Zážitky studentů

Přečti si, co účastníci studijních pobytů YFU zažili v cizích zemích. Přihlas se ke studijnímu pobytu v zahraničí a může zde být i tvůj příběh.

''Zbožnuji balet a francouzštinu''

''Zbožnuji balet a francouzštinu''

Datum: 24. 3. 2014

Studium v zahraničí lákalo také Elišku z Teplic. Bohužel Eliška věděla, že nebude mít na pobyt v zahraničí dostatek finančních prostředků. Nakonec se ale rozhodla zkusit štěstí a peníze na svůj pobyt získává také přes fundraisingový server GoFundMe.

"První měsíc se mi hrozně stýskalo"

"První měsíc se mi hrozně stýskalo"

Datum: 18. 3. 2014

Naty se před pěti lety vrátila ze svého pobytu v USA. Jak ji její pobyt ovlivnil, v čem se naplnila a nenaplnila její očekávání, o tom se dočtete v rozhovoru, který s Naty udělala Šárka Svobodová.

"Člověk se nejlépe učí zážitkem"

"Člověk se nejlépe učí zážitkem"

Datum: 11. 3. 2014

Vycestovat na studijní pobyt v neobvyklé zemi a pak se stát také hostitelskou rodinou? Tak to je příběh Marušky Juříkové, dnes také již aktivní dobrovolnice YFU Česká republika. Přečtěte si rozhovor o pobytu v Ázerbájdžánu a o pobytu ázerbájdžánské studentky u nás...

Život mezi kovboji

Život mezi kovboji

Datum: 16. 1. 2014

Z vyprávění studentky Báry, která je na ročním pobytě v USA, ve státě Oklahoma, se dozvíte, že i ona byla před odjezdem nervózní a řada otazníků před odjezdem ji znepokojovala. Se svojí hostitelskou rodinou hned v začátcích navázala skvělý vztah a nyní se ohlíží zpět za svým prvním půlrokem...

Studium v zahraničí - termíny

Studium v zahraničí - termíny

Datum: 13. 1. 2014

Přemýšlíš o studiu v zahraničí ve školním roce 2014/15? Na zahraniční pobyt se můžeš stále vypravit. Přihlášky je možné podávat ještě celý leden, do většiny zemí až do poloviny února. Studijní pobyt YFU je jedinečný způsob jak "vylétnout z hnízda", osamostatnit se, poznat životní styl v odlišném prostředí, rozšířit si obzory, poznat nové lidi a naučit se nový jazyk. Popovídej si s rodiči o YFU a přihlas se k úžasnému roku tvého života!

Skoro princeznou... V Nizozemí.

Skoro princeznou... V Nizozemí.

Datum: 9. 12. 2013

Jak vypadá studijní pobyt v Nizozemí? O své zážitky se podělila Lída Bažantová, která roční pobyt v Nizozemí prožila ve školním roce 2009/10.

"Zážitků už tu mám tolik, jako za celý svůj život v Česku"

"Zážitků už tu mám tolik, jako za celý svůj život v Česku"

Datum: 29. 11. 2013

Viviana v srpnu vycestovala na svůj roční pobyt v Estonsku. Když se řekne studium v zahraničí, spousta lidí si asi představí USA nebo jiné anglicky mluvící země. Jak se ale dočtete ve vyprávění Viviany, o skvělé zážitky, nové přátele a zkušenosti není zdaleka nouze i v zemích, o kterých toho možná mnoho nevíme...

"Připadá mi to jako včera, co jsem přijela"

"Připadá mi to jako včera, co jsem přijela"

Datum: 28. 11. 2013

Kamila nám už o svých zážitcích ze svého studijního pobytu v Německu psala. Po třech měsících v Německu se znovu ohlíží za uplynulou dobou a píše o tom, co ji překvapilo, co ji potěšilo, čeho se ještě obává...

