Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

"Sednu na kolo a dvacetpět minut jedu do školy..."

"Sednu na kolo a dvacetpět minut jedu do školy..."

Datum: 17. 12. 2014

Přečtěte si rozhovor se studentem, který právě prožívá svůj výměnný rok v Nizozemí. Chodí na tamní střední školu, hraje basketbal, učí se nizozemsky a sám popisuje svůj pobyt slovy "Strašně si to užívám, jsem nadšenej".

Studium v zahraničí - termíny přihlášení

Studium v zahraničí - termíny přihlášení

Datum: 4. 12. 2014

Školní rok 2015/16 je sice ještě vzdálený, termíny pro přihlášení ke studiu v zahraničí v se ale nezvratně blíží. Informujte se ještě v prosinci a o dostupných programech a podejte si přihlášku. Studium v zahraničí na střední škole je zkušenost, která mladé lidi nesmírně obohatí. Využijte také možnosti informovat se o studiu v zahraničí na prezentacích o YFU.

"Malinký hlásek hluboko uvnitř mě mi říkal jeď do Norska!"

"Malinký hlásek hluboko uvnitř mě mi říkal jeď do Norska!"

Datum: 25. 11. 2014

Přečtěte si vyprávění studentky, která se rozhodla strávit svůj roční studijní pobyt v Norsku. Bydlí ve městě, které je až za polárním kruhem a tak již mimo jiné měla možnost spatřit na vlastní oči polární záři. Učí se rovnou tři dialekty norštiny a tohle jsou její dojmy z prvních měsíců pobytu.

"Návštěvy k nám chodí často bez ohlášení..."

"Návštěvy k nám chodí často bez ohlášení..."

Datum: 12. 10. 2014

Štěpánka je již od února v Chile. Vydala se na roční pobyt od února do ledna, což možná není z evropské perspektivy na první pohled moc logické, ale smysl v tom je - v jižní Americe mají školní rok obráceně - tamní léto vrcholí právě v únoru. Rozdíly mezi životem v Chile a České republice spatřuje Štěpánka každý den. Přečtěte si její vyprávění...

"Rakousko mě překvapuje každým dnem"

"Rakousko mě překvapuje každým dnem"

Datum: 7. 10. 2014

Přečtěte si vyprávění studentky, která se rozhodla strávit svůj roční studijní pobyt v Rakousku. Během prvních týdnů pobytu už stihla vyzkoušet Dirndl a Lederhose, navštívila hory i Štýrský Hradec.

Prezentace o zahraničních pobytech

Prezentace o zahraničních pobytech

Datum: 12. 9. 2014

Během podzimu budou probíhat školní a mimoškolní prezentace o možnostech ročního či semestrálního studia v zahraničí. Zájemci se na prezentacích mohou setkat s absolventy programu. Na mimoškolních prezentací se také rodiče mohou setkat s rodiči studentů, kteří mají svůj studijní pobyt již za sebou.

Studium v zahraničí ve školním roce 2015/16

Studium v zahraničí ve školním roce 2015/16

Datum: 2. 9. 2014

Se začátkem nového školního roku představujeme nabídku ročních a semestrálních pobytů v zahraničí. Studium v zahraničí umožňuje mladým lidem poznat odlišnou kulturu, naučit se cizí jazyk a poznat spousty nových lidí. Také ve školním roce 2015/16 je možnost vybrat si z pestré nabídky zemí!

"Portugalština se mi vždycky líbila..."

"Portugalština se mi vždycky líbila..."

Datum: 14. 8. 2014

Manuel pochází z rodiny, která se již roky angažuje v rámci YFU. Jakožto nejmladší syn ale neměl své rozhodování snadné a možná se musel potýkat i s tím, zda vůbec chce někam vycestovat. Nakonec se rozhodl pro Jižní Ameriku. V následujícím rozhovoru můžete poznat, jaké jeho rozhodování bylo...

"Chci dobře poznat tu zemi..."

"Chci dobře poznat tu zemi..."

