Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

Update: Majda v Německu

Update: Majda v Německu

Datum: 13. 2. 2020

Ne každý stíhá číst dlouhé články. Proto u nás na webu čas od času najdete krátký update od studentů, kteří jsou právě s YFU v zahraničí. Dnes si můžete ve zkratce přečíst pár zážitků Majdy, která tráví svůj výměnný rok v Německu.

Jaké to je, vzdát se všeho, co jste doposud měli?

Jaké to je, vzdát se všeho, co jste doposud měli?

Datum: 10. 2. 2020

Výměnný pobyt je něco jako Turnaj tří kouzelníků z Harryho Pottera: ,,Ti vybraní zůstanou sami.“ A přesně tohle je jeden z důvodů, proč se lidé ve věku 15-18 let často bojí sami na rok někam vycestovat. Já vám ale můžu s klidem říci (a myslím, že budu mluvit za všechny výměnné studenty), že to ani zdaleka není tak zlé. Právě naopak, je to naprosto boží!

"Tak trochu je vnímám jako starší bratry a sestry."

"Tak trochu je vnímám jako starší bratry a sestry."

Datum: 6. 2. 2020

Ahoj, jmenuju se Mario a jsem výměnný student z Mexika. Momentálně trávím svou výměnu v České republice a minulý víkend jsem spolu s ostatními studenty a dobrovolníky trávil ve Svitavách na semináři MYO (Mid Year Orientation).

Můj návrat z Austrálie

Můj návrat z Austrálie

Datum: 4. 2. 2020

Jmenuji se Eliška a od července 2019 do prosince 2019 jsem byla na semestrálním pobytu v Austrálii. Za těch pár měsíců jsem si našla hromadu přátel a skvělou druhou rodinu, na které nikdy nezapomenu. Výměnný pobyt má bohužel i smutnou část, a tou je loučení...

"Tolik bíla na jednom místě jsem nikdy neviděla!"

"Tolik bíla na jednom místě jsem nikdy neviděla!"

Datum: 28. 1. 2020

Adéla tráví letošní školní rok jako výměnná studentka ve Švýcarsku a rozhodla se s námi podělit o jeden z nejsilnějších zážitků, který si bude ještě dlouho pamatovat.

Pravá česká zima aneb víkend v Beskydech

Pravá česká zima aneb víkend v Beskydech

Datum: 23. 1. 2020

Minulý víkend se skupinka studentů a dobrovolníků vydala na výlet do Beskyd, aby si užili pravou českou zimu. Jak tento výlet probíhal a kolik bylo nakonec sněhu se dočtete v následujícím článku od dobrovolnice Tiny.

YES 2019

YES 2019

Datum: 22. 1. 2020

YES, neboli Young Europeans' Seminar je jedinečný, a každoroční seminář pro studenty, kteří tráví svou výměnu s YFU v Evropě. Propojuje více než 100 dobrovolníků a 500 studentů, kteří tak mají možnost se blíže poznat, sdílet a zhodnotit svůj výměnný rok a naučit se něco více o tématech, kterými žije Evropa.

Jak říct rodičům, že chceš jet na výměnu?

Jak říct rodičům, že chceš jet na výměnu?

Datum: 20. 1. 2020

V té situaci jsme byli všichni. Člověk se konečně rozhodne, že chce jet na rok nebo semestr do zahraničí a k realizaci toho snu zbývá jediné: říct to rodičům. V jejich očích budeme vždycky malí, a tak pro ně může být těžké zpracovat myšlenku, že bychom měli objevovat svět na vlastní pěst. Jak jim to tedy říct a na co nezapomenout?

