Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

Z Japonska na rok do Čech: 飯浜郁女

Z Japonska na rok do Čech: 飯浜郁女

Datum: 22. 1. 2016

Ayame je vůbec první japonskou studentkou, která se rozhodla, že stráví roční studijní pobyt v České republice. Bydlí u hostitelské rodiny v Praze, kde zároveň chodí na gymnázium. Nyní, čtyři a půl měsíce po jejím příjezdu se rozhodla, že (v češtině) popíše své dosavadní pocity a dojmy. Podívejte se sami, jaké to je pro studentku z Japonska odjet na rok do Čech.

Dojmy z Michiganu

Dojmy z Michiganu

Datum: 14. 1. 2016

O tom, že jeden školní rok není až zas tak dlouhá doba se momentálně přesvědčuje naše studentka Veronika, která je od srpna na studijním pobytě v zahraničí v americkém Michiganu. Své nové prostředí se jí zalíbilo natolik, že již nyní ví jak těžké bude odjet. Podívejte se na její dojmy z prvních měsíců pobytu.

Jak se můj japonský sen stal skutečností

Jak se můj japonský sen stal skutečností

Datum: 7. 1. 2016

Terezie je druhou českou YFU studentkou, která se vydala na studijní pobyt do Japonska. Země vycházejícího slunce byla jejím snem již od malička a tak si svůj semestrální pobyt užila plnými doušky. Zapojila se do školního volejbalového klubu a zdokonalila se v japonštině. Více v jejím článku! 

Což takhle dát si Čínu (na rok) ?

Což takhle dát si Čínu (na rok) ?

Datum: 11. 12. 2015

Luděk, člen našeho kancelářského týmu během listopadu na 2 týdny vycestoval do Číny. Kromě schůzky s tamními zástupci YFU měl možnost tuto zemi i trochu procestovat a tak si nyní můžete přečíst jeho dojmy z nejlidnatější země světa i to, proč si myslí, že Čína by byla skvělou destinací pro studijní pobyt v zahraničí. 

Rok v zemi klokanů

Rok v zemi klokanů

Datum: 10. 12. 2015

Vítek byl prvním českým studentem, který se s YFU vydal na roční studijní pobyt do Austrálie. Dnes, půl roku po jeho návratu zpět do České republiky se ohlíží za svým, jak sám popisuje, největším životním dobrodružstvím. Přečtěte si o jeho zážitcích s hostitelskou rodinou, jeho australskými kamarády, i o tom jaké to bylo vrátit se po 10 měsících zpět do české reality! 

Moje 3 měsíce v Coloradu

Moje 3 měsíce v Coloradu

Datum: 4. 12. 2015

Hornaté Colorado - to je nový domov pro Báru, která se rozhodla strávit svůj studijní pobyt v zahraničí v USA. Co si myslí o stereotypech, které se o Americe říkají? Do jakých mimoškolních aktivit se zapojila? A co ji z České republiky chybí nejvíce? To se dozvíte v jejím článku.  

První český YFU student v Uruguayi a jeho zážitky!

První český YFU student v Uruguayi a jeho zážitky!

Datum: 11. 11. 2015

Dominik se jako první český YFU výměnný student vydal na roční studijní pobyt do Uruguaye. Jak sám tvrdí, předtím toho o této malé jihoamerické zemi moc nevěděl. Nyní se na rok stala jeho domovinou. Bydlí v Montevideu, chodí do tamní střední školy, na fotbalové zápasy a zvyká si na tamní speciality jako je například "Dulce de Leche" nebo "Yerba Maté". Jaké jsou jeho první týdny v Uruguayi a co radí nerozhodnutým studentům se dočtete v tomto článku!

"Co je opravdový domov?"

"Co je opravdový domov?"

Datum: 29. 10. 2015

Matyáš se od svého návratu ze studijního pobytu ve Finsku zapojil do YFU aktivit velice aktivně. Jaké ale byly jeho dojmy bezprostředně po příjezdu do České republiky letos v létě? Jak se vypořádal s kulturním šokem - z toho, že je opět "doma"? Jak se popral se srovnávacími zkouškami ve škole? Odpovědi na tyto otázky naleznete v tomto článku! 

