Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

Moje cesta za squashovým snem

Moje cesta za squashovým snem

Datum: 27. 11. 2013

Naty Babjuková se zúčastnila svého středoškolského studijního pobytu v USA v roce 2008/9. Od té doby už uplynula řádka let, a tak jsme s potěšením zjišťovali, jak se daří naší absolventce. Po té, co dokončila střední školu v České republice, se Naty rozhodla vrátit se zpět do USA a studovat tam také na vysoké škole. Přečtěte si její vyprávění.

"Člověk tu je sám za sebe"

"Člověk tu je sám za sebe"

Datum: 20. 11. 2013

Kamila se sice nevydala do nejvzdálenější země na naší planetě, ale i tak ji nepřestává každodenní život v Německu překvapovat. Přečtěte si vyprávění studentky, která si vybrala roční pobyt v Německu.

"Zhlédli jsme snad všechny francouzské filmy"

"Zhlédli jsme snad všechny francouzské filmy"

Datum: 31. 10. 2013

Lucka má za sebou první dva měsíce svého ročního pobytu ve Francii. Její cesta za pobytem začla na školní prezentaci na teplickém gymnáziu, kde se o YFU dozvěděla. Dnes, o necelý rok později, nám píše z Francie o svých zkušenostech s tamními zvyky a jazykem.

V zemi šmoulů

V zemi šmoulů

Datum: 3. 10. 2013

V Belgii, zemi modrých šmoulů, detektiva Tintina a dalších světoznámých komiksových postaviček se ocitla Šárka ze severních Čech. Ve Valonsku, frankofonní části Belgie, tráví svůj výměnný pobyt s YFU. Své nové dobrodružství popisuje na svém blogu.

"Vzali mě na jazzový festival do Nantes"

"Vzali mě na jazzový festival do Nantes"

Datum: 20. 9. 2013

Lucie pochází z Teplic a o YFU se dozvěděla před více než rokem na školní prezentaci. Z teplického gymnázia letos není jediná, kdo se napobyt YFU vydal, kamarádka Lucky je rovněž ve Francii a další spolužák se vydal na roční pobyt do USA. V následujícím článku si můžete přečíst první dojmy Lucky, která tráví svůj roční pobyt v západní části Francie.

Studium v zahraničí - nabídka ročních pobytů

Studium v zahraničí - nabídka ročních pobytů

Datum: 5. 9. 2013

Začal nový školní rok a s ním přichází i nová nabídka ročních pobytů YFU. Studuj v zahraničí ve školním roce 2014/15. Studium v zahraničí ti umožní poznat odlišnou kulturu, naučit se cizí jazyk a samozřejmě poznáš spousty lidí z celého světa.

První týden v mé nové rodině

První týden v mé nové rodině

Datum: 2. 9. 2013

Veronika přiletěla na roční pobyt v USA před několika dny. Její nové bydliště v USA je ve státě Michigan, nás samozřejmě zajímalo, jaké jsou její první zážitky. Přečtěte si také její vyprávění.

Jak vyřešit dárek pro hostitelskou rodinu?

Jak vyřešit dárek pro hostitelskou rodinu?

Datum: 8. 8. 2013

Odjezd na studium v zahraničí je za dveřmi a řada studentů řeší, jakou maličkost přivézt hostitelské rodině. Vymyslet vhodný dárek hostitelské rodině není zdaleka  tak snadné, jak by se mohlo zdát. Kufr je už tak zaplněn věcmi na celý rok, tak co by se do něj ještě mohlo vejít? Přečtěte si článek Lídy Bažantové...

Studium v Chile - semestr

Studium v Chile - semestr

Datum: 26. 7. 2013

Studium v zahraničí ti přinese mnohem víc než ovládnutí cizího jazyka. Dostaneš možnost postavit se na vlastní nohy, budeš řešit situace, kterým řada lidí čelí mnohem později, poznáš novou kulturu a z nového úhlu pochopíš i tu svoji vlastní. Semestrální pobyt v Chile je řešením pro ty, kteří mají zájem pobyt ve vzdálené zemi s pestrou kulturou, přátelskými lidmi a světovým jazykem - španělštinou.

Co musíš stihnout dřív, než ti bude 18?

Co musíš stihnout dřív, než ti bude 18?

Datum: 22. 7. 2013

Osmnáct let, to je věk, ve kterém v řadě zemí dovrší člověk plnoletost. Stane se dospělým - získává novou svobodu, ale zároveň i zodpovědnost nad svým životem. Časopis Redway přinesl přehled důležitých a zásadních zkušeností, životních kroků, které by člověk měl zažít ještě před svými osmnáctými narozeninami. Zkušenosti, které přináší studium v zahraničí, jsou zastoupené hned v několika bodech... nebo snad přímo ve všech?

Jakou přezdívku má "tvůj" stát?

Jakou přezdívku má "tvůj" stát?

Datum: 15. 7. 2013

Spojeným státům americkým se často přezdívá "Země svobody" nebo "Země neomezených možností". Ale jak to je s jednotlivými státy unie? Víš, že skoro každý stát má svoji oficiální přezdívku?

Jak jsem se balila na rok do Chile

Jak jsem se balila na rok do Chile

Datum: 11. 7. 2013

Pro většinu vyjíždějících studentů brzy vyvrcholí přípravy na studijní pobyt s YFU a vynořují se otázky, co si s sebou zabalit a co vše při tom myslet. Anna Laura řešila podobnou situaci před půl rokem. Dnes je už zkušená výměnná studentka užívající si polovinu svého pobytu v Chile. Podělila se o své zážitky z balení a přidala pár dobrých tipů.