Datum: 10. 8. 2014

Během předodjezdového semináře 2014 jsme měli možnost poznat řadu českých studentů, kteří se chystají na rok v zahraničí. Mezi nimi byl i Jakub, který svůj roční pobyt v zahraničí stráví v Nizozemí. Šárka Svobodová, dobrovolnice YFU, si s Jakubem povídala o jeho očekávání...

"Hudbu jsem si zamilovala už když mi bylo pět"

"Hudbu jsem si zamilovala už když mi bylo pět"

Datum: 15. 7. 2014

Také v letních měsících se můžete přihlásit u YFU a stát se hostitelskou rodinou. V srpnu přijede do České republiky mimo jiné také studentka ze Srbska, která bude chodit na Hudební gymnázium v Praze. Otevřete svůj domov a přijměte ji na jeden školní rok za člena své rodiny. Je to jedinečná příležitost, jak se seznámit s jinou kulturou skutečně do hloubky - zcela přirozeně v rytmu každodenního života. Hledáme hostitelskou rodinu z Prahy, která přijme studentku ze Srbska!   

"Těším se, až uvidím, jak se žije v České republice"

"Těším se, až uvidím, jak se žije v České republice"

Datum: 8. 7. 2014

Také v letních měsících se můžete přihlásit u YFU a stát se hostitelskou rodinou. V srpnu přijede do České republiky mimo jiné také studentka ze Srbska, která u nás bude chodit na střední školu. Otevřete svůj domov a přijměte ji na jeden školní rok za člena své rodiny. Je to jedinečná příležitost, jak se seznámit s jinou kulturou skutečně do hloubky - zcela přirozeně v rytmu každodenního života. Hledáme hostitelskou rodinu, která přijme Anastasiji ze Srbska!   

V zemi miliónů koláčů

V zemi miliónů koláčů

Datum: 16. 5. 2014

Nayla přijela do České republiky v lednu, protože svůj pobyt přizpůsobila školnímu roku v Argentině, odkud pochází. V následujícím článku se podělila o své dojmy a postřehy po prvních měsících na jihu Čech. Čtěte vyprávění argentiské studentky, která tráví rok v "zemi miliónů koláčů".

"Je všechno o zvyku a kompromisu"

"Je všechno o zvyku a kompromisu"

Datum: 25. 4. 2014

Lucie tráví rok v hostitelské rodině v Sainte Pazanne ve Francii. Dorazila z Čech do náruče rodiny Naboulet s pouhými dvěma roky francouzštiny. Lucie, 17 let, dnes mluví plynule Moliérovým jazykem. „Francie, její kultura, její literatura, její jazyk, který u nás pokládáme za krásný a navíc v mé zemi užitečný. Byla jsem velmi motivovaná přijet do Francie, přestože si budu muset tento rok na gymnáziu zopakovat. Baví mě objevovat francouzskou kuchyni, navštívila jsem Paříž, chodím do kurzů malby v Sainte Pazanne. Oblíbila jsem si život u moře a objevila katamaran", říká Lucka v rozhovoru pro místní noviny. "Pazánští rodiče" Pascal a Marielle vidí jen výhody této situace, což je dělá hostitelskou rodinou už třetím rokem.

"Chci se dostat do jiného světa..."

"Chci se dostat do jiného světa..."

Datum: 14. 4. 2014

Anežka má své studium v zahraničí teprve před sebou. Před rokem se o YFU dozvěděla na školní prezentaci a od té doby své myšlenky soustředila k tomu, že někam vycestuje. Rozhodla se, že příští školní rok stráví v Norsku, ale o tom, jak se k tomuto rozhodnutí dostala, si přečtěte přímo v jejím článku...  

"Estonci jsou neskuteční vlastenci"

"Estonci jsou neskuteční vlastenci"

Datum: 7. 4. 2014

Přečtěte si vyprávění české studentky Kristýny, která se pro studium v zahraničí rozhodla na poslední chvíli, a tak byly možnosti výběru zemí poměrně zúžené. Estonsko byla země, o které toho moc nevěděla, ale přesto se rozhodla vycestovat právě tam...

