MYO 2023

MYO 2023
Natálie Bajerová
Další články
Datum:

Každoroční Mid-year orientation, neboli seminář pro zahraniční studenty v polovině jejich ročního pobytu v ČR, se letos uskutečnil v centru ERUDITO v Luce nad Jihlavou. Seminář trval čtyři dny, ve čtvrtek 2. února večer jsme se téměř všichni sešli a akci začali klasickými hrami, abychom se všichni aspoň trochu poznali.

IMG_20230203_081242Druhý den, v pátek, nás ráno překvapila naprosto fenomenální snídaně – připraveny byly vajíčka, párky, výběr sýrů, pečiva, lívanečky s čokoládou… a vše dokonce i ve veganské variantě. Všichni jsme tak nabrali dostatek energie na sessions. Hned jako první jsme ale měli tu čest poslechnout si prezentace studentů o zážitcích z jejich půlroku stráveném v Česku. Následovaly první sessions zaměřené na reflektování a přemýšlení nad svým pobytem a lidech podílejících se na něm. Aktivity jsme samozřejmě prokládali svačinkami a k večeru už byla naplánovaná pouze „odpočinková“ hra v podobě řešení různých hádanek a šifer.

IMG_20230204_114317Další celý den začal aktivitou, při které studenti museli respektovat pravidla jiné smyšlené kultury, naučit se komunikovat a společně postavit most z kartonu. Jelikož jsme měli celkem dost volného času, rozhodli jsme se jít na krátkou procházku okolo vesnice. Největší atrakcí bezpochyby byly malé kůzlátka:) Po obědě jsme se zabavili hrou 40 za 40, kdy studenti měli 40 minut na splnění 40 nejrůznějších úkolů, ale pozor, zadání dostali v češtině! Následovaly opět nějaké vážnější sessions a večer už jsme strávili pouze hraním her – Aktivity si studenti oblíbili a v Město, jméno, zvíře, věc se objevilo až pět různých jazyků:)

IMG-20230205-WA0013V neděli se pak už jenom uskutečnila poslední session tohoto semináře, která studentům představila techniku SMART, která pomáhá k nastavení si dosažitelných cílů na druhou polovinu jejich pobytu. Pak už nastal čas se pomalu loučit. Při hraní her za čekání na vlak jsme klasicky museli působit poněkud zvláštně pro ostatní, ale tak už to při YFU akcích holt někdy bývá:) Doufáme, že si seminář všichni užili, a těšíme se, až se znovu sejdeme na tom dalším.

Dalapat z Thajska

Poznejte nás!
Dalapat z Thajska

Chayut z Thajska

Poznejte nás!
Chayut z Thajska

Rioha z Japonska

Poznejte nás!
Rioha z Japonska

Kwankhao z Japonska

Poznejte nás!
Kwankhao z Japonska

Catalina z Argentiny

Poznejte nás!
Catalina z Argentiny

Luisa z Německa

Poznejte nás!
Luisa z Německa

Yoselyn z Chile

Poznejte nás!
Yoselyn z Chile