Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

Namwan ve Vítkovicích

Namwan ve Vítkovicích

Datum: 30. 11. 2016

Aktivita. Přátelství. Dobrodružství. Nezávislost. To jsou jen některé z benefitů programu YFU. Jak se daří tyto hodnoty naplňovat studentům, kteří jsou na výměnném pobytu u nás v České republice? Aktivitu a možná i trochu dobrodružství poodhaluje článek od Namwan z Thajska, která svou plynnou češtinou popisuje výlet po Vítkovicích. 

Po roce v Rakousku zpět doma

Po roce v Rakousku zpět doma

Datum: 29. 11. 2016

Účastníci studijních pobytů jsou fascinování kulturními rozdíly, ale současně s úlevou zjišťují, jak mnoho mají s jinými kulturami společného. A to i v případě, když stráví svůj výměnný rok v zemi tak blízké, jako je Rakousko. To potvrzuje i Radka, která se v létě vrátila z ročního pobytu a v tomto článku popisuje svoji zpětnou adaptaci do českého života.

10 let od odjezdu na studijní pobyt do Švýcarska

10 let od odjezdu na studijní pobyt do Švýcarska

Datum: 22. 11. 2016

Ondra byl prvním studentem, který se s YFU CZ přihlásil na studijní pobyt v zahraničí. V létě 2006 odjel do Švýcarska aby se po roce vrátil a zapojil se aktivně jako dobrovolník do chodu naší organizace. Po svém návratu pomáhal na téměř všech seminářích, vařil, připravoval workshopy a pomáhal tak dalším generacím studentů, aby byli co nejlépe připraveni na svoji zahraniční zkušenost. Přečtěte si v tomto rozhovoru jak Ondřej vzpomíná na svůj studijní pobyt více, než 10 let po odjezdu.

Exchange rok rozhodně není pro každého. Je to změna z nuly na sto.

Exchange rok rozhodně není pro každého. Je to změna z nuly na sto.

Datum: 15. 11. 2016

V dnešním článku od Karolíny, která je na ročním studijním pobytě v Norsku se dozvíte, že rok v zahraničí nemusí být vždy tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. Zápasíte s cizím jazykem, vytváříte si nové společenské vazby, jste unavení... a je toho mnohem, mnohem více. Ale stojí to za to? Je Karolína ráda, že se vydala na rok za polární kruh?

Z Colorada do Nového Knína

Z Colorada do Nového Knína

Datum: 8. 11. 2016

Často vám přinášíme články a zážitky studentů, kteří z ČR vycestovali na studijní pobyt do zahraničí. Dnes uděláme vyjímku. V tomto článku, který byl přeložen z angličtiny do češtiny, si můžete přečíct jaké to je pro Julii, studentku z USA, žít v České republice. Vydala se sem na roční pobyt a na svém blogu zachycuje své postřehy ze života v ČR. A jak tedy vypadá "všední" český život očima americké studentky? Čtěte dál!

Švédsko - jak studené, tak krásné

Švédsko - jak studené, tak krásné

Datum: 1. 11. 2016

Během studijního pobytu se studenti stávají samostatnějšími, vynalézavějšími a vzrůstá jejich sebedůvěra. Bez rodičů, sourozenců, učitelů a trenérů, na které jsou zvyklí, se musejí mnohem více spoléhat sami na sebe. Takovou proměnou prochází i Martin, který se z Třeboně vydal na roční pobyt do Švédska. Začal hrát golf, učí se švédsky a podle jeho slov byl tento rok tím nejepším možným rozhodnutím. Přesvědčte se sami v tomto článku!

"Doporučuju tohle všechno risknout a jet..."

"Doporučuju tohle všechno risknout a jet..."

Datum: 25. 10. 2016

Programy YFU nejsou pro každého. Jsou vhodné pro ty, kteří se snaží jít neprošlapanou cestou, kteří jsou otevřeni objevování a uvědomují si, že život se dá žít více než jedním způsobem; je vhodný pro ty, kteří se nebojí těžkých otázek o vlastní osobě a kteří jsou připraveni se učit něco úplně nového. A přesně taková je Adéla, která se v létě vydala na studijní pobyt do Francie a se kterou jsme udělali následující rozhovor.

Prvním krokem je přijímací pohovor

Prvním krokem je přijímací pohovor

Datum: 22. 10. 2016

Zajímáš se o možnosti studia v zahraničí na střední škole? Prvním krokem je vyplnit předběžnou přihlášku a přihlásit se tak k přijímacímu pohovoru s YFU.Právě teď je nejvhodnější čas!

