Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

"A co Vy, už máte vyplněnou přihlášku?"

"A co Vy, už máte vyplněnou přihlášku?"

Datum: 30. 6. 2016

Adéla se na svůj studijní pobyt ve Francii teprve chystá. Už nyní se s námi ale podělila o to, co jí vedlo k rozhodnutí odcestovat na rok do zahraničí. Ve svém článku popisuje důvody, díky kterým toto rozhodnutí učinila a vysvětluje například i to, proč si vybrala zrovna Francii jako svoji vysněnou zemi. 

"Typisk norsk", aneb 10 důvodů, proč se vydat do Norska

"Typisk norsk", aneb 10 důvodů, proč se vydat do Norska

Datum: 3. 6. 2016

Přinášíme příběh Heleny, která se vydala na studijní pobyt do Norska na jeden semestr. Přečtěte si jaké pro ni je studium norštiny, když v její hostitelské rodině se mluví hned třemi dialekty, jaká norská potravina ji po návratu do ČR bude chybět nejvíce a nebo jak to mají Norové s běžkováním.

"Osamostantila jsem se a mám nyní větší porozumění pro rozdílné kultury..."

"Osamostantila jsem se a mám nyní větší porozumění pro rozdílné kultury..."

Datum: 16. 5. 2016

Alina pochází z Německa, ale za jeden ze svých domovů považuje i Prahu. A právě odtud se loni v létě vydala na roční studijní pobyt do USA. A podle svých slov je to zatím nejlepší životní rozhodnutí, které udělala. Získala nadhled, osamostatnila se a navázala přátelství se studenty z celého světa. Jak se jí žije v hostitelské rodině se čtyřmi mladšími sourozenci? A jaká je tamní docházka na křesťanskou školu? Odpovědi naleznete v tomto článku! 

"Odhoďte strach, který je úplně zbytečný, a běžte do toho..."

"Odhoďte strach, který je úplně zbytečný, a běžte do toho..."

Datum: 24. 3. 2016

Radka se rozhodla, že vymění život v Praze za rok plný dobrodružství v Rakousku. Tam mimochodem předtím byla jen jednou a to pouze na jeden den. Nyní se ale dá říct, že tuto zemi považuje za svůj druhý domov. Pro studenty, kteří se rozhodují, zda-li mají odjet na studijní pobyt má jedinou radu... Více v článku!

"Mluvila jsem s Madeleine Albrightovou..."

"Mluvila jsem s Madeleine Albrightovou..."

Datum: 21. 3. 2016

Naty je absoloventka výměnného pobytu v USA ve státě Indiana (2008/09). Po návratu do ČR a po české maturitě se rozhodla vrátit se na vysokou školu do USA - na Trinity College. Díky squashi a cenným kontaktům se jí podařilo získat stipendium a dnes již má za sebou také několik stáží, bakalářský titul i zkušenosti z výměnného programu v Argentině. Toto je druhý článek, který vznikl na základě rozhovoru s Naty - tentokrát o jejích zkušenostech ze stáže při kampani Hillary Clintonové.

"Výměnný pobyt mi neuvěřitelně změnil život."

"Výměnný pobyt mi neuvěřitelně změnil život."

Datum: 13. 3. 2016

Naty je absolventka výměnného pobytu v USA ve státě Indiana (2008/09). Po návratu do ČR a po české maturitě se rozhodla vrátit se na vysokou školu do USA - na Trinity College. Díky squashi a cenným kontaktům se jí podařilo získat stipendium a dnes již má za sebou také několik stáží, bakalářský titul i zkušenosti z výměnného programu v Argentině, kterého se mohla díky americké škole zúčastnit.

"Nechci ani myslet na to, že budu muset za pár měsíců odjet..."

"Nechci ani myslet na to, že budu muset za pár měsíců odjet..."

Datum: 10. 3. 2016

Mira přijela do České republiky z Německa v létě 2015. Na začátku ji čeština dělala problémy, ale dnes již mluví se svými spolužáky nebo s hostitelskou rodinou bez větších problémů. Česko se pro ni stalo druhým domovem, a jak sama říká, nedovede si představit, že bude muset koncem června odjet.

10 důvodů proč jet na studijní pobyt do Belgie

10 důvodů proč jet na studijní pobyt do Belgie

Datum: 2. 3. 2016

Hranolky, vafle, tři oficiální jazyky, otevření lidé, sídlo EU - tento výpis může charakterizovat jenom jednu zemi - Belgii! Právě tam se vydala Markéta na svůj roční studijní pobyt v zahraničí. Zde pro vás sestavila 10 důvodů, proč si myslí, že by se čeští středoškoláci měli vydat na studium právě do této země Beneluxu. 