10 důvodů, proč jet na rok do Švédska

10 důvodů, proč jet na rok do Švédska

Datum: 17. 1. 2020

Ahoj, já jsem Míša a právě trávím školní rok ve Švédsku. Už si nevzpomínám, kdy mě poprvé napadlo někam tak na dlouho vyrazit - impulsem k realizaci pro mě určitě byla návštěva od YFU v mojí škole. K pobytu mě provázela dlouhá cesta, ale teď jsem tady a můžu si to užívat. Podle mě nezáleží na tom, jakou zemi si vyberete - důležité je na výměnu odjet. Přesto jsem sepsal 10 důvodů, proč jet zrovna do Švédska.

Lyžařský výlet ve zkratce

Lyžařský výlet ve zkratce

Datum: 13. 1. 2020

Minulé pondělí se na jednodenní lyžařský výlet vydalo společně několik dobrovolníků a studentů, kteří tráví svůj výměnný rok v České republice. A jak se výlet povedl? To dokazuje spousta fotek a krátký report dobrovolníka Dominika.

Update: Karen v České republice

Update: Karen v České republice

Datum: 10. 1. 2020

Ne každý stíhá číst dlouhé články. Proto u nás na webu čas od času najdete krátký update od studentů, kteří jsou právě s YFU v zahraničí. Dnes si můžete ve zkratce přečíst pár zážitků Karen z Mexika, která na rok přijela do České republiky.

Jak vypadá pravý zápas v americkém fotbale?

Jak vypadá pravý zápas v americkém fotbale?

Datum: 4. 1. 2020

Ahoj, já jsem Vojta a před zhruba pěti měsíci jsem vyrazil na roční pobyt do USA. Bydlím ve městě Peoria, které má zhruba 110 000 obyvatel a nachází se ve státě Illinois - nejbližší velká města jsou Chicago a Saint Louis. V rodině bydlím pouze já a moji hostitelští rodiče, což je pro mě trochu nezvyk, protože doma jsem prostřední ze tří bratrů.

Marie a Belgie aneb Vánoce v zemi pralinek

Marie a Belgie aneb Vánoce v zemi pralinek

Datum: 29. 12. 2019

Kdo je Marie? Marie je sedmnáctiletá Češka, která odjela na rok do Belgie. No dobře, tím jsem vám toho o sobě asi moc neřekla. Proč jsem se vydala do Belgie? Ve Švýcarsku už nebylo místo. Uměla jsem francouzsky? Ani náhodou, 4 měsíce před odjezdem jsem si koupila první učebnici francouzštiny a o 3 měsíce později jsem ji poprvé otevřela. Ale na Štědrý den jsem oslavila 4 belgické měsíce a už se celkem domluvím. 

Jak se slaví Vánoce ve světě?

Jak se slaví Vánoce ve světě?

Datum: 23. 12. 2019

Vánoce jsou pro výměnné studenty často obdobím, na které si pamatují ze svého pobytu v zahraničí nejlépe. Prožít svátky v cizí zemi totiž není tak docela jednoduché. Pár z našich bývalých studentů se rozhodlo sdílet své pocity a zážitky z Vánoc v cizině prostřednictvím tohoto článku. Jak probíhá Štědrý den v Dánsku, Japonsku, Švýcarsku nebo Jihoafrické republice?

"Moji host rodiče mluví pouze španělsky."

"Moji host rodiče mluví pouze španělsky."

Datum: 18. 12. 2019

Čau všichni! Jmenuji se Šimon a jsem výměnným studentem YFU v Uruguayi. Už jsem tady přibližně čtyři měsíce, a tak bych se s Vámi rád podělil o to, jak se v této jihoamerické zemi žije.

Jaký býl adventní výlet do Prahy?

Jaký býl adventní výlet do Prahy?

Datum: 14. 12. 2019

V sobotu 7. prosince se sešli v Praze skoro všichni studenti, kteří tráví rok či semestr v České republice, aby zde společně strávili druhý adventní víkend. Co všechno zažili se dočtete v následujícím článku od Teresy z Itálie, která je v ČR již čtyři měsíce.

"Přiznávám, chybí mi moře."

"Přiznávám, chybí mi moře."