Po roce ve Švýcarsku zpět doma

Po roce ve Švýcarsku zpět doma

Datum: 18. 10. 2016

Je sice pravda, že každé cestování rozšiřuje obzory a poskytuje cestovateli nové zážitky, ale programy YFU zcela transformují to, čím jste, a natrvalo změní způsob, jakým se díváte na svět. To potvrzuje i Vojta, který se v létě vrátil ze studijního pobytu ve Švýcarsku. Přečtěte si, jak se dnes dívá na svět, jak ho rok strávený v zahraničí změnil a jestli by podobnou zkušenost doporučil ostatním studentům.

"Bienvenido Pavel!"

"Bienvenido Pavel!"

Datum: 1. 10. 2016

Studijní pobyt v zahraničí je příležitost uvidět svět zblízka. YFU nabízí účastníkům svých výměnných programů, aby zažili každodenní život v jiné společnosti. Jedná se o prožitek učení, který může nastat jen tehdy, pokud má člověk dostatek času o prožitém přemýšlet. O takovém prožitku v tomto článku píše Pavel, který se vydal na roční pobyt do Mexika. Se svojí hostitelskou rodinou bydlí v Mexico City, v jednom z největších měst na světě. Přečtěte si o jeho zážitcích z prvního měsíce v Mexiku.

Mé první týdny v USA

Mé první týdny v USA

Datum: 18. 9. 2016

Studenti se sami stávají učiteli pro své hostitelské rodiny, školy a celé komunity, protože představují model kultury své vlasti, kterou jim současně sami vysvětlují. Jedním z YFU ambasadorů letos je i Denisa, která se vydala na studijní pobyt do USA. Přinášíme vám její příběh, kde popisuje jaká byla cesta za oceán, jak ji přijala její hostitelská rodina a jak se zapojila do chodu tamní střední školy.

Můj první měsíc v USA

Můj první měsíc v USA

Datum: 7. 9. 2016

Přečtěte si zážitky Lucie, která v srpnu odletěla na roční studijní pobyt do 2. největšího státu USA - do Texasu! Jako všichni zahraniční studenti, i ona byla plná očekávání a snad i trochu nervozity, když přistávala na letišti v Houstonu. První dny s její hostitelskou rodinou ji však pomohly s aklimatizací a nyní si Lucka užívá začátek školního roku i drsné texaské vedro. Více v jejím článku.

"Výměnou to vše teprve začíná..."

"Výměnou to vše teprve začíná..."

Datum: 2. 9. 2016

Přinášíme článek Luďka, dlouholetého dobrovolníka YFU CZ, který se letos v létě vydal studovat na univerzitu do Francie. Přečtěte si jaké byly jeho začátky v mezinárodní komunitě a jak mu k jeho různým životním rozhodnutím pomohl studijní pobyt na střední škole!

Přivítejte výměnné studenty

Přivítejte výměnné studenty

Datum: 16. 8. 2016

Odjezd na výměnný pobyt je vzrušující okamžik v životě nejen výměnného studenta, ale také hostitelské rodiny. Podobně jako student si hostitelská rodina klade otázky, jak bude společné soužití fungovat. Otevřená mysl a srdce jsou skvělým předpokladem, že vše bude fungovat jak má.

"Jaké to je být výměnným studentem?"

"Jaké to je být výměnným studentem?"

Datum: 13. 7. 2016

Kláru to, podle svých slov, již od mala táhlo do Skandinávie. Není tak divu, že se přihlásila na studijní pobyt právě do Finska. Již pár měsíců je v kontaktu se svoji hostitelskou rodinou a nemůže se dočkat až se s nimi konečně setká. Přečtěte si co všechno hrálo roli při přihlašování se na roční studijní pobyt!

Má cesta k YFU studijnímu pobytu

Má cesta k YFU studijnímu pobytu

Datum: 7. 7. 2016

Kačky cesta k přihlášení se na studijní pobyt ve Švýcarsku je více, než zajímavá. Nejprve se její rodina rozhodla stát se hostitelskou rodinou pro studentku z Argentiny, která do ČR přijela na semestrální pobyt a teprvé poté Kačka začala s vyplňováním přihlášky. Z půlročního pobytu se nakonec vyklubal roční a za zhruba měsíc se Kačka konečně vydá do frankonní části Švýcarska. Více v jejím článku.  

"A co Vy, už máte vyplněnou přihlášku?"

"A co Vy, už máte vyplněnou přihlášku?"

