Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

"Od dětství mě přitahuje Francie"

"Od dětství mě přitahuje Francie"

Datum: 24. 6. 2013

Elizabeth se o možnosti studia v zahraničí dozvěděla od své kamarádky Lucky, která se na svůj pobyt také chystá. Shodou okolností si také Elizabeth vybrala za svůj nový domov Francii. Zbývají jí asi ještě dva měsíce do odjezdu, ale již dnes se s námi podělila o své zážitky...

Ohlédnutí za seminářem PDO 2013

Ohlédnutí za seminářem PDO 2013

Datum: 24. 6. 2013

O víkendu 14.-16.6. proběhl seminář PDO (Pre departure orientation). Na semináři se sešli studenti, kteří odjíždějí na zahraniční studijní pobyty, zahraniční studenti, kteří se za několik dní ze svého pobytu vrací domů a součástí letošního semináře byl také program pro hostitelské rodiny a rodiče studentů.

"Tak trochu tuším, že to bude všechno úplně jiné"

"Tak trochu tuším, že to bude všechno úplně jiné"

Datum: 27. 5. 2013

Lucie má svůj roční pobyt ve Francii teprve před sebou. Dokonce ještě nebyla ani na svém předodjezdovém semináři. I tak se ale rozhodla podělit se s námí o své pocity před svým velkým krokem do neznáma. V srpnu její velké dobrodružství začíná...

Instagramírujeme!

Instagramírujeme!

Datum: 22. 5. 2013

Máš smartphone nebo tablet? Nejsi velký spisovatel, ale přece se chceš dělit o své zážitky ze studia v zahraničí nebo z hostitelského programu? Zkus to přes instagram. Jednoduše vyfoť zážitek, uprav v jednoduché aplikaci a sdílej s "hashtagem" YFU.

"Jsme v mé chilské škole jako jedna velká rodina"

"Jsme v mé chilské škole jako jedna velká rodina"

Datum: 2. 5. 2013

Školní rok začíná v Chile v březnu. Anna Laura chodí tedy už druhým měsícem ve své nové školní uniformě do své nové jihoamerické školy. O tom, jak moc je vyučování v jedné z nejlepších chilských škol jiné od toho českého, co nového při něm zažila a o dalším se nám Laura svěřila v následujícím psaní.

"Poznala jsem tady v Chile mnoho nových lidí"

"Poznala jsem tady v Chile mnoho nových lidí"

Datum: 22. 4. 2013

Anna Laura přiletěla do Chile začátkem ledna, takže už v této jihoamerické zemi tráví čtvrtý měsíc. A pořád má co objevovat! Právě se vrátila z výletu pořádaného YFU, kde navštívila jižní části Chile, poznala další výměnné studenty a málem viděla i místní domorodce - tučňáky. Podělila se s námi o zážitky z výletu:

Ochutnávka ázerbajdžánštiny

Ochutnávka ázerbajdžánštiny

Datum: 17. 4. 2013

Studentka YFU Maruška strávila svůj studijní pobyt v Ázerbájdžánu. Podělila se s námi o myšlenky, které se jí honí hlavou, když přemýšlí o motivaci k učení se novým jazykům a co jí to v životě přináší. Navíc pro nás připravila malou překladatelskou hru. Čtěte Marušky vyprávění.

Jak chutná svět

Jak chutná svět

Datum: 19. 3. 2013

Prvního března proběhlo další sektání hostitelských rodin, studentů a dobrovolníků. Poznávání nejrůznějších kultur má samozřejmě i velmi konkrétní a velmi chutnou podobu - jídlo. Akce s názvem International dinner (mezinárodní večeře) dala možnost seznámit se s různými druhy jídel, poznat lidi zapojené do YFU (studenty, budoucí studenty, rodiny, rodiče) a samozřejmě se dobře pobavit.

"Rok, který změnil můj život"

"Rok, který změnil můj život"

Datum: 16. 3. 2013

Tessa je výměnná studentka z Nizozemska. Říká, že o České republice toho její holandští spolužáci neví moc. Ale před rokem a půl byla Tessa se svojí holandskou třídou na týdenním pobytu v ČR a mnohé se pro ni změnilo. Zrodila se její láska pro Českou republiku.

"Potěšily mě dárky od hostitelských babiček a dědečků"

"Potěšily mě dárky od hostitelských babiček a dědečků"

Datum: 15. 2. 2013

Už šest měsíců je Anička na studijním pobytu ve Švýcarsku. Napsala nám o svých nových zážitcích ze země, která se stala jejím druhým domovem a kde si právě užívá lyžování a spolehlivých vlaků.

"Švýcaři jsou příjemní lidé"

"Švýcaři jsou příjemní lidé"

Datum: 8. 2. 2013

S Barbarou John, Švýcarkou žijící již 15 let v České republice, jsme si povídali o Švýcarsku, o podobnostech a odlišnostech tamního života v porovnání s českým. Barbara nám také řekla něco o svém pohledu na YFU - jakožto maminka dvou studentů, kteří na programu byli, má možná zajímavé tipy, kam se vydat na roční dobrodružství.

"Největší zážitek z cesty byl přelet And"

"Největší zážitek z cesty byl přelet And"

Datum: 1. 2. 2013

Laura je právě na začátkuročního pobytu v Chile (vybrala si pobyt od ledna do ledna). Podělila se o své zážitky z cesty na druhou stranu světa a o první dojmy z chilské krajiny a lidí. Přečtěte si, jak dlouho Chilané nakupují, kolik je tam právě stupňů a kdy je vhodné přijít na oslavu.

