Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

Podcast: Rakousko podle Ely

Podcast: Rakousko podle Ely

Datum: 13. 8. 2021

Ela se sice nevydala na druhý konec světa, i výměna v sousedním Rakousku jí ale poskytla spoustu zajímavých zážitků a zkušeností. Co se naučila o sobě a jak si zlepšila němčinu? Jak se v době pandemie seznamovala s kamarády a sbližovala se svou hostitelskou rodinou? To vše se dozvíte v nejnovější epizodě podcastu Doma ve světě.

Výměnou to nekončí - druhá část

Výměnou to nekončí - druhá část

Datum: 11. 8. 2021

Většinou tu sdílíme informace o tom, jaká je výměna, proč na ní jet, připadně proč hostit. Ale (jak všichni, co na výměně byli, ví) výměnou to nekončí! Přímo bych řekla, že naopak – výměnou to začíná. Jako YFU dobrovolnice, která nebyla na pobytu, si myslím, že jsem poměrně dost kvalifikovaná k tomu vám tady představit pár způsobů, jak po návratu rozvíjet hodnoty, zkušenosti, dovednosti a další věci, které můžete na výměně načerpat.

Výměnou to nekončí - první část

Výměnou to nekončí - první část

Datum: 7. 8. 2021

Většinou tu sdílíme informace o tom, jaká je výměna, proč na ní jet, připadně proč hostit. Ale (jak všichni, co na výměně byli, ví) výměnou to nekončí! Přímo bych řekla, že naopak – výměnou to začíná. Jako YFU dobrovolnice, která nebyla na pobytu, si myslím, že jsem poměrně dost kvalifikovaná k tomu vám tady představit pár způsobů, jak po návratu rozvíjet hodnoty, zkušenosti, dovednosti a další věci, které můžete na výměně načerpat.

Come & Go 2021

Come & Go 2021

Datum: 12. 7. 2021

Po roce se opět konalo tradiční Come and Go, odpoledne s dobrovolníky, navrátilci i lidmi, co teprve na výměnu pojedou. Sešlo se nás sice méně než loni, ale zato přijela i návšěva z Bratislavy.

"Na podzim bych nevěřila, že tento článek jsem psala já."

"Na podzim bych nevěřila, že tento článek jsem psala já."

Datum: 8. 7. 2021

Ahoj, jmenuji se Eliška a hlásím se vám opět ze svého pobytu v Rakousku, ze kterého mi zbývá už jen krátkých 14 dní. Když jsem v září přijela, 10 měsíců se mi zdálo jako neskutečně dlouhá doba a velmi jsem se těšila na to, až budu moct konečně odpočítávat dny do odjezdu. A teď, když už se to opravdu blíží, na skutečnost, že to tu tady budu muset brzy všechno opustit, raději moc nemyslím.

Podcast: Lucia ze Slovenska v Uruguayi

Podcast: Lucia ze Slovenska v Uruguayi

Datum: 2. 7. 2021

Lucia tráví tento školní rok v Uruguayi. Jak se změnil její charakter a náhled na svět? Jak funguje v Uruguayi škola? A jak moc je tato země nebezpečná? Odpovědi na tyto a další otázky si můžete poslechnout v dnešní epizodě podcastu Doma ve světě.

Podcast: "Výměna je změna."

Podcast: "Výměna je změna."

Datum: 25. 6. 2021

Jak se člověk může změnit za pouhých devět měsíců? Jak si nastavit reálná očekávání, mít dobrý vztah s hostitelskou rodinou a zapadnout do třídního kolektivu? Na tyto a další otázky odpovídá Zorka, která právě uzavírá svůj výměnný pobyt ve Švýcarsku.

Předodjezdový seminář 2021

Předodjezdový seminář 2021

Datum: 14. 6. 2021

Díky rozvolňování covidových opatření nám bylo umožněno o prodlouženém víkendu 4.-6. června. uskutečnit první offline seminář letošního roku. Jaké bylo letošní PDO (Pre Departure Orientation - předodjezdový seminář) se dočtete v následujícím článku.