Moje cesta za squashovým snem

Moje cesta za squashovým snem

Datum: 27. 11. 2013

Naty Babjuková se zúčastnila svého středoškolského studijního pobytu v USA v roce 2008/9. Od té doby už uplynula řádka let, a tak jsme s potěšením zjišťovali, jak se daří naší absolventce. Po té, co dokončila střední školu v České republice, se Naty rozhodla vrátit se zpět do USA a studovat tam také na vysoké škole. Přečtěte si její vyprávění.

"Člověk tu je sám za sebe"

"Člověk tu je sám za sebe"

Datum: 20. 11. 2013

Kamila se sice nevydala do nejvzdálenější země na naší planetě, ale i tak ji nepřestává každodenní život v Německu překvapovat. Přečtěte si vyprávění studentky, která si vybrala roční pobyt v Německu.

"Zhlédli jsme snad všechny francouzské filmy"

"Zhlédli jsme snad všechny francouzské filmy"

Datum: 31. 10. 2013

Lucka má za sebou první dva měsíce svého ročního pobytu ve Francii. Její cesta za pobytem začla na školní prezentaci na teplickém gymnáziu, kde se o YFU dozvěděla. Dnes, o necelý rok později, nám píše z Francie o svých zkušenostech s tamními zvyky a jazykem.

V zemi šmoulů

V zemi šmoulů

Datum: 3. 10. 2013

V Belgii, zemi modrých šmoulů, detektiva Tintina a dalších světoznámých komiksových postaviček se ocitla Šárka ze severních Čech. Ve Valonsku, frankofonní části Belgie, tráví svůj výměnný pobyt s YFU. Své nové dobrodružství popisuje na svém blogu.

"Vzali mě na jazzový festival do Nantes"

"Vzali mě na jazzový festival do Nantes"

Datum: 20. 9. 2013

Lucie pochází z Teplic a o YFU se dozvěděla před více než rokem na školní prezentaci. Z teplického gymnázia letos není jediná, kdo se napobyt YFU vydal, kamarádka Lucky je rovněž ve Francii a další spolužák se vydal na roční pobyt do USA. V následujícím článku si můžete přečíst první dojmy Lucky, která tráví svůj roční pobyt v západní části Francie.

Studium v zahraničí - nabídka ročních pobytů

Studium v zahraničí - nabídka ročních pobytů

Datum: 5. 9. 2013

Začal nový školní rok a s ním přichází i nová nabídka ročních pobytů YFU. Studuj v zahraničí ve školním roce 2014/15. Studium v zahraničí ti umožní poznat odlišnou kulturu, naučit se cizí jazyk a samozřejmě poznáš spousty lidí z celého světa.

První týden v mé nové rodině

První týden v mé nové rodině

Datum: 2. 9. 2013

Veronika přiletěla na roční pobyt v USA před několika dny. Její nové bydliště v USA je ve státě Michigan, nás samozřejmě zajímalo, jaké jsou její první zážitky. Přečtěte si také její vyprávění.

Jak vyřešit dárek pro hostitelskou rodinu?

Jak vyřešit dárek pro hostitelskou rodinu?

Datum: 8. 8. 2013

Odjezd na studium v zahraničí je za dveřmi a řada studentů řeší, jakou maličkost přivézt hostitelské rodině. Vymyslet vhodný dárek hostitelské rodině není zdaleka  tak snadné, jak by se mohlo zdát. Kufr je už tak zaplněn věcmi na celý rok, tak co by se do něj ještě mohlo vejít? Přečtěte si článek Lídy Bažantové...

Studium v Chile - semestr

Studium v Chile - semestr

Datum: 26. 7. 2013

Studium v zahraničí ti přinese mnohem víc než ovládnutí cizího jazyka. Dostaneš možnost postavit se na vlastní nohy, budeš řešit situace, kterým řada lidí čelí mnohem později, poznáš novou kulturu a z nového úhlu pochopíš i tu svoji vlastní. Semestrální pobyt v Chile je řešením pro ty, kteří mají zájem pobyt ve vzdálené zemi s pestrou kulturou, přátelskými lidmi a světovým jazykem - španělštinou.