International Brunch 2016

International Brunch 2016

Datum: 2. 3. 2016

"Už jsi ochutnal tohle? Je to fantastický!"  To byla asi nejčastější věta, která zněla davem účastníků únorového International Brunche.  Na něm se sešli výměnní studenti, jejich rodiny, hostitelské rodiny, dobrovolníci i přátelé a příznivci YFU. Všichni přinesli na společnou tabuli vlastnoručně připravený pokrm mezinárodní kuchyně. Pestrost světa se tak před námi zobrazila v paletě chutí.

"Jsem tady už pět měsíců a mám ráda guláš..."

"Jsem tady už pět měsíců a mám ráda guláš..."

Datum: 25. 2. 2016

Carla pochází z argentinského města Rio Gallegos, ze kterého je to stejně daleko na Antarktidu jako do hlavního města - Buenos Aires. Vzdálenost do ČR je pak ještě více ohromující - 13 754 km! Před rokem se rozhodovala kam pojede na studijní pobyt do zahraničí a díky referencím své kamarádky si vybrala Českou republiku. Teď již šestým měsícem žije v Teplicích, kde navštěvuje tamní gymnázium, učí se česky a zapojuje se tam i do mimoškolních aktivit. Jak se studentce z jihu Argentiny žije v ČR? Více v tomto článku! 

Šest měsíců v Texasu!

Šest měsíců v Texasu!

Datum: 18. 2. 2016

Lucie již půl roku žije ve druhém největším státě USA - Texasu. Uvědomuje si, že zbylé čtyři měsíce, které zbývají do jejího návratu do ČR utečou velmi rychle. Co chce ještě stihnout? A jak se dívá na americkou kulturu nyní, kdy už může tvrdit, že ji zná? Odpovědi na tyto otázky a ještě více v tomto článku. 

Ze studijního pobytu YFU na palubu letadel Emirates

Ze studijního pobytu YFU na palubu letadel Emirates

Datum: 12. 2. 2016

Už je to nějaký ten pátek, co se Anička vrátila ze svého studijního pobytu v USA. Zkušenosti získané právě díky studiu v zahraničí využívá ale neustále. Například při pracovním pohovoru na pozici letušky u společnosti Emirates. Přečtěte si příběh o tom, jak rok v zahraničí na střední škole může změnit život.

12 důvodů proč jet na studijní pobyt do Estonska

12 důvodů proč jet na studijní pobyt do Estonska

Datum: 5. 2. 2016

Agata mluví plynule anglicky a polsky. Chtěla si do svého portfolia přidat ale ještě jeden jazyk - estonštinu. A tak se loni v létě vydala na roční studijní pobyt do Estonska, kde nyní žije s hostitelskou rodinou a studuje na tamní střední škole již více, než 5 měsíců. Zde pro vás sepsala 12 důvodů, proč by se Estonsko mělo stát zemí, kam se i vy vydáte na studium v zahraničí. 

Můj první půlrok mimo domov

Můj první půlrok mimo domov

Datum: 1. 2. 2016

Vojta chtěl podle svých slov vždy cestovat, objevovat cizí kultury a žít v zahraničí. To vše se mu splnilo díky studijnímu pobytu ve Švýcarsku, kam odjel v létě 2015. Nyní, kdy je jeho studium v zahraničí ve své polovině, se Vojta zamýšlí nad tím, co mu vlastně život v cizí zemi dává, a proč ho to tak naplňuje. Pro váhající studenty má jasnou radu: "Běžte to zkusit, můžete jen získat"! 

"Naše rodina se může rozrůstat po celém světě..."

"Naše rodina se může rozrůstat po celém světě..."

Datum: 29. 1. 2016

Přečtěte si článek Kateřiny Rubišarové, hostitelské maminky z Ostravy, jejíž rodina už po několikáté přijala zahraničního studenta u sebe doma. Rok se může zdát jako dlouhá doba, ne každého napadne, že jeho nejtěžší částí společného soužití je závěr pobytu, ke kterému neoddělitelně patří i loučení...