Miesta, ktoré ma najviac prekvapili v Uruguaji

Miesta, ktoré ma najviac prekvapili v Uruguaji

Datum: 8. 6. 2021

Ahojte. Som Lucia a opäť sa k vám prihováram z mojej výmeny v Uruguaji, kde som už skoro 8 mesiacov.  Tento rok je bohužiaľ náročný kvôli pandémii, ktorá neobišla ani Uruguaj a nedalo sa vycestovať za hranice a spoznávať iné kúty Latinskej Ameriky. No práve aj vďaka tomu som mala možnosť cestovať po Uruguaji a spoznať miesta, o ktorých som ani netušila, že sa tu nachádzajú. A tak som sa rozhodla, že vám v tomto článku opíšem miesta, ktoré ma najviac prekvapili a očarili a pokúsim sa vás presvedčiť, že Uruguaj nie je len jedno veľké pole ako je to o ňom známe.

"Vážili jsme si každého dne..."

"Vážili jsme si každého dne..."

Datum: 14. 5. 2021

Ahoj! Jmenuji se Míťa a v dnešním článku bych se s vámi chtěla podělit o to, jak zpětně vnímám svůj výměnný pobyt v Irsku, zda se můj pohled na Irsko změnil a také vám povím, jak proběhlo moje (dvojí) loučení.

Nanase z Japonska v Kutné Hoře

Nanase z Japonska v Kutné Hoře

Datum: 6. 5. 2021

Studenti, kteří tráví svůj výměnný pobyt v České republice, se nedávno spolu s několika dobrovolníky vydali na výlet do Kutné Hory. Přečtěte si článek Nanase z Japonska, která shrnuje svoje zážitky z toho dne.

Moje výměna v Irsku - druhá část

Moje výměna v Irsku - druhá část

Datum: 2. 5. 2021

Minulý týden jste si mohli přečíst začátek vyprávění Terky, která tráví svou výměnu v Irsku. Jak její dobrodružství pokračovalo? To se dozvíte v dnešním článku.

Podcast: Irsko podle Míti

Podcast: Irsko podle Míti

Datum: 30. 4. 2021

Jací jsou Irové v porovnání s Čechy? A dá se porozumět irské angličtině? Jak specifická je ve skutečnosti ta proslulá irská kultura? Tohle a ještě mnohem víc se dozvíte od Míti, která se právě vrátila z výměny v Irsku a podělí se s vámi (nejen) o veselé historky z natáčení...

Moje výměna v Irsku - první část

Moje výměna v Irsku - první část

Datum: 25. 4. 2021

Ahoj! Já jsem Terka a chci vám napsat článek, kde vám povím něco málo ze svých zážitků a zkušeností z mé výměny v Irsku, kde už jsem téměř osm měsíců.

Jak se měnil můj vztah k hostitelské zemi...

Jak se měnil můj vztah k hostitelské zemi...

Datum: 22. 4. 2021

Ahoj, jmenuji se Zorka, jsem od září ve Švýcarsku a už tady ode mne jeden článek máte. Dneska bych chtěla napsat, jak to se mnou v průběhu mého dosavadního času tady bylo. Tento týden jsem měla na starost yfu instagram a byla mi položena jedna zásadní otázka: „Co se ti na Švýcarsku líbí nejvíce?“ To mě přivedlo na celou myšlenku, kterou chci tímhle sdělit.

Podcast: Přírodní program aneb docela jiná výměna

Podcast: Přírodní program aneb docela jiná výměna

Datum: 16. 4. 2021

Kromě klasických výměnných pobytů můžou studenti s YFU vyjet třeba na sportovní, umělecké, bilingvní a další speciální programy. Veronika si vybrala ten přírodní a v dnešní epizodě podcastu Doma ve světě se dělí o své zážitky z Estonska. Poslechněte si více o tom, jaký byl výlet na sněžných kolech nebo vaření v přírodě, ale také o estonštině a zemi, o které toho u nás moc nevíme...

