétněji v Iowě. Bydlím tu s mými hostitelskými rodiči a taky dvěma hostitelskými bratry. S tím mladším, kterému je 16 let, taky chodím do stejné školy. Za uplynulé čtyři měsíce jsem navštívil Chicago, kde jsem se podíval na 2. nejvyšší budovu v USA, úspěšně jsem zdolal cross-country season, ochutnal jsem nejrůznější americká jídla, udělal jsem si spoustu kamarádů... a ještě je toho spousta!

Rozhovor: "Neláká vás odjet někam, kde nemáte minulost?"

Rozhovor: "Neláká vás odjet někam, kde nemáte minulost?"

Datum: 30. 11. 2019

V dnešním článku se Anička, která tráví rok ve Francii, rozhodla zodpovědět pár často kladených otázek o výměnných pobytech. Podporovali ji rodiče od začátku v jejím rozhodnutí? Splnila se její očekávání od Francie? A jak se těší domů? Odpovědi na tyto a mnohé další dotazy se dozvíte v celém článku.

Update: Dew v České republice

Update: Dew v České republice

Datum: 26. 11. 2019

Ne každý stíhá číst dlouhé články. Proto u nás na webu čas od času najdete krátký update od studentů, kteří jsou právě s YFU v zahraničí. Dnes si můžete ve zkratce přečíst pár zážitků Dew z Thajska, která na rok přijela do České republiky.

Jak žije Uruguayec v Praze?

Jak žije Uruguayec v Praze?

Datum: 22. 11. 2019

Jak se žije v Praze výměnnému studentovi Bautistovi, který pochází z Uruguaye? Podívejte se na video: 

"Obdivuji, že na to mají Australané odvahu."

"Obdivuji, že na to mají Australané odvahu."

Datum: 15. 11. 2019

Ahoj! Jmenuji se Eliška a už 3 a půl měsíce jsem výměnným studentem v Austrálii. Austrálie je obří země a já jsem měla veliké štěstí, protože jsem se dostala do města, které se jmenuje Bundaberg, je součástí Queenslandu a má nádhernou a dlouhou pláž podél oceánu. Jsem moc ráda, že jsem skončila právě tady, protože příroda Queenslandu je úplně jiná, než jakou byste našli v Česku.

Svátky mrtvých po celém světě

Svátky mrtvých po celém světě

Datum: 10. 11. 2019

Dušičky, Halloween, Día de los muertos… přelom října a listopadu provází v různých částech světa různé svátky spojené s tradicemi a zvyky. Vyzpovídali jsme tedy pár studentů, kteří na svém pobytu nebo naopak v své domovské zemi některý z těchto svátků prožili. A jak to dopadlo?

Host Českého rozhlasu: výměnný student z USA se svou hostitelskou maminkou

Host Českého rozhlasu: výměnný student z USA se svou hostitelskou maminkou

Datum: 8. 11. 2019

Hostem pořadu Českého rozhlasu Plzeň byl ve středu 6. 11. 2019 náš výměnný student YFU Kacin se svou hostitelskou maminkou Monikou. Kacin žije v České republice od ledna 2019. Co se mu líbí? Co říká na českou kuchyni? A jaké české slovo ho fascinuje? Jaký byl největší zážitek? Poslechněte si celý rozhovor - je v češtině!

"Všichni jsme blázni"

"Všichni jsme blázni"

Datum: 7. 11. 2019

aHoi, zdravím ze Švýcarska, kam jsem se už před více než dvěma měsíci vypravila prožít svůj rok v zahraničí. Celé to období těsně před odjezdem mám zpětně docela rozmazané, ale pamatuju si, že pořádně nervozní jsem začala být až při nástupu do letadla.

10 důvodů proč vyrazit na zkušenou do Nizozemí

10 důvodů proč vyrazit na zkušenou do Nizozemí

Datum: 24. 10. 2019

Můj výběr země byla spíš náhoda než záměr. Chtěla jsem do Skandinávie, ale tam se pro mě nenašlo místo, a tak jsem v srpnu přistála na letišti v Amsterdamu. Otevřely se mi tak dveře do jedné z nejkrásnějších zemí, které jsem kdy navštívila. A proč je Nizozemí tak skvělé? To si můžete přečíst v mém článku.

Update: Simona ve Francii

Update: Simona ve Francii

Datum: 13. 10. 2019

Ne každý stíhá číst dlouhé články. Proto u nás na webu čas od času najdete krátký update od studentů, kteří jsou právě s YFU v zahraničí. Jako první se tohoto úkolu zhostila Simona, která tráví svůj pobyt ve Francii.

"Trošku mi to vyrazilo dech"

"Trošku mi to vyrazilo dech"

Datum: 7. 10. 2019

Ahoj, já jsem David! V Americe už jsem bezmála dva měsíce. Co jsem přijel, ani nedovedu vyjmenovat, co všechno jsem zažil, od surfování na vodě po přeplavání Mississippi. Tak si trošku zavzpomínáme…

Ohlédnutí se za popříjezdovým seminářem 2019

Ohlédnutí se za popříjezdovým seminářem 2019

Datum: 30. 9. 2019

Jako každým rokem se také letos konal popříjezdový seminář. Tato akce je určena inboundům, tedy studentům, kteří tráví svůj výměnný pobyt v České republice. A jak jsme se tam měli?

"Ahoj, mé budoucí já."

"Ahoj, mé budoucí já."

Datum: 23. 9. 2019

Kacin strávil v České republice půl roku, než přišly letní prázdniny. Student z USA se musel vyrovnat se dvěma měsíci volna na jiném kontinentu. Kam ho to posunulo? Jak se za dobu svého pobytu změnil? A kam se nakonec během léta podíval? To si můžete přečíst v jeho článku.

10 důvodů proč jet na studijní pobyt do Dánska

10 důvodů proč jet na studijní pobyt do Dánska

Datum: 18. 9. 2019

Hmm, Dánsko… O tom skoro nic nevím, nikdy jsem tam nebyla, dánštinou se nemluví nikde jinde, tak proč ne? Pojedu do Dánska! I takhle může vypadat výběr destinace ve které strávíte svých pár měsíců výměny. Alespoň já jsem to tak udělala. Ale teď když už tu jsem o něco déle než měsíc, vidím nespočet důvodů, proč by sem mělo vyrazit víc lidí. Třeba i ty!

"Oni prostě vědí, jak mají věci chutnat!"

"Oni prostě vědí, jak mají věci chutnat!"

Datum: 12. 9. 2019

Markéta má za sebou prvních pár dní ze svého pobytu v Itálii a je plná dojmů! Rozhodla se proto sdílet své zážitky ze země, která je známá pizzou a espressem, ale také plná zajímavých lidí. Přečtěte si její článek a zjistěte, proč by do Itálie měl jet úplně každý.

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.