Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

Jak se měnil můj vztah k hostitelské zemi...

Jak se měnil můj vztah k hostitelské zemi...

Datum: 22. 4. 2021

Ahoj, jmenuji se Zorka, jsem od září ve Švýcarsku a už tady ode mne jeden článek máte. Dneska bych chtěla napsat, jak to se mnou v průběhu mého dosavadního času tady bylo. Tento týden jsem měla na starost yfu instagram a byla mi položena jedna zásadní otázka: „Co se ti na Švýcarsku líbí nejvíce?“ To mě přivedlo na celou myšlenku, kterou chci tímhle sdělit.

Podcast: Přírodní program aneb docela jiná výměna

Podcast: Přírodní program aneb docela jiná výměna

Datum: 16. 4. 2021

Kromě klasických výměnných pobytů můžou studenti s YFU vyjet třeba na sportovní, umělecké, bilingvní a další speciální programy. Veronika si vybrala ten přírodní a v dnešní epizodě podcastu Doma ve světě se dělí o své zážitky z Estonska. Poslechněte si více o tom, jaký byl výlet na sněžných kolech nebo vaření v přírodě, ale také o estonštině a zemi, o které toho u nás moc nevíme...

"Každý mohl ukázat, co umí..."

"Každý mohl ukázat, co umí..."

Datum: 11. 4. 2021

Aby se studenti a dobrovolníci mohli naučit něco nového a navzájem se trochu lépe poznat, připravili jsme pro ně nedávno akci s názvem "YFU Workshops". V čem spočíval nápad výkonné ředitelky Markéty a jak se mi ho s kampaňovou koordinátorkou Marky podařilo zorganizovat? Přečtěte si celý článek.

Přírodní "loodus" program v Estonsku

Přírodní "loodus" program v Estonsku

Datum: 7. 4. 2021

Už jste někdy skákali z výšky pěti metrů do prázdna? Vařili večeři na plynových vařičích před školní budovou o půlnoci? Nebo v hotelovém pokoji? Chodili se sněžnicemi? Přelézali zdi bývalého vězení? Nebo se koupali v rašeleništním jezeře koncem ledna? Já můžu hrdě prohlásit, že jsem si toto všechno v Estonsku zkusila, dobrovolně.

Podcast: Švýcarsko podle Šimona

Podcast: Švýcarsko podle Šimona

Datum: 2. 4. 2021

Jak drahý je život výměnného studenta ve Švýcarsku? Jak těžké je sednout si se svou hostitelskou rodinou? A jak výměnní studenti vnímali rychlý návrat do ČR v březnu 2020? Tohle a ještě mnohem víc se dozvíte od Šimona, který trávil část školního roku 2019/20 právě v zemi sýrů a čokolády. Poslechněte si rozhovor v nejnovější epizodě podcastu Doma ve světě!

"Žijeme v malém domečku v Johannesburgu..."

"Žijeme v malém domečku v Johannesburgu..."

Datum: 25. 3. 2021

Ahoj, jsem Nikča a svůj výměnný pobyt trávím v Jihoafrické republice. Za pár dní to budou přesně dva měsíce od té doby co jsem se na letišti přivítala s mojí hostitelskou rodinou. V tu dobu jsem byla ještě plná různých obav a starostí, které ze mě ale opadly hned jak jsem nasedla do auta mé rodiny a spatřila tuhle nádhernou zemi!

Den svatého Patrika

Den svatého Patrika

Datum: 17. 3. 2021

Den svatého Patrika je největší irský svátek a slaví se právě dnes, 17. března. I přes to, že je svátek původem z Irska, oslavy probíhají ve většině zemí světa. Kdo vlastně byl svatý Patrik a proč jsou jeho oslavy v Irsku tak důležité? To se dozvíte od výměnné studentky Míti, která tráví svou výměnu v Irsku.

"Pokus-selhání-pokus-úspěch."

"Pokus-selhání-pokus-úspěch."

Datum: 12. 3. 2021

Moin! Já jsem Jakub a v tomto školním roce pobývám v městečku Moers na západě Německa. Za pět měsíců se stalo velké množství různorodých zážitků a věcí. Hezké a nezapomenutelné momenty ale i okamžiky zatmění a krize.

Podcast: Uruguay očima Šimona

Podcast: Uruguay očima Šimona

Datum: 5. 3. 2021

Jak se člověk rozhodne odjet na rok na druhou stranu světa? Jak funguje každodenní život uruguayského středoškoláka? A jací jsou Uruguayci oproti Čechům? O své zkušenosti z výměny v této zemi uprostřed Jižní Ameriky se v dnešní epizodě podcastu Doma ve světě podělí dobrovolník Šimon.

Pět rozdílů mezi Dánskem a Českem

Pět rozdílů mezi Dánskem a Českem

Datum: 1. 3. 2021

Na první pohled se tyto země zdají hodně podobné, ale zdání někdy klame. Přečtěte si dnešní článek od Emy, která strávila svůj výměnný pobyt v zemi, která sice není na druhém konci světa, ale i tak se od České republiky v lecčem liší.

"Naučila jsem se tu být aktivní, oslovovat cizí lidi a prostě vyvíjet iniciativu."

"Naučila jsem se tu být aktivní, oslovovat cizí lidi a prostě vyvíjet iniciativu."

Datum: 23. 2. 2021

Ahoj, jmenuji se Eliška a tento školní rok trávím na výměně v Rakousku. Když jsem v září dorazila ke své hostitelské rodině, vůbec jsem si nedokázala představit, jak celý ten rok zvládnu. Teď už jsem tu 5 měsíců a zvládám to pořád!

