Počasí nám bohužel nepřálo, a tak jsme museli kvůli nedostatku sněhu na poslední chvíli vrátit lyže na půdu a vymyslet alternativní program (který se dle mého názoru velmi vydařil) – tradiční náplní velké části času na MYO bývá totiž lyžování. Žádným dalším problémům jsme naštěstí čelit nemuseli; jen považte příjezd – možná také přičiněním Seldiny švýcarské aury neměly vlaky Českých drah zpoždění, a tak jsme všichni včas a bez problémů dorazili v úterý do školícího centra Erudito v Lukách nad Jihlavou, kde se MYO konalo.
Na středeční dopoledne si pro nás studenti připravili prezentace o svém první půl roce v „Československu“. Já osobně jsem nejvíce oceňoval části prezentací, které byly vedeny v jazyce hostitelské země – přestože netrávím s YFU zrovna první rok, stále mě vždy hřeje u srdce, když se mnou nějaký „cizinec“ mluví krásnou češtinou.
Kromě seminářů jsme pro studenty zorganizovali také dva výlety...
ve středu do jihlavského aquaparku a v pátek celodenní výlet do Jihlavy. Tam jsme kromě společné odpolední návštěvy místní krásné zoo měli dopoledne rozchod a ve volném čase měli studenti za úkol natočit krátký film – „Monsters of Jihlava“, který jsme si posléze večer promítali. Musím přiznat, že jsem se trochu bál výsledku, ale nakonec si to studenti (prý) moc užili a vznikly krásné a vtipné pětiminutové „kraťasy“, na které jistě budeme za pár let rádi vzpomínat.
Má oblíbená část dne byly večery. Ten středeční jsme promítali film Pelíšky, po němž jsme (neplánovaně) volně přešli k vyprávění o historii Československa. Ve čtvrtek se zase studenti proběhli po Lukách při „selfie game“. Zbylé večery večery jsme naplnili hraním na kytaru (tu páteční na kytarY, neboť James si jednu koupil ten den v Jihlavě) a hraním her.
Doufám, že si MYO všichni užili alespoň tolik jako já a závěrem zbývá jen postesknout si, že netrvalo déle.
Přikládáme jeden ze snímků "Monsters of Jihlava".