Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.
Studium v USA - přijímáme přihlášky


Datum: 14. 2. 2019
Zajímáš se o studium v zahraničí ve školním roce 2019/20? Máme dobré zprávy - stále je možnost přihlásit se! Také studium v USA je v tuto chvíli ještě k dispozici.
"Můj výměnný rok mi dal více času na přemýšlení o mém životě"


Datum: 14. 2. 2019
Přijet na rok do České republiky není vždy jednoduché. Jazyk je odlišný a těžký, spousta lidí neumí anglicky a ve škole musí student sedět ve škole a poslouchat dlouhé hodiny učivo v češtině. Pokud se ale člověk snaží, začíná se vše rapidně zlepšovat a zjednodušovat. Přesně takhle to má Matilde z Estonska. Když v srpnu přijela do ČR, uměla jen základní frázi a nic víc. Dnes, po 5 měsících, ale používá jenom češtinu, i tento článek napsala úplně sama! Přečtěte si její článek a zjistíte, co tu dělá a co jí výměnný pobyt dal!
"Ať už sport, tak i život není jen o výhrách"


Datum: 9. 2. 2019
Výměnný pobyt je skvělá příležitost vyzkoušet si nové aktivity. Nebo naopak získat zkušenosti a zlepšit tak oblíbený koníček. Každá země má jiný oblíbený sport a stejně tak se liší i způsob tréninku. Verči rodina v podstatě žije házenou, a celé se to přeneslo i na ní. Přečtěte si skvělý článek od stipendistky Verči o nových zážitcích a sportování na výměnném pobytě.
"Je to šance, kterou nesmíte promarnit!"


Datum: 3. 2. 2019
Anička se vydala na svůj výměnný pobyt do Švýcarska. Bydlí na hranici německé a francouzské části, kde se jazyky míchají o sto šest! To může znít jako splněný sen, když si tuto zemi vybírala právě kvůli tomu, že si chtěla zlepšit němčinu nebo francouzštinu, ale ze začátku je tolik jazyků spíše matoucích než nápomocných. V jejím článku si přečtete nejen o jejím švýcarském dobrodružství, ale zároveň jaký byl ski camp, půlroční seminář v Alpách!
"Denně se zde zhruba 6 hodin čistého času učíme čínštinu"


Datum: 28. 1. 2019
Rafi si jako první český student pro svůj výměnný pobyt vybral Čínu. Tato destinace je sice velmi lákavá, ale především kvůli jazyku není moc populární. Přečtěte si jeho krátké shrnutí dosavadního půlroku v této obrovské, odlišné a především zajímavé zemi! Dozvíte se třeba to, kolik tráví času ve škole.
"Mysl, která se otevře nové myšlence, se nikdy nevrátí k původní velikosti"


Datum: 23. 1. 2019
Přijet na rok do České republiky může být pro některé z nás nepředstavitelné. I přesto se k nám ale každý rok hlásí desítky studentů! Laureano pochází z Argentiny, a právě je zhruba v půlce svého výměnného pobytu v naší středoevropské zemi. Přečtěte si jeho článek, kde popisuje své pocity a myšlenky! P.S. Laureano už umí skvěle česky!
"Měl jsem během prázdnin možnost navštívit s bráchou pár hodin na univerzitě"


Datum: 4. 1. 2019
I když se může na první pohled zdát, že výměnný pobyt probíhá pro každého stejně, každý student prožívá naprosto jedinečné okamžiky. Zrovna Kuba zažil jeden takový nestandardní týden – na univerzitě! Díky hostitelskému bráchovi měl tu možnost s ním během prázdnin navštívit pár přednášek a zjistit jak to na takové německé uni funguje. Jak tento týden prožil a proč prázdniny prostě jen tak neproflákal doma u televize? Přečtěte si článek Kuby!
"Nemohla bych si přát lepší rodinu"


Datum: 30. 12. 2018
Marla původně pochází z Německa, v Česku ale žije už několik let a nakonec se rozhodla vyjet do Spojených států. Svůj výměnný rok si zatím moc užívá, v tomto článku se můžete dočíst malého shrnutí zážitků a každodenního života v této pestré, velké a oblíbené zemi. Jak prožila Den díkůvzdání a Vánoce? A jaké to je na katolické škole? Přečtěte si článek Marly!
Můj roční výměnný pobyt v Belgii II. díl


Datum: 18. 12. 2018
Belgie je země Evropské Unie, čokolády, hranolek, vaflí a pusinek na tvář! Oskar už tu prožil několik měsíců svého výměnného pobytu a dělí se s Vámi o své poznatky. Co všechno se děje před začátkem pobytu? Jakou hrají v přípravě na pobyt očekávání? A jsou pak naplněna? To vše v tomto článku! Článek je rozdělen do dvou částí tak si nejdříve nezapomeňte přečíst první díl!
Výměna je víc než jsem kdy snila…


Datum: 12. 12. 2018
Jak tráví svojí výměnu studenti v České republice? Julie z USA se s Vámi dělí o svůj příběh! Přečtěte si, co pro ní výměna znamenala před odjezdem a co pro ní znamená teď. Co všechno tu už zažila a jak bojuje s naším krásným, ale těžkým jazykem. Nebo jaká je její hostitelská rodina? To vše v tomto článku!
"Tu a tam pracujeme na zahradě, nebo jdeme běhat"


Datum: 2. 12. 2018
Přečtěte si rozhovor s Vítkem, který svůj výměnný pobyt tráví v blízkém Německu. Proč si vybral zrovna našeho velkého souseda, jaká je jeho rodina, nebo jak vypadá jeho normální den? To vše v tomto rozhovoru! A k tomu ještě několik fotek přírody z jeho okolí a výletů!
Můj roční výměnný pobyt v Belgii I. díl


Datum: 30. 11. 2018
Belgie je země Evropské Unie, čokolády, hranolek, vaflí a pusinek na tvář! Oskar už tu prožil několik měsíců svého výměnného pobytu a dělí se s Vámi o své poznatky. Co všechno se děje před začátkem pobytu? Jakou hrají v přípravě na pobyt očekávání? A jsou pak naplněna? To vše v tomto článku! Článek je rozdělen do dvou částí tak si nezapomeňte přečíst i druhý díl!
"Tak moc se ti rozšíří Tvoje komfortní zóna, že se staneš doma ve světě."