Co musíš stihnout dřív, než ti bude 18?

Co musíš stihnout dřív, než ti bude 18?

Datum: 22. 7. 2013

Osmnáct let, to je věk, ve kterém v řadě zemí dovrší člověk plnoletost. Stane se dospělým - získává novou svobodu, ale zároveň i zodpovědnost nad svým životem. Časopis Redway přinesl přehled důležitých a zásadních zkušeností, životních kroků, které by člověk měl zažít ještě před svými osmnáctými narozeninami. Zkušenosti, které přináší studium v zahraničí, jsou zastoupené hned v několika bodech... nebo snad přímo ve všech?

Jakou přezdívku má "tvůj" stát?

Jakou přezdívku má "tvůj" stát?

Datum: 15. 7. 2013

Spojeným státům americkým se často přezdívá "Země svobody" nebo "Země neomezených možností". Ale jak to je s jednotlivými státy unie? Víš, že skoro každý stát má svoji oficiální přezdívku?

Jak jsem se balila na rok do Chile

Jak jsem se balila na rok do Chile

Datum: 11. 7. 2013

Pro většinu vyjíždějících studentů brzy vyvrcholí přípravy na studijní pobyt s YFU a vynořují se otázky, co si s sebou zabalit a co vše při tom myslet. Anna Laura řešila podobnou situaci před půl rokem. Dnes je už zkušená výměnná studentka užívající si polovinu svého pobytu v Chile. Podělila se o své zážitky z balení a přidala pár dobrých tipů.

"Od dětství mě přitahuje Francie"

"Od dětství mě přitahuje Francie"

Datum: 24. 6. 2013

Elizabeth se o možnosti studia v zahraničí dozvěděla od své kamarádky Lucky, která se na svůj pobyt také chystá. Shodou okolností si také Elizabeth vybrala za svůj nový domov Francii. Zbývají jí asi ještě dva měsíce do odjezdu, ale již dnes se s námi podělila o své zážitky...

Ohlédnutí za seminářem PDO 2013

Ohlédnutí za seminářem PDO 2013

Datum: 24. 6. 2013

O víkendu 14.-16.6. proběhl seminář PDO (Pre departure orientation). Na semináři se sešli studenti, kteří odjíždějí na zahraniční studijní pobyty, zahraniční studenti, kteří se za několik dní ze svého pobytu vrací domů a součástí letošního semináře byl také program pro hostitelské rodiny a rodiče studentů.

"Tak trochu tuším, že to bude všechno úplně jiné"

"Tak trochu tuším, že to bude všechno úplně jiné"

Datum: 27. 5. 2013

Lucie má svůj roční pobyt ve Francii teprve před sebou. Dokonce ještě nebyla ani na svém předodjezdovém semináři. I tak se ale rozhodla podělit se s námí o své pocity před svým velkým krokem do neznáma. V srpnu její velké dobrodružství začíná...

Instagramírujeme!

Instagramírujeme!

Datum: 22. 5. 2013

Máš smartphone nebo tablet? Nejsi velký spisovatel, ale přece se chceš dělit o své zážitky ze studia v zahraničí nebo z hostitelského programu? Zkus to přes instagram. Jednoduše vyfoť zážitek, uprav v jednoduché aplikaci a sdílej s "hashtagem" YFU.

Nahoru Tisk Zpět

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz
 

YFU je nezisková organizace, která nabízí studium pro středoškoláky formou studijních pobytů v zahraničí. Studuj v zahraničí, poznej novou kulturu, nauč se nový jazyk, osamostatni se a rozšíř si obzory. Nabízíme studium v zahraničí s pobytem u hostitelských rodin. Nauč se cizí jazyk a poznej svět přímo na vlastní kůži, studuj rok v zahraničí! YFU nabízí semestrální a roční pobyty v zahraničí pro středoškoláky.