Z Japonska na rok do Čech: 飯浜郁女

Z Japonska na rok do Čech: 飯浜郁女

Datum: 22. 1. 2016

Ayame je vůbec první japonskou studentkou, která se rozhodla, že stráví roční studijní pobyt v České republice. Bydlí u hostitelské rodiny v Praze, kde zároveň chodí na gymnázium. Nyní, čtyři a půl měsíce po jejím příjezdu se rozhodla, že (v češtině) popíše své dosavadní pocity a dojmy. Podívejte se sami, jaké to je pro studentku z Japonska odjet na rok do Čech.

Dojmy z Michiganu

Dojmy z Michiganu

Datum: 14. 1. 2016

O tom, že jeden školní rok není až zas tak dlouhá doba se momentálně přesvědčuje naše studentka Veronika, která je od srpna na studijním pobytě v zahraničí v americkém Michiganu. Své nové prostředí se jí zalíbilo natolik, že již nyní ví jak těžké bude odjet. Podívejte se na její dojmy z prvních měsíců pobytu.

Jak se můj japonský sen stal skutečností

Jak se můj japonský sen stal skutečností

Datum: 7. 1. 2016

Terezie je druhou českou YFU studentkou, která se vydala na studijní pobyt do Japonska. Země vycházejícího slunce byla jejím snem již od malička a tak si svůj semestrální pobyt užila plnými doušky. Zapojila se do školního volejbalového klubu a zdokonalila se v japonštině. Více v jejím článku! 

Což takhle dát si Čínu (na rok) ?

Což takhle dát si Čínu (na rok) ?

Datum: 11. 12. 2015

Luděk, člen našeho kancelářského týmu během listopadu na 2 týdny vycestoval do Číny. Kromě schůzky s tamními zástupci YFU měl možnost tuto zemi i trochu procestovat a tak si nyní můžete přečíst jeho dojmy z nejlidnatější země světa i to, proč si myslí, že Čína by byla skvělou destinací pro studijní pobyt v zahraničí. 

Rok v zemi klokanů

Rok v zemi klokanů

Datum: 10. 12. 2015

Vítek byl prvním českým studentem, který se s YFU vydal na roční studijní pobyt do Austrálie. Dnes, půl roku po jeho návratu zpět do České republiky se ohlíží za svým, jak sám popisuje, největším životním dobrodružstvím. Přečtěte si o jeho zážitcích s hostitelskou rodinou, jeho australskými kamarády, i o tom jaké to bylo vrátit se po 10 měsících zpět do české reality! 

Moje 3 měsíce v Coloradu

Moje 3 měsíce v Coloradu

Datum: 4. 12. 2015

Hornaté Colorado - to je nový domov pro Báru, která se rozhodla strávit svůj studijní pobyt v zahraničí v USA. Co si myslí o stereotypech, které se o Americe říkají? Do jakých mimoškolních aktivit se zapojila? A co ji z České republiky chybí nejvíce? To se dozvíte v jejím článku.  

První český YFU student v Uruguayi a jeho zážitky!

První český YFU student v Uruguayi a jeho zážitky!

Datum: 11. 11. 2015

Dominik se jako první český YFU výměnný student vydal na roční studijní pobyt do Uruguaye. Jak sám tvrdí, předtím toho o této malé jihoamerické zemi moc nevěděl. Nyní se na rok stala jeho domovinou. Bydlí v Montevideu, chodí do tamní střední školy, na fotbalové zápasy a zvyká si na tamní speciality jako je například "Dulce de Leche" nebo "Yerba Maté". Jaké jsou jeho první týdny v Uruguayi a co radí nerozhodnutým studentům se dočtete v tomto článku!

"Co je opravdový domov?"

"Co je opravdový domov?"

Datum: 29. 10. 2015

Matyáš se od svého návratu ze studijního pobytu ve Finsku zapojil do YFU aktivit velice aktivně. Jaké ale byly jeho dojmy bezprostředně po příjezdu do České republiky letos v létě? Jak se vypořádal s kulturním šokem - z toho, že je opět "doma"? Jak se popral se srovnávacími zkouškami ve škole? Odpovědi na tyto otázky naleznete v tomto článku! 

Výlet na Milešovku s hostitelskými rodinami a studenty

Výlet na Milešovku s hostitelskými rodinami a studenty

Datum: 26. 10. 2015

"Martine, co to je? Je to sníh?" Ptal se Sebastian z Mexika, když vystupovali z auta v Bořislavi. "Ne, to je jen podzimní ranní mlha, Sebastiane", zněla odpověď. Podívejte se na fotogalerii a krátký článek z výletu na Milešovku.

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.