Předodjezdový seminář aneb PDO 2022

Předodjezdový seminář aneb PDO 2022
Datum:

Pojeďte na PDO. CO to je pí-dý-ou? To po nás budou chtít tři dny přemýšlet a ještě o víkendu? Vždyť tam nikoho neznám... Pak se však z Pěkně Divnejch Očekávání stane Pořádně Depresivní Odjezd, aneb nikdo nechtěl domů.

Byly to pěkně nabité dny, stejně jako byla nabitá chata Doubravka. Letošní PDO se zapsalo do historie - přijelo neuvěřitelných 47 účastníků a 21 dobrovolníků. Hned co jsme přijeli, museli jsme se seznámit, najít člověka se stejnou vlaječkou na nametagu a zkusit si zapamatovat alespoň pár jmen (stejně s tím máme všichni problémy). Pátek utekl rychle. Zjistili jsme, co studenti očekávají od semináře, zamotali jim hlavy albatrosiánským rituálem a zazpívali u táboráku. Pak už byl jen night peace.
 
PDO 162(1)V sobotu každého probudilo něco jiného, některé ranní jóga, ty odvážné koupání ve studené řece (nebo spíš potoce) a jiné prostě dávka kofeinu a sacharidů. Celé dopoledne se odehrávalo ve znamení kultury. Odpoledne pak patřilo především studentům a jejich otázkám. Myslím, že se nám jejich zvědavost povedlo ukojit. A co dělali inbound studenti - naše mezinárodní delegace? Ti s úsměvem a slzami vzpomínali na zážitky z výměny, ze které jim zbývá už jen malý kousek. Na večer si dokonce připravili prezentace o jejich mezikulturním zážitku. 
 
Lotta z Estonska nám vysvětlila, že jazyk, kterým mluví, nerozlišuje ženský a mužský rod a nepoužívá budoucí čas. Poté dodala: „In Estonia we have no sex and no future,“ a všichni lehli smíchy. Dále nás čekala instruktáž o používání tureckého záchodu od Kerema, polemizování nad těstovinami s kakaem s Italy Ritou a Vitem, detailní představení Japonska od Kena a Sandrovo povídání o tom, jak se potkal s hodonínským starostou. Zkrátka mají co vyprávět.
 PDO 042
Tento první červnový víkend byl plný smíchu, nových znalostí, otázek a odpovědí, zpívání i sportu, přátelství a hlavně YFU spiritu, protože všem nám v hrudi bije fialové YFU srdce. Jestli jsi zvědavý, jak se naši letošní outbound studenti poperou s výměnou, tak sleduj náš instagram, tam se všechno dozvíš. 
 
Loučím se, Justýna

Další odkazy

Studium v zahraničí

Předběžná přihláška

Kalendář akcí