Podcast: Výměna perspektivou po deseti letech

Podcast: Výměna perspektivou po deseti letech

Datum: 19. 2. 2021

Jak se absolvent pobytu v USA dívá na svou výměnu po deseti letech? Kam ho výměna posunula? A jak dobře si na ni vůbec ještě pamatuje? Tohle všechno a mnohem víc se dozvíte v dnešním rozhovoru s Luďkem.

"Věřím si víc než kdy jindy a mám rád neočekávané situace."

"Věřím si víc než kdy jindy a mám rád neočekávané situace."

Datum: 15. 2. 2021

Ahoj! Jmenuji se Jeníček a jsem Estonec ve výměnném roce v české republice. Píšu o svých zkušenostech a proč jsem sem přišel.

"Steak je lacnejší ako čokoláda."

"Steak je lacnejší ako čokoláda."

Datum: 9. 2. 2021

Ahoj, som Lucia a už takmer 4 mesiace si žijem svoj sen práve tu, v Uruguaji. Žijem v menšom meste San José de Mayo na juhozápade krajiny s rodičmi a troma súrodencami a aj za tento nie moc dlhý čas som tu som si už stihla nájsť množstvo kamarátov, naučiť sa komunikovať v španielčine, zmeniť rodinu, naučiť sa surfovať a hlavne som získala neuveriteľné zážitky. Aj keď začiatky neboli vôbec ľahké, teraz si však môžem užívať svoju výmenu na plno a verte mi, že v Uruguaji sa to naozaj dá!

Jak proběhl seminář MYO?

Jak proběhl seminář MYO?

Datum: 5. 2. 2021

Každý rok se na přelomu ledna a února koná půlroční seminář MYO (Mid Year Orientation). Letos se bohužel nemohl uskutečnit ve Svitavách jako loni, ale vymysleli jsme společně s dobrovolníky náhradní variantu, která se dala uskutečnit i za současných opatření.

"Chci se zase vrátit co nejrychleji na návštěvu."

"Chci se zase vrátit co nejrychleji na návštěvu."

Datum: 29. 1. 2021

Ahoj, já se jmenuju Angelina, je mi 16 a jsem z Německa. Bydlím v Pardubicích na půl roku, od konce srpna do začátku února. Dneska vám budu vyprávět jak se mě tady daří, jak to jde ve škole, v rodinně, s českým jazyku a tak dál...

"Pokud to zvládám já, tak vy to zvládnete taky!"

"Pokud to zvládám já, tak vy to zvládnete taky!"

Datum: 27. 1. 2021

Ahoj, jmenuji se Míťa a můj výměnný rok dopadl úplně jinak, než jsem si to původně představovala. Z prvotního plánu odletět na druhý konec světa a objevovat krásy Austrálie kvůli covidu nakonec sešlo a já jsem momentálně už za polovinou svého pobytu v Irsku a bydlím na venkově nedaleko od města Galway.

Podcast: výměna v USA očima Andy

Podcast: výměna v USA očima Andy

Datum: 20. 1. 2021

Jak je to ve Spojených státech se školou a sportem? A jedí doopravdy všichni fastfood? Na tyhle a další otázky odpoví Andy, která právě prožívá svůj výměnný rok v USA. Měla příležitost vyzkoušet několik druhů sportů a hodně se za tu dobu posunula. Poslechněte si celý rozhovor v nejnovější epizodě podcastu Doma ve světě.

Nizozemí v deseti bodech

Nizozemí v deseti bodech

Datum: 15. 1. 2021

Ahoj, já jsem Laurens! Jsem mezinárodní dobrovolník a od října 2020 pracuju v kanceláři YFU. Pocházím z Nizozemí a rád bych vám představil svoji zemi. Podle mě totiž právě výměna v Nizozemí rozhodně stojí za to!

Vánoce v Česku očima Japonky

Vánoce v Česku očima Japonky

Datum: 8. 1. 2021

Vánoce už jsou sice za námi, pojďme si je ovšem ještě jednou připomenout - tentokrát trochu jinak. V dnešním článku se dozvíte, jak prožívala Vánoce Nanase - výměnná studentka z Japonska, která sipro svůj pobyt vybrala právě Českou republiku.

Vánoce jako nikdy jindy

Vánoce jako nikdy jindy

Datum: 31. 12. 2020

Ahoj, já jsem Lucka a právě jsem na výměně v Německu v maloměstě Paderborn. I když se to nezdá můj pobyt se bohužel blíží ke konci. Už teď ale vím, že tenhle půl rok nikdy nezapomenu. V dnešním článku bych vám ráda přiblížila, jak jsem prožívala Vánoce.

Podcast: Jak probíhají Vánoce na výměně?

Podcast: Jak probíhají Vánoce na výměně?

Datum: 25. 12. 2020

Vánoční svátky můžou být tím nejlepším, ale také nejsmutnějším obdobím na výměně. Jak jse slaví výměnní studenti po celém světě a jak hostitelské rodiny? Více se dozvíte v dnešním článku.

Co jsem se za tři měsíce na výměně naučila?

Co jsem se za tři měsíce na výměně naučila?

Datum: 19. 12. 2020

Výměnný rok je něco, co spousta lidí prožívá ať už na vysoké škole, nebo na střední, jako teď já ve Švýcarsku. Nicméně lehké to rozhodně být nemusí a dost často ani není. Já si procházím různými uvědoměními a zjištěními a dnes bych pár z nich chtěla sdílet.

Nanase a Naoya v ČR

Nanase a Naoya v ČR

Datum: 14. 12. 2020

Nanase a Naoya jsou z Japonska, tento školní rok ale tráví na výměně s YFU v České republice. Oba bydlí v hostitelských rodinách v Letech nedaleko Prahy. Jak se jim tu daří? O tom se jel přesvědčit náš stážista Laurens, který je také autorem dnešního článku.

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.