"Zamilovala jsem si menší město"

"Zamilovala jsem si menší město"

Datum: 27. 1. 2013

Tentokrát jsme si o studiu v USA povídali s Hátou, která strávila rok 2011/12 v Minnesotě. Jako holka z hlavního města spíš měla představu života ve velkém městě. Představa, že pojede na rok do malého města ji znervózňovala. Dnes ale mluví o výhodách.

"Podivné je najednou nejobyčejnější věcí na světě"

"Podivné je najednou nejobyčejnější věcí na světě"

Datum: 22. 1. 2013

Maruška se rozhodla prožít něco úplně nového a poznat ne moc známou kulturu s odlišným životním stylem i myšlením. Odjela proto s YFU na roční výměnný pobyt do Ázerbajdžánu, kde právě prožívá polovinu své výměny. Na co myslí, když přemýšlí o svém životě před výměnou, jak vnímá žití v jiné kultuře, jak hodnotí šanci poznat jiný způsob života a co vzkazuje budoucím výměnným studentům a lidem, kteří se o výměně rozhoduj. O tom všem nám píše v následujícím psaní z dalekého Kavkazu.

"Češi znají Rammstein a Bayern Mnichov"

"Češi znají Rammstein a Bayern Mnichov"

Datum: 20. 1. 2013

V sobotu jsme si povídali s Nicole a Kirou z Německa. Je to už pět měsíců od jejich příjezdu do České republiky, pět měsíců se tedy učí český jazyk. Předtím uměla Kira s Nicole akorát "ahoj" nebo "dobrý den". Jaké to je, když přijedete do neznámé kultury, kde se mluví neznámým jazykem? A jak tímto neznámým jazykem mluvíte po necelém půl roce? Podívejte se na video...

Jižní Amerika

Jižní Amerika

Datum: 14. 1. 2013

Ovládnutí cizího jazyka je jen jeden z mnoha výstupu ročního pobytu v zahraničí s YFU. Kultura, to jsou také zvyky, jídlo, způsoby trávení volného času, ale i rodinného života. Rozšiř si své obzory o země Jižní Ameriky, každá z nich nabízí pestrý život a navíc velmi oblíbenou španělštinu nebo portugalštinu. Vyber si například roční pobyt v Argentině, Brazílii nebo Chile a poznej úžasný život v Jižní Americe.

Deset let po návratu z USA

Deset let po návratu z USA

Datum: 5. 12. 2012

Lenka Kavalířová strávila rok v USA. Není to ale včera, kdy se vrátila. Je to už více než deset let, ale i po této době Lenka vzpomíná na svůj čas v USA v dobrém. Přečtěte si interview s bývalou studentkou v USA a dozvíte se také, jak žije dnes. Na obrázku je kopie článku, který o Lence vyšel v době, kdy studovala na střední škole ve Wisconsinu.

"Kouhoutci kokrhali a rušilo to celé sousedství"

"Kouhoutci kokrhali a rušilo to celé sousedství"

Datum: 3. 12. 2012

Maruška byla na rok ve Francii. Před svým pobytem byla trochu nervózní z toho, že se dostala do rodiny žijící na venkově. Nakonec se jí tam ale líbilo - dokonce se podělila o svůj zážitek na krátkém videu. S kokrhajícími kouhoutky se vyrovnali po francouzsku..

Příběh z USA

Příběh z USA

Datum: 17. 11. 2012

Přemýšlíš o studiu v zahraničí? Jak tě to asi změní? Myslíš, že se naplní tvá očekávání? Podívej se na video Nicholase. Nicholase zaujalo studium v USA, a tak prožil nezapomenutelný rok nedaleko Washingtonu DC...

MY YFU Story: Anna ve Švýcarsku

MY YFU Story: Anna ve Švýcarsku

Datum: 23. 10. 2012

Anička odjela do Švýcarska v létě a rozhodla se svěřit se svými zážitky. Přečtěte si první postřehy, které ze země helvétského kříže posílá.

Ázerbajdžán - první zážitky první studentky

Ázerbajdžán - první zážitky první studentky

Datum: 19. 10. 2012

Studium v USA, v Německu, ve Finsku? Určitě skvělá volba. A častá! Studenti ale cestují také do neobvyklých destinací: Přečtěte si zkušenosti první studentky z České republiky (a první studentky vůbec), která se vydala na roční pobyt do Ázerbajdžánu. Život s hostitelskou rodinou, návštěva školy, semináře s YFU - i to na ni čeká v této exotické destinaci.

VIDEO: Interview s bývalými studenty

VIDEO: Interview s bývalými studenty

Datum: 18. 8. 2012

Zajímáš se o studium v zahraničí? Podívej se na desetiminutový rozhovor s bývalými studentkami Aničkou a Kamilou. Možná, že ti toto video zodpoví některé dotazy ohledně studia v zahraničí.

My YFU story: Ester v Chile

My YFU story: Ester v Chile

Datum: 26. 6. 2012

Přečtěte si vyprávění Ester, která se rozhodla strávit svůj výměnný pobyt v Chile.

VIDEO: Studuj v USA!

VIDEO: Studuj v USA!

Datum: 8. 6. 2012

Přemýšlíš ještě o studiu v zahraničí? Mrkni na příběh Luďka, který ti na tomhle videu povypráví o svém zážitku výměnného pobytu v roce 2010/11. I dnes se můžeš přihlásit k pobytu v USA!

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.