Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

"Vyplňujte přihlášky, balte kufry! Stojí to za to..."

"Vyplňujte přihlášky, balte kufry! Stojí to za to..."

Datum: 9. 2. 2017

Adély pobyt ve Francii je nyní přesně v polovině a my vám tak prostřednictvím tohoto článku přinášíme její bilanci uplynulého půl roku. Jak moc pokročila ve francouzštině? Proč se u ní doma mluví španělsky? Utíká ji studijní pobyt rychle, nebo pomalu? Na tyto všechny otázky najdete odpověď vně článku!

"Uruguay je pro mě velké dobrodružství a obrovská zkušenost..."

"Uruguay je pro mě velké dobrodružství a obrovská zkušenost..."

Datum: 2. 2. 2017

Studenti během zahraničních pobytů zažívají obrovský osobní růst a současně platí, že pozitivní dojem, který udělají na hostitelské rodiny, přátele, školy, učitele a sousedy, může ovlivnit celé komunity. To vše zažívá i Honza, který se v létě 2016 vydal na roční studijní pobyt do Uruguaye. Přečtěte si jaké pro něho bylo přestěhovat se z Prahy do Dolores, jak tráví svůj volný čas, nebo jak se popral se španělštinou!

"Vycestovat bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem zatím v životě mohla udělat..."

"Vycestovat bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem zatím v životě mohla udělat..."

Datum: 25. 1. 2017

Jak kulturní výměna rozšiřuje naše obzory? Obohacuje pochopení světa tím, že prohlubuje pochopení jiných kultur a zvyků, a tím současně zvyšuje toleranci, snižuje tendenci k násilí a pomáhá zbavovat se stereotypů. Tímto vším nyní prochází i Denisa, která již 5 měsíců studuje v USA. V tomto článku popisuje to, jak rychle ji první polovina studijní pobytu utekla, ale také to, jaké prožila Vánoce se svoji hostitelskou rodinou. Přečtětě si jak si Denisa užívá život ve Spojených státech.

10 let poté: "Švýcarsko pro mě bylo jako z pohádky..."

10 let poté: "Švýcarsko pro mě bylo jako z pohádky..."

Datum: 19. 1. 2017

Veronika je perfektním úkazem toho, jak studijní pobyt v zahraničí s YFU dokáže nasměrovat budoucnost studenta do míst, o kterých by se mu jinak ani nesnilo. Po svém návratu v roce 2007 se stala aktiviní dobrovolníci a to jí přineslo například možnost stáže v Chile, Bruselu, či místo v představenstvu českého YFU. Na svůj pobyt vzpomíná jen v tom nejepším - ostatně, přesvědčte se sami v tomto rozhovoru. 

"Je to sladká cesta se skrytými i do očí bijícími důvody pro slanost."

"Je to sladká cesta se skrytými i do očí bijícími důvody pro slanost."

Datum: 19. 1. 2017

V tomto článku se dozvíte jak prožívala svůj výměnný rok naše studentka Veronika v USA. Je všeobecně známo, že každý vnímá změnu prostředí jinak. Myslíme si, že Veronika tyto změny popsala velice dobře a rádi bychom je s Vámi sdíleli. 

"Nejistota a obavy stály za to..."

"Nejistota a obavy stály za to..."

Datum: 3. 1. 2017

To, co se studenti naučí během studijního pobytu v zahraničí, si s sebou ponesou celý život. To potvrzuje i Tereza, která v srpnu 2016 vycestovala na roční pobyt do Michiganu v USA. Ve svém článku popisuje své počáteční trable s angličtinou, obavy ze života s hostitelskou rodinou ale i to, jak se tyto obavy de facto ihned po příletu rozplynuly.

"Zdravím z Michiganu..."

"Zdravím z Michiganu..."

Datum: 27. 12. 2016

František se vydal na roční studijní pobyt do USA. Se svoji hostitelskou rodinou žije v Michiganu, hraje fotbal za tamní střední školu a podle svých slov si užívá všechny aktivity a možnosti, které mu studium v zahraničí přináší. Zahraniční studenti, jako František, se sami stávají učiteli pro své hostitelské rodiny, školy a celé komunity, protože představují model kultury své vlasti, kterou jim současně sami vysvětlují.

Zážitky z Velké Británie

Zážitky z Velké Británie

Datum: 20. 12. 2016

Hostitelské rodiny sdílejí své tradice, svátky a zvyky a nabízejí tak studentovi jedinečnou, osobní verzi života hostitelské země a pochopení jeho rozmanitosti. Studenti sdílejí každodenní život; při pohledu novýma očima zvenčí se obyčejné může stát neobyčejným. Martin je prvním studentem, který se s YFU vydal na studijní pobyt do Velké Británie, podívejte se jaké jsou jeho dojmy z prvních měsíců v Anglii.