Výlet na Milešovku s hostitelskými rodinami a studenty

Výlet na Milešovku s hostitelskými rodinami a studenty

Datum: 26. 10. 2015

"Martine, co to je? Je to sníh?" Ptal se Sebastian z Mexika, když vystupovali z auta v Bořislavi. "Ne, to je jen podzimní ranní mlha, Sebastiane", zněla odpověď. Podívejte se na fotogalerii a krátký článek z výletu na Milešovku.

"Výměnným rokem to nekončí, naopak, tím to všechno teprve začíná..."

"Výměnným rokem to nekončí, naopak, tím to všechno teprve začíná..."

Datum: 20. 10. 2015

Anička se ve školním roce 2012/13 zúčastnila studijního pobytu ve Švýcarsku. Po návratu do České republiky odmaturovala na Česko-anglickém gymnáziu a rozhodla se pro univerzitní studium v Rakousku. V tomto článku popisuje své první týdny studia v Horním Rakousku, i to, jak ji studium v zahraničí během střední školy pomohlo k tomuto významnému životnímu kroku.  

Jak YFU zdolalo Lysou horu

Jak YFU zdolalo Lysou horu

Datum: 16. 10. 2015

Mexický student Gandhi je v České republice již desátý měsíc. V září se zúčastnil výletu na Lysou horu, který organizovala jeho hostitelská rodina Rubišarových. Přečtěte si jeho vyprávění...

Co mi rok v Německu s YFU dal

Co mi rok v Německu s YFU dal

Datum: 15. 10. 2015

Ondra pochází z Mnichova Hradiště. Loni v létě se s YFU vydal na roční studijní pobyt do Německa. Deset měsíců žil a chodil do školy v Kolíně nad Rýnem. Letos v létě se vrátil zpět do Čech a v tomto krátkém článku popisuje, co mu čas strávený v Německu dal. Dá se naučit německy za rok? Podle Ondry bez problémů! Čím jiným tě může rok u našich sousedů obohatit? Více v článku! 

Moje rakouské dobrodružství

Moje rakouské dobrodružství

Datum: 9. 10. 2015

Ačkoliv je Rakousko jednou z našich sousedících zemí, život v něm může být v mnoha aspektech hodně odlišný. O tom se letos přesvědčuje i Radka, studentka pražského gymnázia, která si vybrala právě tuto alpskou zemi jako místo svého studijního pobytu v zahraničí. Přinášíme její zážitky z prvních týdnů u její nové hostitelské rodiny.

YFU umožňuje lidský pohled na mezinárodní vztahy, i politiku

YFU umožňuje lidský pohled na mezinárodní vztahy, i politiku

Datum: 2. 10. 2015

Mnoho lidí teď přemýšlí o studiu v zahraničí. YFU už přes 60 let nabízí takové programy, které se zaměřují na tzv. mezikulturní výměnu. Znamená to, že cílem pobytu v zahraničí je nejen ovládnutí cizího jazyka, ale také rozvinutí řady osobnostních rysů jako je sebevědomí, otevřenost, pozitivní přístup a v neposlední řadě také odvaha. Tyto výstupy se ale nedostaví samy - základním předpokladem je, že sám student věří, že i on to může zvládnout.

"Evropa je rozmanitá svými budovami, Texas zase svými lidmi..."

"Evropa je rozmanitá svými budovami, Texas zase svými lidmi..."

Datum: 28. 9. 2015

Texas je zhruba 9x větší, než celá Česká republika a letos v létě se stal na rok domovem pro Lucii, která právě v tomto druhém největším státě USA prožívá svůj studijní pobyt v zahraničí. Docházka na střední školu v USA má svá specifika, která jsou krásně popsána v tomto povídání, které nám Lucie poslala. Přečtěte si jaké to je odjet na rok do USA. 

"Jsou chvíle, kdy mi připadá jako bych tu žila už několik let..."

"Jsou chvíle, kdy mi připadá jako bych tu žila už několik let..."

Datum: 21. 9. 2015

Karolína v srpnu odjela na roční pobyt do Belgie - Valonska. První dny ve škole byly podle jejích slov těžké, ale po pár týdnech si našla první kamarády a s hostitelskou rodinou již komunikuje ve franouzštině. Jak hodnotí svůj první měsíc během studijního pobytu v Belgii si můžete přečíst v následujícím článku.

