Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

Prvním krokem je přijímací pohovor

Prvním krokem je přijímací pohovor

Datum: 22. 10. 2016

Zajímáš se o možnosti studia v zahraničí na střední škole? Prvním krokem je vyplnit předběžnou přihlášku a přihlásit se tak k přijímacímu pohovoru s YFU.Právě teď je nejvhodnější čas!

Po roce ve Švýcarsku zpět doma

Po roce ve Švýcarsku zpět doma

Datum: 18. 10. 2016

Je sice pravda, že každé cestování rozšiřuje obzory a poskytuje cestovateli nové zážitky, ale programy YFU zcela transformují to, čím jste, a natrvalo změní způsob, jakým se díváte na svět. To potvrzuje i Vojta, který se v létě vrátil ze studijního pobytu ve Švýcarsku. Přečtěte si, jak se dnes dívá na svět, jak ho rok strávený v zahraničí změnil a jestli by podobnou zkušenost doporučil ostatním studentům.

"Bienvenido Pavel!"

"Bienvenido Pavel!"

Datum: 1. 10. 2016

Studijní pobyt v zahraničí je příležitost uvidět svět zblízka. YFU nabízí účastníkům svých výměnných programů, aby zažili každodenní život v jiné společnosti. Jedná se o prožitek učení, který může nastat jen tehdy, pokud má člověk dostatek času o prožitém přemýšlet. O takovém prožitku v tomto článku píše Pavel, který se vydal na roční pobyt do Mexika. Se svojí hostitelskou rodinou bydlí v Mexico City, v jednom z největších měst na světě. Přečtěte si o jeho zážitcích z prvního měsíce v Mexiku.

Mé první týdny v USA

Mé první týdny v USA

Datum: 18. 9. 2016

Studenti se sami stávají učiteli pro své hostitelské rodiny, školy a celé komunity, protože představují model kultury své vlasti, kterou jim současně sami vysvětlují. Jedním z YFU ambasadorů letos je i Denisa, která se vydala na studijní pobyt do USA. Přinášíme vám její příběh, kde popisuje jaká byla cesta za oceán, jak ji přijala její hostitelská rodina a jak se zapojila do chodu tamní střední školy.

Můj první měsíc v USA

Můj první měsíc v USA

Datum: 7. 9. 2016

Přečtěte si zážitky Lucie, která v srpnu odletěla na roční studijní pobyt do 2. největšího státu USA - do Texasu! Jako všichni zahraniční studenti, i ona byla plná očekávání a snad i trochu nervozity, když přistávala na letišti v Houstonu. První dny s její hostitelskou rodinou ji však pomohly s aklimatizací a nyní si Lucka užívá začátek školního roku i drsné texaské vedro. Více v jejím článku.

"Výměnou to vše teprve začíná..."

"Výměnou to vše teprve začíná..."

Datum: 2. 9. 2016

Přinášíme článek Luďka, dlouholetého dobrovolníka YFU CZ, který se letos v létě vydal studovat na univerzitu do Francie. Přečtěte si jaké byly jeho začátky v mezinárodní komunitě a jak mu k jeho různým životním rozhodnutím pomohl studijní pobyt na střední škole!

Přivítejte výměnné studenty

Přivítejte výměnné studenty

Datum: 16. 8. 2016

Odjezd na výměnný pobyt je vzrušující okamžik v životě nejen výměnného studenta, ale také hostitelské rodiny. Podobně jako student si hostitelská rodina klade otázky, jak bude společné soužití fungovat. Otevřená mysl a srdce jsou skvělým předpokladem, že vše bude fungovat jak má.

"Jaké to je být výměnným studentem?"

"Jaké to je být výměnným studentem?"

Datum: 13. 7. 2016

Kláru to, podle svých slov, již od mala táhlo do Skandinávie. Není tak divu, že se přihlásila na studijní pobyt právě do Finska. Již pár měsíců je v kontaktu se svoji hostitelskou rodinou a nemůže se dočkat až se s nimi konečně setká. Přečtěte si co všechno hrálo roli při přihlašování se na roční studijní pobyt!

Má cesta k YFU studijnímu pobytu

Má cesta k YFU studijnímu pobytu

Datum: 7. 7. 2016

Kačky cesta k přihlášení se na studijní pobyt ve Švýcarsku je více, než zajímavá. Nejprve se její rodina rozhodla stát se hostitelskou rodinou pro studentku z Argentiny, která do ČR přijela na semestrální pobyt a teprvé poté Kačka začala s vyplňováním přihlášky. Z půlročního pobytu se nakonec vyklubal roční a za zhruba měsíc se Kačka konečně vydá do frankonní části Švýcarska. Více v jejím článku.  

