Výměnný pobyt v USA

Výměnný pobyt v USA

Chceš poznat nejúžasnější zemi světa? Ano, právě tak často označují USA studenti, kteří prošli studijním pobytem v USA! Studijní pobyt v USA je jedinečným zážitkem pro české středoškoláky od 16 do 18 let, kteří chtějí poznat život v této atraktivní zemi a naučit se angličtinu! Organizace YFU byla založena právě v USA a funguje tam již přes šedesát let.  V této pestré zemi poznáš jak řadu nových lidí, postavíš se na vlastní nohy a naučíš se mnohé taky sám o sobě.

 • Poznámka YFU: Životem s hostitelskou rodinou, která nepobírá za přijetí studenta finanční honorář, poznáš USA mnohem lépe, než s jiným typem pobytů. Rodiny přijímají studenty proto, protože mají o studenty zájem – s hostitelskou rodinou budeš trávit i americké svátky – např. Thanksgiving nebo Vánoce!  Určitě poznáš i další členy hostitelské rodiny – třeba i z jiných částí země.

Termíny

Termín přihlášení Datum odjezdu Typ Cena
do 1. října 2022 leden 2023 roční $12 500
do 1. října 2022 leden 2023 semestrální $11 900
do 15. března 2023 srpen 2023 roční $12 500
do 15. března 2023 srpen 2023 semestrální $11 900

Popis programu

 • Země:
  Spojené státy americké
 • Partnerská organizace:
  YFU USA
 • Jazykové znalosti:
  Angličtina – studenti jedoucí do Ameriky musí splnit podmínky jazykového testu (ELTiS test). Znalost angličtiny musí být minimálně na úrovni středně pokročilý.
 • Umístění do hostitelské rodiny:
  Napříč celou zemí, studenti jsou umisťováni do měst, příměstských oblastí a na vesnice. Typické umístění je v případě USA menší město, kde je bezpečnější život a výměnným studentům nabízí ideální podmínky pro skvělý pobyt. Umístění na přání v konkrétním státě nemůže YFU garantovat.
 • P1010751Umístění v hostitelské rodině - hostitelská rodina se stará o ubytování a stravu 3x denně 
 • Umístění na střední škole (výuka probíhá v angličtině)
 • Doprava z ČR do místa bydliště hostitelské rodiny
 • Předodjezdový seminář v ČR
 • Regionální setkávání s místní pobočkou YFU (i vícedenní)
 • Podpora organizace YFU CZ a YFU USA v průběhu celého pobytu

Poplatek za studium v USA se zpravidla platí ve třech splátkách. Cena programu musí být zaplacena před odletem na pobyt.

Specifika programu

 • Splátky za pobyt je možné hradit v USD, nebo v odpovídající částce v Kč.
 • Student může uvést preferenci umístění na soukromou střední školu (školné je nad rámec ceny programu).
 • Termín odjezdu na pobyt se pohybuje od poloviny srpna do prvního týdne v září nebo od začátku do poloviny ledna (semestrální pobyt).
 • V průběhu pobytu mají studenti možnost výběru fakultativních výletů (např. Havajské ostrovy, Kalifornie, New York, atp.)
 • Výměnný pobyt v USA je nejžádanější pobyt v nabídce YFU, kterého se ročně účastní ke dvěma tisícům studentů. Typická doba pro umístění do hostitelské rodiny je jeden měsíc až několik dní před odletem. Vždy ale platí pravidlo - čím dříve se student přihlásí a vyplní kompletně svůj profil, tím dříve se může dozvědět své umístění.

Studenti si mohou vybrat program s J-1 vízem a F-1 vízem. Veškerý popis programu v USA na našich stránkách se týká J-1 víza. Pokud student vyjede přes J-1 program, nemůže si vybrat konkrétní město nebo oblast umístění. Naopak při F-1 programu si student vybírá konkrétní školu ze seznamu nabízených škol. Tyto nabízené školy jsou ale soukromé a to znamená, že student musí navíc zaplatit školné dané škole, cena školného začíná na 12 000 $, může být ale i několikrát vyšší podle vybrané školy.

F-1 program je více popsán v letáku a našem katalogu. Pokud byste měli zájem o F-1 program a výběr konkrétní školy, neváhejte nás kontatkovat.

Zážitky studentů v USAYFU USA

"První měsíc se mi hrozně stýskalo"

"Život mezi kovboji"

"Moje cesta za squashovým snem"

"První týden v nové rodině" 

"Zamilovala jsem si menší město"

Deset let po návratu z USA

"Lyžoval jsem a surfoval během 24 hodin"

"Cítím se tu jako doma"

 Video

Podívejte se na video, které udělal YFU student na programu v USA.