Ohlédnutí za seminářem PAO 2015

Ohlédnutí za seminářem PAO 2015

Datum: 16. 9. 2015

Uplynulý víkend strávili dobrovolníci spolu s výměnnými studenty na semináři v Rokytnici nad Jizerou. Seminář PAO (Post arrival orientation) je pro studenty prvním setkáním s českým YFU a jeho dobrovolníky. Cílem semináře je připravit studenty na život a adaptaci v českém prostředí. Jaké situace už naše studenty překvapily?

Můj první měsíc ve Švýcarsku

Můj první měsíc ve Švýcarsku

Datum: 14. 9. 2015

  Přinášíme příběh Vojty, který letos v létě odjel na studijní pobyt do Švýcarska. V tomto povídání nastiňuje, jaký byl jeho první měsíc, jak se pere se švýcarskou němčinou, a doporučuje všem nerozhodnutým studentům, aby se vydali na podobné dobrodružsví! 

Lehkou váhu nebrat

Lehkou váhu nebrat

Datum: 7. 9. 2015

Albert je absolventem studijního pobytu v Nizozemí, ze kterého se vrátil na začátku letošního července. Přečtěte si jaké byly jeho dojmy krátce po návratu do České republiky po roce stráveném v zahraničí. 

Přihlas se k výměnnému pobytu již dnes

Přihlas se k výměnnému pobytu již dnes

Datum: 28. 8. 2015

Se začátkem nového školního roku také přichází doba, kdy je vhodné přemýšlet o výměnném pobytu v zahraničí v následujícím školním roce (2016/17). U výměnného pobytu YFU nejde jenom o ovládnutí jazyka dané země. Důležité je, že během školního roku stráveného v zahraničí se studenti naučí samostatnosti, získají nový pohled na svůj život a svoji kulturu, posílí své sebevědomí.

Přihlas se k ročnímu nebo semestrálnímu pobytu od ledna 2016

Přihlas se k ročnímu nebo semestrálnímu pobytu od ledna 2016

Datum: 20. 7. 2015

"Na setkání "Come and go" v roce 2012 jsem začala přimýšlet o tom, že bych přecejen měla vycestovat na výměnný pobyt", vzpomíná Anna Laura John, která strávila rok 2013 v Chile. I v letních měsících, kdy většina českých středoškoláků užívá volna, teplého počasí a případně nějaké ty brigády, je možnost přihlásit se ke studijnímu pobytu v zahraničí.

"No stress..."

"No stress..."

Datum: 14. 7. 2015

Většina studentů, kteří stráví školní rok 2015/16 v zahraničí na svůj pobyt odlétá či odjíždí v červenci a srpnu. Někteří už své umístění do hostitelské rodiny znají, řada z nich ale teprve čeká. Absolventi zahraničního pobytu vzkazují - nervozita na začátku je úplně normální, nezáleží na tom, jestli rodinu znáte dva týdny nebo půl roku před odjezdem...

"Šlo se spát, když byla tma, a když byl den, tak jsi vstával..."

"Šlo se spát, když byla tma, a když byl den, tak jsi vstával..."

Datum: 3. 6. 2015

Manuel je poslední ze tří sourozenců, který se vydal na studijní pobyt. Jeho bratr strávil rok v USA, jeho sestra v Chile a on teď prožívá výměnný studijní pobyt v Brazílii. V rámci tohoto pobytu měl možnost zúčastnit se fakultativního výletu do Amazonie, který popisuje v tomto článku. Přečtěte si jeho dojmy z plavby po Amazonii, kde se společně s výměnnými studenty z celého světa koupal v řece Rio Negro, lovil piraně a k snídani jedl čerstvě natrhané ovoce.

Poznejte zahraniční studenty - hledáme hostitelské rodiny

Poznejte zahraniční studenty - hledáme hostitelské rodiny

Datum: 1. 6. 2015

Staňte se hostitelskou rodinou a přijměte k sobě domů zahraničního studenta! Víme, že to je tak trochu schůzka naslepo, ale ani tak se hostitelského programu nemusíte obávat. Soužití s novým členem rodiny vaši rodinu obohatí o zcela nové pohledy na svoji každodenní rutinu a seznámíte se také s kulturou výměného studenta.

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950

http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.