Datum: 30. 6. 2016

Adéla se na svůj studijní pobyt ve Francii teprve chystá. Už nyní se s námi ale podělila o to, co jí vedlo k rozhodnutí odcestovat na rok do zahraničí. Ve svém článku popisuje důvody, díky kterým toto rozhodnutí učinila a vysvětluje například i to, proč si vybrala zrovna Francii jako svoji vysněnou zemi. 

"Typisk norsk", aneb 10 důvodů, proč se vydat do Norska

"Typisk norsk", aneb 10 důvodů, proč se vydat do Norska

Datum: 3. 6. 2016

Přinášíme příběh Heleny, která se vydala na studijní pobyt do Norska na jeden semestr. Přečtěte si jaké pro ni je studium norštiny, když v její hostitelské rodině se mluví hned třemi dialekty, jaká norská potravina ji po návratu do ČR bude chybět nejvíce a nebo jak to mají Norové s běžkováním.

"Osamostantila jsem se a mám nyní větší porozumění pro rozdílné kultury..."

"Osamostantila jsem se a mám nyní větší porozumění pro rozdílné kultury..."

Datum: 16. 5. 2016

Alina pochází z Německa, ale za jeden ze svých domovů považuje i Prahu. A právě odtud se loni v létě vydala na roční studijní pobyt do USA. A podle svých slov je to zatím nejlepší životní rozhodnutí, které udělala. Získala nadhled, osamostatnila se a navázala přátelství se studenty z celého světa. Jak se jí žije v hostitelské rodině se čtyřmi mladšími sourozenci? A jaká je tamní docházka na křesťanskou školu? Odpovědi naleznete v tomto článku! 

"Odhoďte strach, který je úplně zbytečný, a běžte do toho..."

"Odhoďte strach, který je úplně zbytečný, a běžte do toho..."

Datum: 24. 3. 2016

Radka se rozhodla, že vymění život v Praze za rok plný dobrodružství v Rakousku. Tam mimochodem předtím byla jen jednou a to pouze na jeden den. Nyní se ale dá říct, že tuto zemi považuje za svůj druhý domov. Pro studenty, kteří se rozhodují, zda-li mají odjet na studijní pobyt má jedinou radu... Více v článku!

"Mluvila jsem s Madeleine Albrightovou..."

"Mluvila jsem s Madeleine Albrightovou..."

Datum: 21. 3. 2016

Naty je absoloventka výměnného pobytu v USA ve státě Indiana (2008/09). Po návratu do ČR a po české maturitě se rozhodla vrátit se na vysokou školu do USA - na Trinity College. Díky squashi a cenným kontaktům se jí podařilo získat stipendium a dnes již má za sebou také několik stáží, bakalářský titul i zkušenosti z výměnného programu v Argentině. Toto je druhý článek, který vznikl na základě rozhovoru s Naty - tentokrát o jejích zkušenostech ze stáže při kampani Hillary Clintonové.

"Výměnný pobyt mi neuvěřitelně změnil život."

"Výměnný pobyt mi neuvěřitelně změnil život."

Datum: 13. 3. 2016

Naty je absolventka výměnného pobytu v USA ve státě Indiana (2008/09). Po návratu do ČR a po české maturitě se rozhodla vrátit se na vysokou školu do USA - na Trinity College. Díky squashi a cenným kontaktům se jí podařilo získat stipendium a dnes již má za sebou také několik stáží, bakalářský titul i zkušenosti z výměnného programu v Argentině, kterého se mohla díky americké škole zúčastnit.

"Nechci ani myslet na to, že budu muset za pár měsíců odjet..."

"Nechci ani myslet na to, že budu muset za pár měsíců odjet..."

Datum: 10. 3. 2016

Mira přijela do České republiky z Německa v létě 2015. Na začátku ji čeština dělala problémy, ale dnes již mluví se svými spolužáky nebo s hostitelskou rodinou bez větších problémů. Česko se pro ni stalo druhým domovem, a jak sama říká, nedovede si představit, že bude muset koncem června odjet.

10 důvodů proč jet na studijní pobyt do Belgie

10 důvodů proč jet na studijní pobyt do Belgie

Datum: 2. 3. 2016

Hranolky, vafle, tři oficiální jazyky, otevření lidé, sídlo EU - tento výpis může charakterizovat jenom jednu zemi - Belgii! Právě tam se vydala Markéta na svůj roční studijní pobyt v zahraničí. Zde pro vás sestavila 10 důvodů, proč si myslí, že by se čeští středoškoláci měli vydat na studium právě do této země Beneluxu. 

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.