Datum: 15. 11. 2018
Matteo je v České republice už od srpna. Přečtěte si tento článek plný myšlenkových pochodů, kterými si každý student během výměny prochází. Co je tajemství úspěchu kulturního výměnného programu? A jak to člověka změní? Přečtěte si článek Mattea!
"Každý, kdo má tu skvělou možnost vycestovat a nevyužije ji, se neskutečně okrádá"


Datum: 14. 11. 2018
Grüezi! Naty našla svůj druhý domov. Švýcarsko si zamilovala od hor, přes nové kamarády až po svou hostitelskou rodinu. Její příběh je naprostá ukázka dokonalosti výměnného pobytu a všech jeho krás. To samozřejmě neznamená, že výměnný pobyt je jen procházka růžovým sadem a jedna velká dovolená. Naopak! Človek se musí sám snažit a o co si neřekne to nemá. Přečtěte si ale příběh Naty, která ten svůj popisuje jako nejlepší volbu svého života!
"A můžeš se pyšnit titulem Výměnný student!"


Datum: 7. 11. 2018
Rakousko, země nádherných hor, řízků a mnoho dalšího. Není zbytečné jezdit na výměnu takhle blízko? Nejsou naše kultury stejné? Vůbec ne! I u našich sousedů se dá objevit spoustu nového. Ta pravá kultura se pozná až při každodenním kontaktu s místními lidmi a o to na výměně nouze opravdu není! Velká muzikantská rodina, judo, atletika, taneční... To je jen pár zájimavostí z výměny Viki. Jestli chcete vědět více o jejích rakouském příběhu, přečtěte si tento článek!
Americký Homecoming


Datum: 21. 10. 2018
Homecoming (přezdívaný HoCo) je naprosto typická tradice pro školy v USA. Každý stát i škola ho slaví trochu jinak ale základ je stejný – v pátek na podzim zápas amerického fotbalu na domácím hřišti a den po tom Homecoming dance. Přečtěte si jak tuto tradici ve Spojených Státech prožil Jacob!
"Už teď vím, že to bude úžasný, vtipný rok plný nezapomenutelných zážitků!"


Datum: 11. 10. 2018
Jak se dá zvládat nový život v osmičlenné rodině? A co dalšího může přinést výměnný pobyt v Německu? Přečtěte si článek Verči, ve kterém Vám poví, jak právě tráví prázdniny. V Německu jsou prázdniny často, není to pro výměnného studenta nuda? Vůbec! Tak čtěte dál...
"Vstřebat do sebe co nejvíce z Chile co jen dokážu!"


Datum: 5. 10. 2018
David je na svém ročním pobytu v Chile už od ledna. Jaké měl na začátku potíže, jak se se vším vypořádal a jak tráví poslední měsíce? Přečtěte si shrnutí jeho roku v tomto článku!
Můj první školní den v Dánsku


Datum: 26. 9. 2018
V každé zemi funguje školství jinak. Velikost školy, způsob výuky nebo i vztah k učiteli, to všechno se liší. Jak probíhal první školní den u Emy ve škole v Dánsku?
"Výuka probíhá formou diskuze a každý má právo říct svůj názor"


Datum: 20. 9. 2018
Áďa už je skoro měsíc v Německu. Jaké jsou její první dny v rodině a ve škole? Co všechno už stihla zažít? Přečtěte si její článek a podívejte se jak se jí tam daří!
Moje hostitelská rodina


Datum: 14. 9. 2018
Hostitelská rodina je jedna z nejdůležitějších součástí pobytu. Jsou to lidé, kteří otevřou dveře svého domova naprosto cizímu člověku z jiné země – výměnnému studentovi. Někdy to bohužel nevyjde napoprvé, někdy je to výborné spojení hned od první minuty. Jak to měla Karolína ve Spojených Státech? Přečtěte si její článek!
"Na výměnný pobyt jsem odjel před dvaceti lety."


Datum: 29. 8. 2018
Martin Langpaul je zakládajícím členem YFU. I on ale prošel stejnou zkušeností, jakou procházejí každoročně tisíce výměnných studentů YFU. Čas nelze zastavit - je to už dvacet let od doby, kdy Martin na svůj výměnný pobyt vycestoval...
Ohlédnutí se za seminářem YES 2018


Datum: 31. 7. 2018
Na konci školního roku se každoročně koná největší YFU seminář – YES. Na tomto semináři se setkávají všichni studenti, kteří pochází z Evropy a právě prožili svůj výměnný pobyt také v Evropě. Jak tento obrovský seminář probíhal letos? Přečtěte si vyprávění Marušky!
Vzpomínání na odjezd na výměnu


Datum: 20. 7. 2018
Proces hledání hostitelské rodiny není jednoduchý. Několik našich studentů stále čeká na tu "svojí". Přečtěte si článek od Karolíny, která na svou hostitelskou rodinu čekala až do posledního dne před odjezdem.