"Vážím si věcí, které mi předtím připadaly samozřejmé"

"Vážím si věcí, které mi předtím připadaly samozřejmé"

Datum: 25. 3. 2014

Tereza Svobodová strávila svůj semestrální pobyt v Německu ve školním roce 2008/09. O tom, že pobytem v zahraničí získala zcela nové obzory, Tereza nepochybuje. I přes to, že ne vše bylo během jejího pobytu jednoduché.

''Zbožnuji balet a francouzštinu''

''Zbožnuji balet a francouzštinu''

Datum: 24. 3. 2014

Studium v zahraničí lákalo také Elišku z Teplic. Bohužel Eliška věděla, že nebude mít na pobyt v zahraničí dostatek finančních prostředků. Nakonec se ale rozhodla zkusit štěstí a peníze na svůj pobyt získává také přes fundraisingový server GoFundMe.

"První měsíc se mi hrozně stýskalo"

"První měsíc se mi hrozně stýskalo"

Datum: 18. 3. 2014

Naty se před pěti lety vrátila ze svého pobytu v USA. Jak ji její pobyt ovlivnil, v čem se naplnila a nenaplnila její očekávání, o tom se dočtete v rozhovoru, který s Naty udělala Šárka Svobodová.

"Člověk se nejlépe učí zážitkem"

"Člověk se nejlépe učí zážitkem"

Datum: 11. 3. 2014

Vycestovat na studijní pobyt v neobvyklé zemi a pak se stát také hostitelskou rodinou? Tak to je příběh Marušky Juříkové, dnes také již aktivní dobrovolnice YFU Česká republika. Přečtěte si rozhovor o pobytu v Ázerbájdžánu a o pobytu ázerbájdžánské studentky u nás...

Život mezi kovboji

Život mezi kovboji

Datum: 16. 1. 2014

Z vyprávění studentky Báry, která je na ročním pobytě v USA, ve státě Oklahoma, se dozvíte, že i ona byla před odjezdem nervózní a řada otazníků před odjezdem ji znepokojovala. Se svojí hostitelskou rodinou hned v začátcích navázala skvělý vztah a nyní se ohlíží zpět za svým prvním půlrokem...

Studium v zahraničí - termíny

Studium v zahraničí - termíny

Datum: 13. 1. 2014

Přemýšlíš o studiu v zahraničí ve školním roce 2014/15? Na zahraniční pobyt se můžeš stále vypravit. Přihlášky je možné podávat ještě celý leden, do většiny zemí až do poloviny února. Studijní pobyt YFU je jedinečný způsob jak "vylétnout z hnízda", osamostatnit se, poznat životní styl v odlišném prostředí, rozšířit si obzory, poznat nové lidi a naučit se nový jazyk. Popovídej si s rodiči o YFU a přihlas se k úžasnému roku tvého života!

Skoro princeznou... V Nizozemí.

Skoro princeznou... V Nizozemí.

Datum: 9. 12. 2013

Jak vypadá studijní pobyt v Nizozemí? O své zážitky se podělila Lída Bažantová, která roční pobyt v Nizozemí prožila ve školním roce 2009/10.

"Zážitků už tu mám tolik, jako za celý svůj život v Česku"

"Zážitků už tu mám tolik, jako za celý svůj život v Česku"

Datum: 29. 11. 2013

Viviana v srpnu vycestovala na svůj roční pobyt v Estonsku. Když se řekne studium v zahraničí, spousta lidí si asi představí USA nebo jiné anglicky mluvící země. Jak se ale dočtete ve vyprávění Viviany, o skvělé zážitky, nové přátele a zkušenosti není zdaleka nouze i v zemích, o kterých toho možná mnoho nevíme...

"Připadá mi to jako včera, co jsem přijela"

"Připadá mi to jako včera, co jsem přijela"

Datum: 28. 11. 2013

Kamila nám už o svých zážitcích ze svého studijního pobytu v Německu psala. Po třech měsících v Německu se znovu ohlíží za uplynulou dobou a píše o tom, co ji překvapilo, co ji potěšilo, čeho se ještě obává...

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.