"A co Vy, už máte vyplněnou přihlášku?"

"A co Vy, už máte vyplněnou přihlášku?"

Datum: 30. 6. 2016

Adéla se na svůj studijní pobyt ve Francii teprve chystá. Už nyní se s námi ale podělila o to, co jí vedlo k rozhodnutí odcestovat na rok do zahraničí. Ve svém článku popisuje důvody, díky kterým toto rozhodnutí učinila a vysvětluje například i to, proč si vybrala zrovna Francii jako svoji vysněnou zemi. 

"Typisk norsk", aneb 10 důvodů, proč se vydat do Norska

"Typisk norsk", aneb 10 důvodů, proč se vydat do Norska

Datum: 3. 6. 2016

Přinášíme příběh Heleny, která se vydala na studijní pobyt do Norska na jeden semestr. Přečtěte si jaké pro ni je studium norštiny, když v její hostitelské rodině se mluví hned třemi dialekty, jaká norská potravina ji po návratu do ČR bude chybět nejvíce a nebo jak to mají Norové s běžkováním.

"Osamostantila jsem se a mám nyní větší porozumění pro rozdílné kultury..."

"Osamostantila jsem se a mám nyní větší porozumění pro rozdílné kultury..."

Datum: 16. 5. 2016

Alina pochází z Německa, ale za jeden ze svých domovů považuje i Prahu. A právě odtud se loni v létě vydala na roční studijní pobyt do USA. A podle svých slov je to zatím nejlepší životní rozhodnutí, které udělala. Získala nadhled, osamostatnila se a navázala přátelství se studenty z celého světa. Jak se jí žije v hostitelské rodině se čtyřmi mladšími sourozenci? A jaká je tamní docházka na křesťanskou školu? Odpovědi naleznete v tomto článku! 

"Odhoďte strach, který je úplně zbytečný, a běžte do toho..."

"Odhoďte strach, který je úplně zbytečný, a běžte do toho..."

Datum: 24. 3. 2016

Radka se rozhodla, že vymění život v Praze za rok plný dobrodružství v Rakousku. Tam mimochodem předtím byla jen jednou a to pouze na jeden den. Nyní se ale dá říct, že tuto zemi považuje za svůj druhý domov. Pro studenty, kteří se rozhodují, zda-li mají odjet na studijní pobyt má jedinou radu... Více v článku!

"Mluvila jsem s Madeleine Albrightovou..."

"Mluvila jsem s Madeleine Albrightovou..."

Datum: 21. 3. 2016

Naty je absoloventka výměnného pobytu v USA ve státě Indiana (2008/09). Po návratu do ČR a po české maturitě se rozhodla vrátit se na vysokou školu do USA - na Trinity College. Díky squashi a cenným kontaktům se jí podařilo získat stipendium a dnes již má za sebou také několik stáží, bakalářský titul i zkušenosti z výměnného programu v Argentině. Toto je druhý článek, který vznikl na základě rozhovoru s Naty - tentokrát o jejích zkušenostech ze stáže při kampani Hillary Clintonové.

"Výměnný pobyt mi neuvěřitelně změnil život."

"Výměnný pobyt mi neuvěřitelně změnil život."

Datum: 13. 3. 2016

Naty je absolventka výměnného pobytu v USA ve státě Indiana (2008/09). Po návratu do ČR a po české maturitě se rozhodla vrátit se na vysokou školu do USA - na Trinity College. Díky squashi a cenným kontaktům se jí podařilo získat stipendium a dnes již má za sebou také několik stáží, bakalářský titul i zkušenosti z výměnného programu v Argentině, kterého se mohla díky americké škole zúčastnit.

"Nechci ani myslet na to, že budu muset za pár měsíců odjet..."

"Nechci ani myslet na to, že budu muset za pár měsíců odjet..."

Datum: 10. 3. 2016

Mira přijela do České republiky z Německa v létě 2015. Na začátku ji čeština dělala problémy, ale dnes již mluví se svými spolužáky nebo s hostitelskou rodinou bez větších problémů. Česko se pro ni stalo druhým domovem, a jak sama říká, nedovede si představit, že bude muset koncem června odjet.