"Každý mohl ukázat, co umí..."

"Každý mohl ukázat, co umí..."

Datum: 11. 4. 2021

Aby se studenti a dobrovolníci mohli naučit něco nového a navzájem se trochu lépe poznat, připravili jsme pro ně nedávno akci s názvem "YFU Workshops". V čem spočíval nápad výkonné ředitelky Markéty a jak se mi ho s kampaňovou koordinátorkou Marky podařilo zorganizovat? Přečtěte si celý článek.

Přírodní "loodus" program v Estonsku

Přírodní "loodus" program v Estonsku

Datum: 7. 4. 2021

Už jste někdy skákali z výšky pěti metrů do prázdna? Vařili večeři na plynových vařičích před školní budovou o půlnoci? Nebo v hotelovém pokoji? Chodili se sněžnicemi? Přelézali zdi bývalého vězení? Nebo se koupali v rašeleništním jezeře koncem ledna? Já můžu hrdě prohlásit, že jsem si toto všechno v Estonsku zkusila, dobrovolně.

Podcast: Švýcarsko podle Šimona

Podcast: Švýcarsko podle Šimona

Datum: 2. 4. 2021

Jak drahý je život výměnného studenta ve Švýcarsku? Jak těžké je sednout si se svou hostitelskou rodinou? A jak výměnní studenti vnímali rychlý návrat do ČR v březnu 2020? Tohle a ještě mnohem víc se dozvíte od Šimona, který trávil část školního roku 2019/20 právě v zemi sýrů a čokolády. Poslechněte si rozhovor v nejnovější epizodě podcastu Doma ve světě!

"Žijeme v malém domečku v Johannesburgu..."

"Žijeme v malém domečku v Johannesburgu..."

Datum: 25. 3. 2021

Ahoj, jsem Nikča a svůj výměnný pobyt trávím v Jihoafrické republice. Za pár dní to budou přesně dva měsíce od té doby co jsem se na letišti přivítala s mojí hostitelskou rodinou. V tu dobu jsem byla ještě plná různých obav a starostí, které ze mě ale opadly hned jak jsem nasedla do auta mé rodiny a spatřila tuhle nádhernou zemi!

Den svatého Patrika

Den svatého Patrika

Datum: 17. 3. 2021

Den svatého Patrika je největší irský svátek a slaví se právě dnes, 17. března. I přes to, že je svátek původem z Irska, oslavy probíhají ve většině zemí světa. Kdo vlastně byl svatý Patrik a proč jsou jeho oslavy v Irsku tak důležité? To se dozvíte od výměnné studentky Míti, která tráví svou výměnu v Irsku.

"Pokus-selhání-pokus-úspěch."

"Pokus-selhání-pokus-úspěch."

Datum: 12. 3. 2021

Moin! Já jsem Jakub a v tomto školním roce pobývám v městečku Moers na západě Německa. Za pět měsíců se stalo velké množství různorodých zážitků a věcí. Hezké a nezapomenutelné momenty ale i okamžiky zatmění a krize.

Podcast: Uruguay očima Šimona

Podcast: Uruguay očima Šimona

Datum: 5. 3. 2021

Jak se člověk rozhodne odjet na rok na druhou stranu světa? Jak funguje každodenní život uruguayského středoškoláka? A jací jsou Uruguayci oproti Čechům? O své zkušenosti z výměny v této zemi uprostřed Jižní Ameriky se v dnešní epizodě podcastu Doma ve světě podělí dobrovolník Šimon.

Pět rozdílů mezi Dánskem a Českem

Pět rozdílů mezi Dánskem a Českem

Datum: 1. 3. 2021

Na první pohled se tyto země zdají hodně podobné, ale zdání někdy klame. Přečtěte si dnešní článek od Emy, která strávila svůj výměnný pobyt v zemi, která sice není na druhém konci světa, ale i tak se od České republiky v lecčem liší.

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.