"Rok se zdá delší, než ve skutečnosti je..."

"Rok se zdá delší, než ve skutečnosti je..."

Datum: 13. 12. 2016

Zkušenost získaná v rámci programů YFU koriguje dojmy a stereotypy, které vznikají až příliš snadno díky sdělovacím prostředkům a sociálním médiím. Svůj pohled na to, jak se žije ve Finsku si teď dělá i Klára, která se tam vydala na roční studijní pobyt v létě 2016. Přinášíme její článek, kde popisuje to, jak tráví temné finské dny, jak bojuje s finštinou a nebo to, jak se sžila se svojí hostitelskou rodinou.

Studium v zahraničí - pobyty od léta 2017

Studium v zahraničí - pobyty od léta 2017

Datum: 1. 12. 2016

Zájemci o studium v zahraničí ve školním roce 2017/18, zbystřete! Prosinec je ideální čas pro přihlášení k výměnným pobytům - stále můžete vybírat (téměř) z kompletní nabídky zemí. Kdo je již do programu zařazen, může se zahraničním pobytem již počítat. Kdo své rozhodnutí odloží, může zjistit, že je zvolený pobyt obsazený.

Namwan ve Vítkovicích

Namwan ve Vítkovicích

Datum: 30. 11. 2016

Aktivita. Přátelství. Dobrodružství. Nezávislost. To jsou jen některé z benefitů programu YFU. Jak se daří tyto hodnoty naplňovat studentům, kteří jsou na výměnném pobytu u nás v České republice? Aktivitu a možná i trochu dobrodružství poodhaluje článek od Namwan z Thajska, která svou plynnou češtinou popisuje výlet po Vítkovicích. 

Po roce v Rakousku zpět doma

Po roce v Rakousku zpět doma

Datum: 29. 11. 2016

Účastníci studijních pobytů jsou fascinování kulturními rozdíly, ale současně s úlevou zjišťují, jak mnoho mají s jinými kulturami společného. A to i v případě, když stráví svůj výměnný rok v zemi tak blízké, jako je Rakousko. To potvrzuje i Radka, která se v létě vrátila z ročního pobytu a v tomto článku popisuje svoji zpětnou adaptaci do českého života.

10 let od odjezdu na studijní pobyt do Švýcarska

10 let od odjezdu na studijní pobyt do Švýcarska

Datum: 22. 11. 2016

Ondra byl prvním studentem, který se s YFU CZ přihlásil na studijní pobyt v zahraničí. V létě 2006 odjel do Švýcarska aby se po roce vrátil a zapojil se aktivně jako dobrovolník do chodu naší organizace. Po svém návratu pomáhal na téměř všech seminářích, vařil, připravoval workshopy a pomáhal tak dalším generacím studentů, aby byli co nejlépe připraveni na svoji zahraniční zkušenost. Přečtěte si v tomto rozhovoru jak Ondřej vzpomíná na svůj studijní pobyt více, než 10 let po odjezdu.

Exchange rok rozhodně není pro každého. Je to změna z nuly na sto.

Exchange rok rozhodně není pro každého. Je to změna z nuly na sto.

Datum: 15. 11. 2016

V dnešním článku od Karolíny, která je na ročním studijním pobytě v Norsku se dozvíte, že rok v zahraničí nemusí být vždy tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. Zápasíte s cizím jazykem, vytváříte si nové společenské vazby, jste unavení... a je toho mnohem, mnohem více. Ale stojí to za to? Je Karolína ráda, že se vydala na rok za polární kruh?

Z Colorada do Nového Knína

Z Colorada do Nového Knína

Datum: 8. 11. 2016

Často vám přinášíme články a zážitky studentů, kteří z ČR vycestovali na studijní pobyt do zahraničí. Dnes uděláme vyjímku. V tomto článku, který byl přeložen z angličtiny do češtiny, si můžete přečíct jaké to je pro Julii, studentku z USA, žít v České republice. Vydala se sem na roční pobyt a na svém blogu zachycuje své postřehy ze života v ČR. A jak tedy vypadá "všední" český život očima americké studentky? Čtěte dál!