"Od dětství mě přitahuje Francie"

"Od dětství mě přitahuje Francie"

Datum: 24. 6. 2013

Elizabeth se o možnosti studia v zahraničí dozvěděla od své kamarádky Lucky, která se na svůj pobyt také chystá. Shodou okolností si také Elizabeth vybrala za svůj nový domov Francii. Zbývají jí asi ještě dva měsíce do odjezdu, ale již dnes se s námi podělila o své zážitky...

Ohlédnutí za seminářem PDO 2013

Ohlédnutí za seminářem PDO 2013

Datum: 24. 6. 2013

O víkendu 14.-16.6. proběhl seminář PDO (Pre departure orientation). Na semináři se sešli studenti, kteří odjíždějí na zahraniční studijní pobyty, zahraniční studenti, kteří se za několik dní ze svého pobytu vrací domů a součástí letošního semináře byl také program pro hostitelské rodiny a rodiče studentů.

"Tak trochu tuším, že to bude všechno úplně jiné"

"Tak trochu tuším, že to bude všechno úplně jiné"

Datum: 27. 5. 2013

Lucie má svůj roční pobyt ve Francii teprve před sebou. Dokonce ještě nebyla ani na svém předodjezdovém semináři. I tak se ale rozhodla podělit se s námí o své pocity před svým velkým krokem do neznáma. V srpnu její velké dobrodružství začíná...

Instagramírujeme!

Instagramírujeme!

Datum: 22. 5. 2013

Máš smartphone nebo tablet? Nejsi velký spisovatel, ale přece se chceš dělit o své zážitky ze studia v zahraničí nebo z hostitelského programu? Zkus to přes instagram. Jednoduše vyfoť zážitek, uprav v jednoduché aplikaci a sdílej s "hashtagem" YFU.

"Jsme v mé chilské škole jako jedna velká rodina"

"Jsme v mé chilské škole jako jedna velká rodina"

Datum: 2. 5. 2013

Školní rok začíná v Chile v březnu. Anna Laura chodí tedy už druhým měsícem ve své nové školní uniformě do své nové jihoamerické školy. O tom, jak moc je vyučování v jedné z nejlepších chilských škol jiné od toho českého, co nového při něm zažila a o dalším se nám Laura svěřila v následujícím psaní.

"Poznala jsem tady v Chile mnoho nových lidí"

"Poznala jsem tady v Chile mnoho nových lidí"

Datum: 22. 4. 2013

Anna Laura přiletěla do Chile začátkem ledna, takže už v této jihoamerické zemi tráví čtvrtý měsíc. A pořád má co objevovat! Právě se vrátila z výletu pořádaného YFU, kde navštívila jižní části Chile, poznala další výměnné studenty a málem viděla i místní domorodce - tučňáky. Podělila se s námi o zážitky z výletu:

Ochutnávka ázerbajdžánštiny

Ochutnávka ázerbajdžánštiny

Datum: 17. 4. 2013

Studentka YFU Maruška strávila svůj studijní pobyt v Ázerbájdžánu. Podělila se s námi o myšlenky, které se jí honí hlavou, když přemýšlí o motivaci k učení se novým jazykům a co jí to v životě přináší. Navíc pro nás připravila malou překladatelskou hru. Čtěte Marušky vyprávění.

Jak chutná svět

Jak chutná svět

Datum: 19. 3. 2013

Prvního března proběhlo další sektání hostitelských rodin, studentů a dobrovolníků. Poznávání nejrůznějších kultur má samozřejmě i velmi konkrétní a velmi chutnou podobu - jídlo. Akce s názvem International dinner (mezinárodní večeře) dala možnost seznámit se s různými druhy jídel, poznat lidi zapojené do YFU (studenty, budoucí studenty, rodiny, rodiče) a samozřejmě se dobře pobavit.

"Rok, který změnil můj život"

"Rok, který změnil můj život"

Datum: 16. 3. 2013

Tessa je výměnná studentka z Nizozemska. Říká, že o České republice toho její holandští spolužáci neví moc. Ale před rokem a půl byla Tessa se svojí holandskou třídou na týdenním pobytu v ČR a mnohé se pro ni změnilo. Zrodila se její láska pro Českou republiku.

"Potěšily mě dárky od hostitelských babiček a dědečků"

"Potěšily mě dárky od hostitelských babiček a dědečků"

Datum: 15. 2. 2013

Už šest měsíců je Anička na studijním pobytu ve Švýcarsku. Napsala nám o svých nových zážitcích ze země, která se stala jejím druhým domovem a kde si právě užívá lyžování a spolehlivých vlaků.

"Švýcaři jsou příjemní lidé"

"Švýcaři jsou příjemní lidé"

Datum: 8. 2. 2013

S Barbarou John, Švýcarkou žijící již 15 let v České republice, jsme si povídali o Švýcarsku, o podobnostech a odlišnostech tamního života v porovnání s českým. Barbara nám také řekla něco o svém pohledu na YFU - jakožto maminka dvou studentů, kteří na programu byli, má možná zajímavé tipy, kam se vydat na roční dobrodružství.

"Největší zážitek z cesty byl přelet And"

"Největší zážitek z cesty byl přelet And"

Datum: 1. 2. 2013

Laura je právě na začátkuročního pobytu v Chile (vybrala si pobyt od ledna do ledna). Podělila se o své zážitky z cesty na druhou stranu světa a o první dojmy z chilské krajiny a lidí. Přečtěte si, jak dlouho Chilané nakupují, kolik je tam právě stupňů a kdy je vhodné přijít na oslavu.

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.