Datum: 11. 12. 2019

Nedokážete si představit, proč by se někdo na rok vydal do sousední země, jejíž jazyk neovládá? A co život v jednom pokoji s hostitelskou sestrou? Luisa, studentka z Německa, prožila své první tři měsíce v České republice a rozhodla se upřímně popsat svou zkušenost. Její pocity a zážitky si můžete přečíst v dnešním článku.

"Je to pro mě velmi náročné, ale je to příležitost."

"Je to pro mě velmi náročné, ale je to příležitost."

Datum: 5. 12. 2019

Ahoj! Moje jméno je Kryštof a jsem aktuálně na semestrálním pobytu v USA, konkrétněji v Iowě. Bydlím tu s mými hostitelskými rodiči a taky dvěma hostitelskými bratry. S tím mladším, kterému je 16 let, taky chodím do stejné školy. Za uplynulé čtyři měsíce jsem navštívil Chicago, kde jsem se podíval na 2. nejvyšší budovu v USA, úspěšně jsem zdolal cross-country season, ochutnal jsem nejrůznější americká jídla, udělal jsem si spoustu kamarádů... a ještě je toho spousta!

Rozhovor: "Neláká vás odjet někam, kde nemáte minulost?"

Rozhovor: "Neláká vás odjet někam, kde nemáte minulost?"

Datum: 30. 11. 2019

V dnešním článku se Anička, která tráví rok ve Francii, rozhodla zodpovědět pár často kladených otázek o výměnných pobytech. Podporovali ji rodiče od začátku v jejím rozhodnutí? Splnila se její očekávání od Francie? A jak se těší domů? Odpovědi na tyto a mnohé další dotazy se dozvíte v celém článku.

Update: Dew v České republice

Update: Dew v České republice

Datum: 26. 11. 2019

Ne každý stíhá číst dlouhé články. Proto u nás na webu čas od času najdete krátký update od studentů, kteří jsou právě s YFU v zahraničí. Dnes si můžete ve zkratce přečíst pár zážitků Dew z Thajska, která na rok přijela do České republiky.

Jak žije Uruguayec v Praze?

Jak žije Uruguayec v Praze?

Datum: 22. 11. 2019

Jak se žije v Praze výměnnému studentovi Bautistovi, který pochází z Uruguaye? Podívejte se na video: 

"Obdivuji, že na to mají Australané odvahu."

"Obdivuji, že na to mají Australané odvahu."

Datum: 15. 11. 2019

Ahoj! Jmenuji se Eliška a už 3 a půl měsíce jsem výměnným studentem v Austrálii. Austrálie je obří země a já jsem měla veliké štěstí, protože jsem se dostala do města, které se jmenuje Bundaberg, je součástí Queenslandu a má nádhernou a dlouhou pláž podél oceánu. Jsem moc ráda, že jsem skončila právě tady, protože příroda Queenslandu je úplně jiná, než jakou byste našli v Česku.

Svátky mrtvých po celém světě

Svátky mrtvých po celém světě

Datum: 10. 11. 2019

Dušičky, Halloween, Día de los muertos… přelom října a listopadu provází v různých částech světa různé svátky spojené s tradicemi a zvyky. Vyzpovídali jsme tedy pár studentů, kteří na svém pobytu nebo naopak v své domovské zemi některý z těchto svátků prožili. A jak to dopadlo?

Host Českého rozhlasu: výměnný student z USA se svou hostitelskou maminkou

Host Českého rozhlasu: výměnný student z USA se svou hostitelskou maminkou

Datum: 8. 11. 2019

Hostem pořadu Českého rozhlasu Plzeň byl ve středu 6. 11. 2019 náš výměnný student YFU Kacin se svou hostitelskou maminkou Monikou. Kacin žije v České republice od ledna 2019. Co se mu líbí? Co říká na českou kuchyni? A jaké české slovo ho fascinuje? Jaký byl největší zážitek? Poslechněte si celý rozhovor - je v češtině!

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.