Švédsko - jak studené, tak krásné

Švédsko - jak studené, tak krásné

Datum: 1. 11. 2016

Během studijního pobytu se studenti stávají samostatnějšími, vynalézavějšími a vzrůstá jejich sebedůvěra. Bez rodičů, sourozenců, učitelů a trenérů, na které jsou zvyklí, se musejí mnohem více spoléhat sami na sebe. Takovou proměnou prochází i Martin, který se z Třeboně vydal na roční pobyt do Švédska. Začal hrát golf, učí se švédsky a podle jeho slov byl tento rok tím nejepším možným rozhodnutím. Přesvědčte se sami v tomto článku!

"Doporučuju tohle všechno risknout a jet..."

"Doporučuju tohle všechno risknout a jet..."

Datum: 25. 10. 2016

Programy YFU nejsou pro každého. Jsou vhodné pro ty, kteří se snaží jít neprošlapanou cestou, kteří jsou otevřeni objevování a uvědomují si, že život se dá žít více než jedním způsobem; je vhodný pro ty, kteří se nebojí těžkých otázek o vlastní osobě a kteří jsou připraveni se učit něco úplně nového. A přesně taková je Adéla, která se v létě vydala na studijní pobyt do Francie a se kterou jsme udělali následující rozhovor.

Prvním krokem je přijímací pohovor

Prvním krokem je přijímací pohovor

Datum: 22. 10. 2016

Zajímáš se o možnosti studia v zahraničí na střední škole? Prvním krokem je vyplnit předběžnou přihlášku a přihlásit se tak k přijímacímu pohovoru s YFU.Právě teď je nejvhodnější čas!

Po roce ve Švýcarsku zpět doma

Po roce ve Švýcarsku zpět doma

Datum: 18. 10. 2016

Je sice pravda, že každé cestování rozšiřuje obzory a poskytuje cestovateli nové zážitky, ale programy YFU zcela transformují to, čím jste, a natrvalo změní způsob, jakým se díváte na svět. To potvrzuje i Vojta, který se v létě vrátil ze studijního pobytu ve Švýcarsku. Přečtěte si, jak se dnes dívá na svět, jak ho rok strávený v zahraničí změnil a jestli by podobnou zkušenost doporučil ostatním studentům.

"Bienvenido Pavel!"

"Bienvenido Pavel!"

Datum: 1. 10. 2016

Studijní pobyt v zahraničí je příležitost uvidět svět zblízka. YFU nabízí účastníkům svých výměnných programů, aby zažili každodenní život v jiné společnosti. Jedná se o prožitek učení, který může nastat jen tehdy, pokud má člověk dostatek času o prožitém přemýšlet. O takovém prožitku v tomto článku píše Pavel, který se vydal na roční pobyt do Mexika. Se svojí hostitelskou rodinou bydlí v Mexico City, v jednom z největších měst na světě. Přečtěte si o jeho zážitcích z prvního měsíce v Mexiku.

Mé první týdny v USA

Mé první týdny v USA

Datum: 18. 9. 2016

Studenti se sami stávají učiteli pro své hostitelské rodiny, školy a celé komunity, protože představují model kultury své vlasti, kterou jim současně sami vysvětlují. Jedním z YFU ambasadorů letos je i Denisa, která se vydala na studijní pobyt do USA. Přinášíme vám její příběh, kde popisuje jaká byla cesta za oceán, jak ji přijala její hostitelská rodina a jak se zapojila do chodu tamní střední školy.

Můj první měsíc v USA

Můj první měsíc v USA

Datum: 7. 9. 2016

Přečtěte si zážitky Lucie, která v srpnu odletěla na roční studijní pobyt do 2. největšího státu USA - do Texasu! Jako všichni zahraniční studenti, i ona byla plná očekávání a snad i trochu nervozity, když přistávala na letišti v Houstonu. První dny s její hostitelskou rodinou ji však pomohly s aklimatizací a nyní si Lucka užívá začátek školního roku i drsné texaské vedro. Více v jejím článku.

"Výměnou to vše teprve začíná..."

"Výměnou to vše teprve začíná..."

Datum: 2. 9. 2016

Přinášíme článek Luďka, dlouholetého dobrovolníka YFU CZ, který se letos v létě vydal studovat na univerzitu do Francie. Přečtěte si jaké byly jeho začátky v mezinárodní komunitě a jak mu k jeho různým životním rozhodnutím pomohl studijní pobyt na střední škole!

Přivítejte výměnné studenty

Přivítejte výměnné studenty

Datum: 16. 8. 2016

Odjezd na výměnný pobyt je vzrušující okamžik v životě nejen výměnného studenta, ale také hostitelské rodiny. Podobně jako student si hostitelská rodina klade otázky, jak bude společné soužití fungovat. Otevřená mysl a srdce jsou skvělým předpokladem, že vše bude fungovat jak má.

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.