10 důvodů proč jet na studijní pobyt do Belgie

10 důvodů proč jet na studijní pobyt do Belgie

Datum: 2. 3. 2016

Hranolky, vafle, tři oficiální jazyky, otevření lidé, sídlo EU - tento výpis může charakterizovat jenom jednu zemi - Belgii! Právě tam se vydala Markéta na svůj roční studijní pobyt v zahraničí. Zde pro vás sestavila 10 důvodů, proč si myslí, že by se čeští středoškoláci měli vydat na studium právě do této země Beneluxu. 

International Brunch 2016

International Brunch 2016

Datum: 2. 3. 2016

"Už jsi ochutnal tohle? Je to fantastický!"  To byla asi nejčastější věta, která zněla davem účastníků únorového International Brunche.  Na něm se sešli výměnní studenti, jejich rodiny, hostitelské rodiny, dobrovolníci i přátelé a příznivci YFU. Všichni přinesli na společnou tabuli vlastnoručně připravený pokrm mezinárodní kuchyně. Pestrost světa se tak před námi zobrazila v paletě chutí.

"Jsem tady už pět měsíců a mám ráda guláš..."

"Jsem tady už pět měsíců a mám ráda guláš..."

Datum: 25. 2. 2016

Carla pochází z argentinského města Rio Gallegos, ze kterého je to stejně daleko na Antarktidu jako do hlavního města - Buenos Aires. Vzdálenost do ČR je pak ještě více ohromující - 13 754 km! Před rokem se rozhodovala kam pojede na studijní pobyt do zahraničí a díky referencím své kamarádky si vybrala Českou republiku. Teď již šestým měsícem žije v Teplicích, kde navštěvuje tamní gymnázium, učí se česky a zapojuje se tam i do mimoškolních aktivit. Jak se studentce z jihu Argentiny žije v ČR? Více v tomto článku! 

Šest měsíců v Texasu!

Šest měsíců v Texasu!

Datum: 18. 2. 2016

Lucie již půl roku žije ve druhém největším státě USA - Texasu. Uvědomuje si, že zbylé čtyři měsíce, které zbývají do jejího návratu do ČR utečou velmi rychle. Co chce ještě stihnout? A jak se dívá na americkou kulturu nyní, kdy už může tvrdit, že ji zná? Odpovědi na tyto otázky a ještě více v tomto článku. 

Ze studijního pobytu YFU na palubu letadel Emirates

Ze studijního pobytu YFU na palubu letadel Emirates

Datum: 12. 2. 2016

Už je to nějaký ten pátek, co se Anička vrátila ze svého studijního pobytu v USA. Zkušenosti získané právě díky studiu v zahraničí využívá ale neustále. Například při pracovním pohovoru na pozici letušky u společnosti Emirates. Přečtěte si příběh o tom, jak rok v zahraničí na střední škole může změnit život.

12 důvodů proč jet na studijní pobyt do Estonska

12 důvodů proč jet na studijní pobyt do Estonska

Datum: 5. 2. 2016

Agata mluví plynule anglicky a polsky. Chtěla si do svého portfolia přidat ale ještě jeden jazyk - estonštinu. A tak se loni v létě vydala na roční studijní pobyt do Estonska, kde nyní žije s hostitelskou rodinou a studuje na tamní střední škole již více, než 5 měsíců. Zde pro vás sepsala 12 důvodů, proč by se Estonsko mělo stát zemí, kam se i vy vydáte na studium v zahraničí. 

Můj první půlrok mimo domov

Můj první půlrok mimo domov

Datum: 1. 2. 2016

Vojta chtěl podle svých slov vždy cestovat, objevovat cizí kultury a žít v zahraničí. To vše se mu splnilo díky studijnímu pobytu ve Švýcarsku, kam odjel v létě 2015. Nyní, kdy je jeho studium v zahraničí ve své polovině, se Vojta zamýšlí nad tím, co mu vlastně život v cizí zemi dává, a proč ho to tak naplňuje. Pro váhající studenty má jasnou radu: "Běžte to zkusit, můžete jen získat"! 

"Naše rodina se může rozrůstat po celém světě..."

"Naše rodina se může rozrůstat po celém světě..."

Datum: 29. 1. 2016

Přečtěte si článek Kateřiny Rubišarové, hostitelské maminky z Ostravy, jejíž rodina už po několikáté přijala zahraničního studenta u sebe doma. Rok se může zdát jako dlouhá doba, ne každého napadne, že jeho nejtěžší částí společného soužití je závěr pobytu, ke kterému neoddělitelně patří i loučení...

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.